Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje jakiś interfejs to passka z '98, chce posprawdzać błędy (w szczególności moduł komfortu), zobaczyć na "ukryte opcje" jak np. sygnał dźwiękowy przy zamykaniu z pilota no i zaprogramować szyby na domykanie pilotem (czeskim programem :D )

czy takie cudo się sprawdzi?

http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-kabel-obd2-kabel-piny.html

pytam bo obsługuje on VAG-COM do 409-1 a nie wiem jakie są różnice w nowszych wersjach

wykonam tym kablem wszystko, o czym wspomniałem?

Oprócz szyb w twoim roczniku,tak.

Szyby owszem,ale w modelach po lifcie.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nabyłem paska b6 2.0 tdi, chciałbym sobie dokupić kabelek do diagnostyki, kasowania błędów tak do 200zł max. Fajnie by było jakby miał coś więcej niż tylko możliwość podejrzenia błędów. Dopiero się uczę ale nie chce potem 2 razy kasy wydawać na na następny kabelek. - Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, nabyłem paska b6 2.0 tdi, chciałbym sobie dokupić kabelek do diagnostyki, kasowania błędów tak do 200zł max. Fajnie by było jakby miał coś więcej niż tylko możliwość podejrzenia błędów. Dopiero się uczę ale nie chce potem 2 razy kasy wydawać na na następny kabelek. - Pomoże ktoś?

 

VAG 002 z polecanej tu strony za 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... pewnie dostanę ostrzeżenie lub zje**ke na forum, ale czytam czytam i mam mętlik, a zależy mi na czasie.

 

Czy tym kablem będę mógł ojcu zaprogramować multikierownicę w Passacie B6 2.0TDi PD z roku 2007 za pomoca programu VCDS?

 

Czy aby to zrobic to kabel musi miec oznaczenie K+CAN, czy coś jeszcze?

 

http://allegro.pl/interfejs-vag-commander-vw-audi-seat-skoda-cd-pl-i4432958229.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tym kablem będę mógł ojcu zaprogramować multikierownicę w Passacie B6 2.0TDi PD z roku 2007 za pomoca programu VCDS?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym jak najbardziej. ;) Z tym, że na rynku są wersje świeższe niż ten, są też w języku PL i w podobnej kasie. :P

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PawełCudak

Witam mam problem od jakiegos czasu nie moge sie polaczyc z samochodem, wczesniej wtyk wisial luzno i wsadzilem go w odpowiednie miejsce, ale kable byly napiete i teraz nie dziala, moze mi ktos pomoc co zrobic, a i dodam ze jeden z kabli jest dolutowany do innego i ucieka w strone radia gdzies tam

Załącznik 121326 Załącznik 121326 Załącznik 121326Załącznik 121327

 

dob12

witam

Ciebie interesuje tylko kabel zielony ,pin7 ,jest to linia K diagnozy,

poza tym na 16 (czerwony z czarnym ma być stały plus(napięcie aku)

i na 4 i 5 ma być masa(nie widzę jakie to kolory na fotce.

Posprawdzaj zasilania na tym co pisałem.

Po włączeniu zapłonu na lini K powinno być napięcie rzędu około 10 V

 

Witam ponownie sprawdzile wszystko niby wszystko gra, ale nadal nie chodzi ale zauwazylem jedna rzecz ze jak sie lacze z ABS/hamulce to zapalaja sie kontrolki od recznego, ABS i ASR, ale po chwili wyswietla mi komunikat brak polaczenia i co teraz mam zrobic bo cos mi sie wydaje ze tam duzo bledów musi byc, po za tym ze kontrolka poduszek mi sie pali i po wymianie tarczy i klocków tez sie zapala kontrolak, to jeszcze pewnie bym cos tam znalazl. POMOCY!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vas 5054a i nie mam sterownika do głowicy podłanczam głowice przez usb komputer znajduje mi vasa lecz przy aktualizacji sterownika windows update nie znajduje go

Tera pytanie czy ma ktoś sterownik do tego vasa bo przeszukuje juz 2 dni google i nic

Mam 7 płyt 4 to do diagnostyki vw seat audi oraz płyte bazową vasa 1.7 pl zainstalowałe to ale przy podłączeniu do auta nie instaluje mi głowicy gdzie jest ten sterownik na płycie moze przy instalkach nie wiem co dalej robić POMOŻE KTOŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke wielkie dzięki. Kabelek wysłany ekspresowo wszystko zrobiłem zgodnie z zaleceniami i zadzialalo:) jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke wielkie dzięki. Kabelek wysłany ekspresowo wszystko zrobiłem zgodnie z zaleceniami i zadzialalo:) jeszcze raz dzięki za pomoc

 

Mam pytanko czy kupiłeś ten kabelek:

http://www.e-service.info.pl/VAG002.html

?

 

Czy on działa z wersjami VCDS 11 i 12 ? Z jakimi działa i czy będzie można nim normalnie zakodować podzespoły w aucie używając VCDS Long Coding ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy on działa z wersjami VCDS 11 i 12 ?

VAG 002 z e-service działa stabilnie z wersjami Beta 11.2, 11.3, 11.6 ;)

Z jakimi działa i czy będzie można nim normalnie zakodować podzespoły w aucie używając VCDS Long Coding ?

Można spokojnie zrobić długie kodowanie i inne rzeczy, ale zależy w jakim aucie bo te wersję programów do najświeższych nie należą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG 002 z e-service działa stabilnie z wersjami Beta 11.2, 11.3, 11.6 ;)

 

Można spokojnie zrobić długie kodowanie i inne rzeczy, ale zależy w jakim aucie bo te wersję programów do najświeższych nie należą.

 

Autko to Seat Exeo z lipca 2010...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś soft po polsku działający pon windows 7 64-bit do kabelka "Interfejs VW/Audi/Skoda/Seat USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (czarny)" http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html albo czy istnieje jakieś spolszczenie do programu VCDS-Lite 1.12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem vag 005 ale mam problem z linia Can. Mam polączenie tylko z silnikiem, a gdy w opcjach klikam na test to mam błąd z linia can. Co należy zmienic, samochód to Skoda Octavia II z 2006

Port Status: OK.

Interface: Found!

Type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

Version: 1.81

Status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN: Not Ready

Edytowane przez psamolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupilem vag 005

Co to jest VAG 005??

Co należy zmienic

Zgłosić się do sprzedającego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupiony od polecanych na forum http://www.e-service.info.pl i to vag005

 

Po kliknięciu TEST otrzymuje komunikat:

Port Status: OK.

Interface: Found!

Type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

Version: 1.81

Status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN: Not Read

 

Mój system to Windows 8 ale nie mogę zainstalować sterowników na tej wersji win8. Stworzyłem wirtualną maszynę i zainstalowałem wszystko jak w poradniku na win XP w maszynie wirtualnej. Ale gdy się połączę z samochodem i wykonuję TEST otrzymuję powyższy komunikat i nie mogę się połączyć innymi modułami oprócz silnika. Wersja vcds jest aktywna, wszystko wygląda na ok. Zmieniałem Debug level oraz Can Timeout i dalej bez zmian. Daty zmieniałem, antywirus i zapora wyłączona. Wykonywałem różne kombinacje. Kablem podłączałem się do Skoda Octavia II x2 2006 i 08r oraz Seat Leon II z 2007. W kazdym samochodzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel kupiony od polecanych na forum http://www.e-service.info.pl i to vag005

A gdzie tam masz VAG 005?? Ja widzę VAG 002 i VAG 004.

 

Bez obrazy ja ich nie polecam. Jak potrafią sprzedać kabel to niech i ludziom pomogą, a nie się wypinają. Na innych forach już nie raz ludzie pisali, że e-service sprzedaje, a potem się wypina na ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel kupiony od polecanych na forum http://www.e-service.info.pl i to vag005

 

Po kliknięciu TEST otrzymuje komunikat:

Port Status: OK.

Interface: Found!

Type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

Version: 1.81

Status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN: Not Read

 

Mój system to Windows 8 ale nie mogę zainstalować sterowników na tej wersji win8. Stworzyłem wirtualną maszynę i zainstalowałem wszystko jak w poradniku na win XP w maszynie wirtualnej. Ale gdy się połączę z samochodem i wykonuję TEST otrzymuję powyższy komunikat i nie mogę się połączyć innymi modułami oprócz silnika. Wersja vcds jest aktywna, wszystko wygląda na ok. Zmieniałem Debug level oraz Can Timeout i dalej bez zmian. Daty zmieniałem, antywirus i zapora wyłączona. Wykonywałem różne kombinacje. Kablem podłączałem się do Skoda Octavia II x2 2006 i 08r oraz Seat Leon II z 2007. W kazdym samochodzie to samo.

 

Witam tak polecacie te e service... ciekawe czy Ci teraz pomorze? czemu do nich nie piszesz tylko na forum? chyba z nimi dobiłeś targu. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel kupiony od polecanych na forum http://www.e-service.info.pl i to vag005

 

Po kliknięciu TEST otrzymuje komunikat:

Port Status: OK.

Interface: Found!

Type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

Version: 1.81

Status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN: Not Read

 

Mój system to Windows 8 ale nie mogę zainstalować sterowników na tej wersji win8. Stworzyłem wirtualną maszynę i zainstalowałem wszystko jak w poradniku na win XP w maszynie wirtualnej. Ale gdy się połączę z samochodem i wykonuję TEST otrzymuję powyższy komunikat i nie mogę się połączyć innymi modułami oprócz silnika. Wersja vcds jest aktywna, wszystko wygląda na ok. Zmieniałem Debug level oraz Can Timeout i dalej bez zmian. Daty zmieniałem, antywirus i zapora wyłączona. Wykonywałem różne kombinacje. Kablem podłączałem się do Skoda Octavia II x2 2006 i 08r oraz Seat Leon II z 2007. W kazdym samochodzie to samo.

 

Ja mam vag 002 i pod win8 64bit śmiga jak ta lala.

Spróbuj na innym lapku i nie przez wirtualną maszynę.

Być może WM jest źle skonfigurowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności