Skocz do zawartości
damianko

Wymiana pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dziś moja pompa odmówiła posłuszeństwa i zatrzymała się w miejscu chciałbym was zapytać jak zabrać się za jej wymiane, co przy okazji kupić (oprócz pompy) i czy ogólnie jest sens grzebać samemu czy oddać auto do mechanika. I druga sprawa: kupić nowy zamiennik czy regenerowany orginał?

 

 

Z góry dzięki za pomoc

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest bardzo prosta i nie warto za to placic , kilka srub ktore sa dobre do odkrecenia. Ostatnio wymienialem pompe w T4 i z tego co wiem to taka sama pompa jak w B4 . Kupilem zamiennik za okolo 250 pln i jest wszystko ok kierownica chodzi lzej i co najwazniejsze juz nie wyje ani nie zacina sie w polowie skretu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko

jeśli nie masz klimy to wymiana pompy jest b. prosta, nawet da radę bez kanału, wystarczy lewarek+kocyk :D

ściągasz pasek, odkręcasz śrubę drążoną i spuszczasz płyn (trzeba przekręcić kierownicą od oporu do oporu żeby wypłynął z przekładni). Odkręcasz obejmę węża idącego do zbiorniczka. Dalej masz pod kołem pasowym 3 śruby (nie musisz odkręcać koła) i z tyłu pompy kolejne dwie, wszystkie na klucz 13. gdzieś w wątku o wymianie termostatu wrzucałem zdjęcia jak wyjąć pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki bardzo za informacje.

Jakby ktoś jeszcze dał zdjęcie z etki to było by super bo musze to zrobić jak najszybciej bo kierownica kręci się teraz jak w starze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo panowie...

 

 

 

 

 

Ogarne się troszke i jade po pompe i będziemy walczyć bo od kręcenia już ręce bolą "/

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

Damian

 

 

 

 

 

PS. Moge zalać naszym czerwonym olejem czy odać się do ASO za oryginałem?

Ile go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Moge zalać naszym czerwonym olejem czy odać się do ASO za oryginałem?

Ile go kupić?

Ja zalałem, czerwonym atv (chyba tak to się zwie) do automatów, i chodzi jak złoto 2 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umęczyłem się z tą pompą i na koniec okazało się że ten gumowy przewód przy pompie jest za krótki bo pompa jest troszke inaczej ułożona niż oryginał...

 

 

 

 

 

 

 

PS. Albo wąż ogrodowy dotnę na wymiar

 

 

 

 

 

EDIT:

 

 

Dopasowałem wreszie ten wąż, zalewałem nowym płynem kręcąc kierownicą, założyłem pasek, pokręciłem jeszcze troszke kierownicą, opuściłem auto na dół, odpaliłem a wspomagania nie ma?

 

 

 

Auto znów w powietrze i kręce kieronicą już 40 minut w rawo i lewo a bombelki powietrza lecą dalej? I teraz pytanie do was. Co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć korek w zbiorniczku, odpal auto i kręć w prawo i w lewo do oporu, powinno pójść

zalałeś pompę ręcznie kiedy wszystko składałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienialem pompe to mialem wrazenie ze jest juz "zalana" oryginalnie jakims plynem. Po zlozeniu i odpaleniu tez przez chwile nie mialem wspomagania - kilka razy zakrecilem w lewo i prawo i wszystko pieknie chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kręciłem najpierw i i w lewo na zgaszonym silniku z 10 razy, a później tak samo na odpalonym... i jak opuściłem auto to zero wspomagania... :/

 

Podajade jutro do mechanika o może on coś poradzi....

Edytowane przez damianko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzes vw

witam.mam 2 pytanka.posiadam passata b3 1.9 d 91r.pierwsze to czy pompa wspomagania bedzie pasowala od golfa 3 1.9tdi a drugie czy spasuje rozrusznik.z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania będzie pasować, rozrusznik raczej też. W przypadku pompy ważne jest osadzenie piasty koła pasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat, moze ktoś miał podobny problem,posiadam passata b5 1997r 1,9 tdi, dzisiaj wracalem do domu gdy nagle uslyszalem jakby stukanie pod maską, dzwięk jakby obijanie sie o siebie jakiś metali, ponieważ droga była prosta nie zauważyłem, ze wspomaganie nie działa dopiero na zakręcie doatrlo to do mnie. Stukanie bylo raczej wyraźne na niskich obrotach. Czy jest możliwość ze to brak płynu czy cała pompa do wymiany ?Be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość ze to brak płynu

To co mam być jasnowidzem i zajrzeć Ci pod maskę poszukac zbiorniczka i sprawdzić czy płyn masz?

A jak jest , to kuknij na paski czy się nie ślizgaja i możesz też przyłożyć rekę do pompy -jak czuć klekotanie to się posypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko zdjąć pasek od wspomagania i pompy wody, żeby założyć pasek od alternatora

Odkręciłem tą śrubę co jest pomiędzy kołem od wspomagania a kołem napędzającym. Poluzowałem śrubę od obudowy termostatu(chyba?), ta co trzeba ją kontrować z drugiej strony 13. I dalej nie wiem co robić.

NIe chce za dużo poodkręcać, a po drugie nie wiem co dalej odkręcać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po drugie nie wiem co dalej odkręcać

No akurat przy pompie aby ją zluzować to prawie wszystkie śruby trzeba popuścić, najważniejszą tą długą odkręciłeś zatem jeszcze te po obu stronach pompy, jedna jest głęboko za łapą osłaniającą termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do wymiany pompy potrzeba dwa klucze płasko-oczkowe nr13 i.... młotek, ale to koniecznie. Jeśli mamy naprawiać B3 to młotka używamy zawsze :), nawet do wymiany żarówki.:). Jeśli pompa nie daje wspomagania, to sprawdzamy, czy jest napędzana, czy bębenek pompy się obraca. Odpowietrzamy na wolnych obrotach parę razy kręcąc kierownicą w jedną i drugą do oporu. Nie ma potrzeby nalewać płynu do pompy przed jej włożeniem, bo tylko na gębę kapie. Wystarczy kilka kropli by nie chodziła na sucho. Podsumowując to: mamy płyn, szczelne przewody i szczelną maglownicę, musi działać. Nie działa? To przyczyny trzeba szukać w pompie lub rozdzielaczu maglownicy. Ciekawym problemem jest pienienie się płynu. Zwłaszcza na wyższych obrotach przy raptownym skręcie kół. Przyczyną wtedy jest uszczelniacz pompy. Jeśli nam poleciał uszczelniacz to problemem też może być luźne łożysko bębenka przez które oś rozwaliła uszczelniacz. Jeśli jesteśmy pewni co do jakości pompy, to do braku wspomagania przyczynić się może rozdzielacz. Wtedy kupujemy zestawik naprawczy maglownicy i zaczynamy robotę. Mam za sobą kilka napraw XTR i regeneracji pomp wspomagania. Regenerowana maglownica to min. 500zł. Odradzam używki nieznanego pochodzenia. Koszt zestawu naprawczego 150 zł. Pompa wspomagania to 200zł. Łożysko do niej i uszczelniacz to 40 zł. Spora rożnica, a jeśli ktoś lubi się grzebać przy swoim wozie to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności