Skocz do zawartości
majdan

Wymontowanie reflektora lewego w Passat B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. To moja pierwsza wizyta na forum.

A więc tak. Byłem dzisiaj w stacji diagnostycznej bo moja lewa lampa świeci za nisko. Diagnosta powiedział mi, że się nie da jej wyregulować bo jeden zwój w przekładni jest prawdopodobnio zjechany i trzeba wymontować lampę i przestawić ślimak na następny zwój. Czy może mi ktoś powiedzieć jak się zabrać za wymontowanie lampy? Czy do tego będzie potrzebne wymontowanie zderzaka? Z góry dziękuje za szybką odpowiedź :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego trzeba zdjąc zderzak, roboty na 15 min, podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do tego będzie potrzebne wymontowanie zderzaka?

Post numer "4" w tym TEMACIE wyjaśni Ci dokładnie co zrobić po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje Gural za odnośnik i tobie kolego też który powiedziałeś o zdjeciu tego zderzaka:D Biorę się jutro za to i zobaczymy czy mi pierwszy raz też to zajmie 15 min :] Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

a ja gdzieś na forum czytałem że nie trzeba demontować zderzaka do zmiany lamp - wystarczy go tylko odgiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak koledzy trzeba ten zderzak zdementować jak mówili wcześniej. Bo ty dudzio1959 dałeś odnośnik jak koleś robił w Passacie B5 ale zwykłej, a nie po liftingu. A z tego co zauważyłem to B5 miało osobno reflektor i osobno kierunkowskaz, a Passaty B5 mają jeden reflektor który ma zespolony ze sobą kierunkowskaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mniej-więcej wygląda to tak,

aaa32ea97b7b0c3c.png

B-5 tka po lifcie

eb45e4a0dfde297d.png

B-5 tka przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gural za fachową poradę :) To jutro z rana się zabieram do roboty i później powiem jakie tego rezultaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zdejmował zderzak to najpierw musisz wyjąć grila, bo pod nim są śruby trzymające zderzak. Trochę ciężko odpiąć ten język do odblokowania maski, ale przy odrobinie pomysłowości da się go odpiąć. Powodzonka przy lampkach. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dałem sobie radę z ze zdjęciem zderzaka i wymontowaniem lamp ale nie mam pojęcia jak naprawić regulacje lamp tą którą się reguluje wysokość świateł, bo kręce i nic się nie podnosi ani nie opuszcza? Poradzicie mi coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności