Skocz do zawartości
Gość 1petrol

Sporadyczny problem przy odpalaniu Passat 2.3 VR5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 1petrol

Przeszukałem forum, napisalem nawet posta do jednego z podobnych tematow lecz bez odpowiedzi.

Jak w temacie mam sporadyczny problem z odpalaniemi.

 

Passat VR5 2.3 150KM "AGZ" - anglik! Poza kierownica po prawej stronie i swiatlami przednimi nie powinien roznic sie niczym innym od "Europejczykow".

Podczas odpalania (rzadko na zimnym czesciej na cieplym silniku) pojawia sie problem ciezkiego odpalania tzn. odpala tak jakby nie palil na wszystkie gary lub kreci chwile bez zaplonu. Teraz, jezeli podczas odpalania nacisne pedal gazu silnik wchodzi na obroty i odpala!

Dodam ze po odpaleniu pracuje na rownych obrotach bez zadnych zastrzezen!

Brak jakichkolwiek komunikatow na desce rozdzielczej.

Swiece zaplonowe zmienilem na NGK BKR5EKUP ale dwuelektrodowe (takie jakie były poprzednio).

Po tej zmianie zauwazylem niewielki przyrost mocy ale problem nie zniknal.

Przewody zaplonowe oryginalne VW/Audi w nienaruszonym stanie (bez nalotow sniedzi na koncowkach) to samo na rozdzielaczu elektronicznym.

Ostatnio zauwazylem czasami wzrost spalania paliwa i nie wiem czy uczepic sie sondy, przeplywomierza czy moze pompy paliwa. Dodam ze jak go kupilem to odpalal bez zarzutu a na tescie komputerowym ktory zrobilem po zakupie wyswietlilo mi "usterka sporadyczna sondy lambda G39 niezrozumiala wartosc sygnalu" - wtedy jeszcze autko zapalalo normalnie.

 

Czy mozliwe jest ze sonda lambda poprzez bledny odczyt nie podaje wystarczajacej dawki paliwa podczas rozruchu? W takim razie dlaczego silnik pracuje normalnie na wolnych obrotach (fakt wiecej pali)

Prosze o porade osoby doswiadczone bo sam jestem mechanikiem tylko z zamilowania :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoge w UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 1petrol
Pomoge w UK

dzieki za opcje rosiel, wszystko zalezy w jakim okregu dzialasz, ja mieszkam w Buckinghamshire.

 

Ale moze jest ktos kto spodkal sie z podobnym problemem?

Wczoraj na postoju na stacji benzynowej dolewalem plynu do spryskiwaczy, silnik pracowal na wolnych obrotach i na moment sie zadlawil, a potem znowu pracowal normalnie.

 

 

Rosiel podaj swoja pozycje w UK?

Edytowane przez 1petrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności