Skocz do zawartości
Gość myszon80

Problem z pompą ABS, migające kontrolki od ABSu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszon80

Witam, mam paska z 2000 roku 1.8 Turbo Sport 20 V z klimą ... ostatnio pojawił mi się komunikat że muszę się udać do serwisu i taki duży napis STOP wraz z migającymi kontrolkami od ABS i ręcznego. Udałem się do warsztatu WV i powiedzieli mi że mam pompę ABS do wymiany no za jedyne 2200 zł. Udałem się do kolesia który naprawia takie rzeczy i jest magikiem w tej dziedzinie ale niestety nie mógł mi pomóc bo moja pompa jest totalnie martwa Powiedział że normalnie to pada jakaś masa czy coś takiego i on to zrobił ale ciągle się pojawiał komunikat po przejechaniu kilku metrów, podłączenie do kompa i kasowanie błędów też nie skutkuje a czujniki przy kołach zostały sprawdzone i są ok. Powiedział żeby szukać na szrotach ... szukam i szukam ale nie ma mojego numeru ( 8E0 614 111 B)

Podobno nie mogę wcisnać do mojego paska innej pompy bo te numerki mówią a detalach samochodu tzn czy jes z klimą czy bez czy napęd na 4 czy na 2 koła.Mieszkam w UK i nie za bardzo mam się tu kogo poradzić.. tacy fachowcy są.

Moje pytanie to czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić ???? czy pompy z np. audi muszą mieć taki sam numer ???? czy może są jakieś zamienniki albo coś w tym stylu ????? Czy kto kolwiek ma jakikolwiek pomysł jak temu zaradzić ????? nie chciał bym wydawać tyle kasy na tą część... :633:

Edytowane przez myszon80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj aż znajdziesz taką samą.. na pewno się trafi w końcu. Sprawdź jeszcze bezpiecznik pompy ABS, może to głupie.. ale mi też wciskali ze już mam do wymiany pompę i cały komputer.. a okazało się że tylko spalił się bezpiecznik za 20 gr. Spotkałem się też z przypadkiem ze przekaźnik powodował takie objawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszon80

oki ... bezpiecznik to znajde a przekaźnik to który to będzie ??? bo nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączenie do kompa i kasowanie błędów też nie skutkuje

a kolego masz gdzieś ten błąd z VAG-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszon80

No właśnie to było już jakieś 4 miesiące temu i nie pamiętam co to był za błąd... nie chcąc skłamać ale chyba coś z czujnikami ale gościu przemierzył czujniki na kołach i były oki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, u mnie wyszło że sterownik ABSu. Szkoda że nie pamiętasz po błędach jest najłatwiej dojść do celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszon80

a kupowałes nowy czy ze szrotów ???? bo z tego co sie ojciec mi pytał to ciężko dostać. Ja sprawdzałem w UK w kilkunastu szrotach i wszedzie mają pompy ale nie taki nr co by mi pasował niestety. Dlatego też moje pytanie : czy z audi też bym musiał szukać pompe o takim samym numerku czy może mają inne oznakowanie i wystarczy dobrać do modelu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ten sam problem (identyczny numer pompy), u mnie padł komputer ABS. Znalazłem pompe ze sterownikiem na allegro za 200 zł i podmieniłem sterownik i działa do tej pory.Roazumiem MYSZON80 że nie działa ci sterownik ABS a nie sama pompa.

Ja miałem taki objaw że nie mogłem sie połączyć ze sterownikiem ABS. Oczywywiście ABS też nie działał. Musisz po prostu szukać używanej ze sprawnym komputerem. Moze to potrwać bo mało tych pomp jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszon80
:) dokładnie .. pompa działa a sam sterownik padł ... alesprawe załatwiłem bo kupiłem dzisiaj cała pompę i podmieniłem sterownik i już jest wszystko w normie :) dziękuje za pomoc i mam nadzieję że w przyszłości i Ja będe mógł pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności