Skocz do zawartości
Gość Wojt

Zamek tylnej klapy w Passacie 1,9TDI ,1999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojt

Witam,

kupiłem Passata B5 1,9TDI 1999rok sedan i mam pytania:

1. Nie działa central w tylnej klapie(siłownik jest sprawny) , co mogę zrobić

2. Nie działa nadajnik w kluczyku (dioda się zapala) centralny zamek nie reaguje na pilota ,musze otwierać mechanicznie kluczykiem.Jak moge zdiagnozować usterkę i gdzie jest obiornik współpracujący z nadajnikiem z kluczyka.

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mogłeś poszukać czy już podobnego tematu nie ma....

Ad1. http://www.forum.vw-passat.pl/tematy16/bagaznik-w-kombi-vt6246.htm?sid=293fab2af60468ae0813f506c25cbadf

Ad.2. Są dwa wyjścia...niezaprogramowany pilot lub bateria b.słaba(obstawiam to) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

skąd wiesz czy silownik działa w tylnej klapie?

Nie działa centralny tylko w tylnej klapie? jak otwierasz kluczykiem z boku inne drzwi się zamykają-otwierają a od bagaznika jest otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojt

Wiem , bo jak dostał napięcie to działa(siłownik).Natomiast przekęcenie kluczyka zamyka tylko 4 drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

pytam bo

U mnie w kombi po zamknięciu z kluczyka drzwi z tylu cały czas były otwarte . nie mozna bylo ich zamknąć nawet z kluczyka z tyłu.

rozebrałem tapicerkę wyciągnąłem wtyk z siłownika podłączyłem lampkę kontrolną z żarówką wtedy przy otwartych drzwiach zamknąłem centralny lampka błysneła .wniosek impuls idzie -uszkodzony siłownik . Wyciągnąłem siłownik rozebrałem z ciekawości ruszyłem kółka w środku i coś mnie tknęło aby jeszcze raz podłączyć . podłączyłem na krótko znowu zamykam zamek kluczykiem i cud tłoczek siłownika zaczyna chodzić. Zamontowa łem z powrotem (i 70 żł w serwisie siłownik w kieszeni). zamek się zamyka jak powinien. Czyli mogły się zablokować zębatki np i tłoczek nie chciał ruszyc.

 

Nie wiem jak ty sprawdziłeś czy siłownik chodzi i czy tam dochodzi impuls bez ściągnięcia tapicerki. Można ewentualnie posłuchac uchem w momencie przekręcenia klucza czy siłownik pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojt

Miałem ten zamek z tyłu rozebrany-impuls przewodami nie dochodzi.Siłownik testowałem impulsem zewnetrznym.Myslę cały czas o przekażniku na tylny zamek bo widziałem na schemacie , ale nie mogę go znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

to jest problem i nie wiem czy bez serwisanta go najdziesz ale powodzenia, ja miałem mniejszy problem.

na ra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojt

No i jest 1/2 finału- zamek tylnej klapy przemówił. Dotarłem do modułu komfortu ,a tam był uszkodzony przewód. Co do kluczyla pobawie się Vag-iem, ale najpierw muszę sie podłączyć do wyjscia serwisowego .Jest z tym problem bo <nie łączę się ze sterownikami> Dzięki za podpowiedzi.

 

 

 

 

powodzonka :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

Jak ci poszło ściągnięcie listwy na progu przy dojściu do komfortu. miałem zamiar tam zajrzeć ale nie jest tak prosto i bezpiecznie bez żadnych uszkodzęń to ściągnąć . podaj mi kilka uwag na przyszłość co do dojścia do komfortu pod siedzeniem kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojt

Sorki ,ale trochę odpuściłem forum.Co do zdjecia listwy poszło łatwo , poniewaz już ktoś wczesniej ją ściągał.Oczywiscie trzeba odmocować również listwę przy przednim słupku(jedna ze srub jest pod deską).No i odsuwając dywanik trzeba użyć siły.Widziałe gdzies opis lepszy od mjego + zdjęcie .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności