Skocz do zawartości
saper27

automatyka swiatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam nastepujace pytanie, posiadam Passata w wersji skandynawskiej gdzie po wlaczeniu zaplonu automatycznie zapalaja sie swiatla mijania (przelacznik swiatel ustawiony na O).Chcialem sie tego pozbyc, jednak nie wiem jak. Czy do przelacznika swiatel poprowadzony jest jakis dodatkowy przewod, a moze zalozony jakis dodatkowy automat. Jezeli ktos z Was zna odpowiedz, albo jeszcze lepiej posiada jakis schemat,ewentualnie zdjecia (ktora kostke odczepic, ktory przewod odpiac) bardzo bylbym wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) a jak włączysz bez zapłonu lewy/prawy kierunek coś się dzieje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj numer przełącznika świateł to Ci ktoś porówna ze swoim bo może być sam przełącznik zbudowany w ten sposób.

 

Zakładając, że masz wersje bez świateł dziennych odepnij żółto-czarny przewód umieszczony na styku 1 z przelacznika świateł. Zobaczysz wtedy czy światłą przestały się włączać po włączeniu zapłonu (po przekręceniu przełącznika również ich nie będzie). Jeśli tak sie dzieje to raczej jest zmiana w przełączniku i czeka Cie albo jego przeróbka albo wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz nie dam rady tego sprawdzic. Jak poznac czy mam wersje ze swiatlami dziennymi. Zaznaczam, ze po wlaczeniu zaplonu i przelaczniku w pozycji O pala mi sie tylko swiatla bez zadnego podswietlenia we wnetrzu auta (bez zegarow). Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, różnie to nazywają choć w przypadku passata powinny być swiatłą dzienne ;) Można to nazwać również halogeny przeciwmgielne... Poznajesz po tym czy przełącznik wyciąga Ci sie do Ciebie tylko raz (przeciwmgielne tylne) czy jest dwustopniowy (przednie + tylnie). Choć moj sposób z kablem tycz sie obu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bulion

Witam.

Sorki ale podepne sie pod temat bo nie moge znalezc niczego na temat dotyczacy mojego problemu;/

Dzisiaj wymienialem zarowki na philips bluevision H1 i postojowki;] Po zmianie wlaczylem swiatla, wlaczylem i wylaczylem rowniez dlugie przez moment nie bylo zadnego problemu, ale odpalilem auto wyjechalem i zaparkowalem spowrotem na swoim miejscu i zgasilem silnik wylaczylem swiatla... i zauwarzylem ze dlugie ciagle sie swieca i dymi sie z przelacznika swiatek dlugich;/ Cos tam w srodku sie sfajczylo bo pozniej sie zakleszyl i wogole juz sie nie dalo swiatel wylaczyc;/ Odlaczylem akumulator zeby dalej nie nie jaralo, uspokoilo sie i po kilku minutach podlaczylem spowrotem akumulator i niby wszystko bylo OK oprocz przelacznika dlugich (nie dziala - zatopil sie czy cos) Akumulator podlaczony swiatla sie nie swieca wiec poszedlem do domu... Po 10-15 minutach brat mowi ze swiatla sie swieca;/ I faktycznie zapalily sie same (dlugie) i znowu zaczelo sie dymic z przelacznika swiatek dlugich;/// Kuzwa o co chodzi?? Dlaczego tak sie dzieje?? Wczesniej takiego czegos nie bylo dopiero po wymianie zarówek ale żarówek od dlugich nie wymienialem wiec nie wiem o co chodzi;/

Mial ktos kiedy podobny problem???

Prosze o pomoc!!!!!!

z góry dziekuje i pozdrawiam!!!

 

Passat B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to powinienes dac do działu B3-B4 a nie B5 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności