Skocz do zawartości
Gość siecki

Jaki alarm do Passata B6 proponujecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość siecki

Witam wszystkich,

 

zastanawiam się nad zamontowaniem jakiegoś dobrego alarmu w swoim Passacie. Jakie rozwiązania proponujecie? Zaznaczam, że interesuje mnie coś wiecej niż jakieś zwykły najtańszy alarm, który pewnie równie prosto da się rozbroić.

 

Słyszałem o alarmach w których do uruchomienia samochodu wymagana jest obecność specjalnej karty w promieniu około 100m od samochodu. W momencie gdy złodziej ukradłby samochód pod domem (bo karta byłaby w zasięgu) to po ujechaniu 100m samochód by się zatrzymał.

 

Proszę o jakieś polecane i sprawdzone rozwiązania (najlepiej z cenami) :-)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak to wyglądało w moim przypadku. Ja montowałem alarm głównie z myślą o ubezpieczalni. Nie chcą ubezpieczać auta od kradzieży w przypadku braku drugiego zabezpieczenia. Od razu zrezygnowałem z blokady skrzyni biegów, których koszt waha się między 400 a 800zł (ASO).

 

Alarm musisz mieć koniecznie pod CAN'a, więc automatycznie jest drożej. Ceny w Lubinie (dolnośląskie) to od 650zł-1150zł / 1300zł ASO. Ja mam założony alarm za 600zł z czujnikami ruchu we wnętrzu. Alarm taki działa przeważnie z fabrycznymi kluczykami. Prosiłem o możliwość automatycznego domykania szyb, ale ponoć nie da się tego zrobić z poziomu samego alarmu i musi być ta funkcja aktywowana w komputerze samochodu (nie wiem czy dotyczy to też droższych alarmów)...

 

Gdybym miał wcześniej pewność, że domykania szyb nie będzie, poważnie rozważyłbym montaż dodatkowego immobilizera 400-500zł, bez obecności którego nie ma możliwości odpalenia auta. Osobiście uważam, że za te 600zł (dostałem niby rabat, bo na alarm i montaż czekałem 10 dni, zawalił trochę monter) można pokusić się o montaż takiego alarmu, ale gdybym miał wyłożyć większą kwotę, to zdecydowanie wziąłbym te dodatkowe immobilizery... wyłącznie jako to drugie zabezpieczenie do AutoCasco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja do mercedesa zamontowałem alarm taki że znam lokalizację auta,magę sms wyłączyć zapłon,podczas napadu gdy wywlekom mnie z auta ktoś bliski wskazany przez właściciela dostaje wiadomość o napadzie,mogę zadzwonić na ten alarm do samochodu i słyszę co ktoś mówi w środku,gdy alarm się włączy telefonicznie zostaję powiadomiony,posiada też wiele innych bajerów.Ten alarm zaproponował mi kolega ,który w tym siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o wykonanie następującego doświadczenia w aucie z alarmem fabrycznym:

 

-zamknąć drzwi i nacisnąć przycisk zamykania na pilocie (uzbroić alarm)

-otworzyć drzwi zamkiem za pomocą kluczyka awaryjnego (bez przyciskania pilota!)

 

Czy włącza się alarm? Podobno alarm w B6 nie jest już włączany i wyłączany za pomocą zamka w drzwiach, tylko radiowo pilotem - tak mnie poinformował dealer po konsultacji z fabryką po moim zapytaniu czy mogę sobie w czasie trwania gwarancji założyć jakiś porządny alarm na Can'ie tak, żeby złodziej nie rozbroił mi alarmu łamakiem.

Czekam jeszcze na odbiór auta i nie mogę sam tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę o wykonanie następującego doświadczenia w aucie z alarmem fabrycznym:

 

-zamknąć drzwi i nacisnąć przycisk zamykania na pilocie (uzbroić alarm)

-otworzyć drzwi zamkiem za pomocą kluczyka awaryjnego (bez przyciskania pilota!)

 

Czy włącza się alarm? Podobno alarm w B6 nie jest już włączany i wyłączany za pomocą zamka w drzwiach, tylko radiowo pilotem - tak mnie poinformował dealer po konsultacji z fabryką po moim zapytaniu czy mogę sobie w czasie trwania gwarancji założyć jakiś porządny alarm na Can'ie tak, żeby złodziej nie rozbroił mi alarmu łamakiem.

Czekam jeszcze na odbiór auta i nie mogę sam tego sprawdzić.

 

Byłem to specjalnie sprawdzić w garażu, przy otwarciu auta kluczykiem w zamku załącza się alarm po otwarciu drzwi, nie po przekręceniu kluczyka tylko dopiero po otwarciu drzwi, ale fakt , że nie rozbraja to alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie!

 

A więc jednak w salonie mieli rację. Łamak (lub sam kluczyk) w zamku nie rozbroi fabrycznego alarmu na CAN'ie. No to bardzo dobrze. Dodając jeszcze jakąś mechaniczną blokadę skrzyni i ukrywając gdzieś gniazdo OBD robi się całkiem trudne do zwinięcia. No i AC ;)

Trochę strach robić gdzieś jakieś niestandartowe odcięcia jeszcze na gwarancji - kto wie co może paść..

Może warto się jeszcze pokusić o proste urządzonko GPS/GSM, które po wykryciu ruchu auta zaczyna wysyłać smsy z pozycją.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mądry post. Jednakże tam nikt nie odpowiedział na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mi elektryk powiedział żeby nie zakładać alarmu bo to nie ma sensu, podobno alarm w tych czasach to żadne zabezpieczenie, każdy można obejść .Doradził żeby zamiast alarmu dociąć zapłon w dwóch miejscach i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, prosty wyłącznik jest najlepszy. Całą elektronikę można obejść bez problemu. Kolega ma A6 z 2008 roku i gdyby nie prosty wyłącznik już by jej nie miał. Kolesie weszli z laptopem, zrobili jeden wielki reset, wgrali programy na nowo i praktycznie odjechaliby, ....ale prosty wyłącznik za 3 złote robił dalej przerwę w jednym z ważnych obwodów :) Nie mieli czasu go szukać zostawili mu więc rozbebeszone auto - straty "tylko" 3000 zł. Wiadomo, taki wyłącznik też można obejść - np. lawetą. A jak wiemy, przed lawetą to już tylko Auto Casco nas ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, który elektryk Ci tak powiedział, daj jakieś namiary.

Z tego co rozmawiałem z macherami od alarmów to mówili, że w aucie na CANie nie da się zrobić prostego wyłącznika, bo cały czas zgłasza błędy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba wiedzieć gdzie go zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba wiedzieć gdzie zrobić!!! Twierdzi że zakładał komuś z rodziny i nie ma żadnego problemu. Dwa razy się podobno dobierali i samochód został !!!

 

Jadę do tego elektryka 17.IV. założyć to odcięcie. Dam znać czy wszystko ok.

Edytowane przez Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jadę do tego elektryka 17.IV. założyć to odcięcie. Dam znać czy wszystko ok.

 

Ok, jak założysz to daj namiary na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seo jest niezły,znam firmę we wrocławiu gdzie zakładają,5%zniżki na auto-casko,przegląd raz w roku +certyfikat 50zł.Ostatnio zakładałem w żony grande punto-2008r (chyba już CAN)w tym czasie zakładali niemiaszkowi w najnowszej BMW 7.W pakiecie ukryty włącznik.Za dopłatą 250 brałem czujnik poziomowania auta-miałem minę jak zeszło powietrze w kole i włączył się alarm.W sumie polecam,koszt całkowity 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że najprostsze urządzenie odcinające zapłon ,jest niezawodne złodzieje nie są przygotowani na to w mysl zasady najciemniej pod latarnią. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie fabryczny, bo to raczej shitowe zabezpieczenie. Proponuje jakąś odcinkę od zapłonu z niebanalnym odpalaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim autku miałem odcięcie pompy paliwowej (malutki "pstryczek" dyskretnie ukryty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie fabryczny, bo to raczej shitowe zabezpieczenie. Proponuje jakąś odcinkę od zapłonu z niebanalnym odpalaniem

Jak każdy fabryczny, w każdym aucie :). Co do odcinki, ponoć nie można w b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do odcinki, ponoć nie można w b6.

a dlaczego niby nie można??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności