Skocz do zawartości
0x7B3

Antena typu rekin do passata B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy polecacie, czy ma ktoś doświadczenie z antenami typu "rekin" ;)

465918055

 

Antena w moim passacie coś szwankuje. Wzmacniacz działa, wszystko ok, ale czasami zdarzają się zaniki i szumy. W tych samych okolicznościach antena tej samej długości w oplu astra G działa wyśmienicie. 0 zaników.

To nie wina radia - wcześniej problemy były z betą, teraz mam beckera i też lubi "zgubić falę ".

 

Zastanawiam się więc na wymianą anteny. Ciekawi mnie jak sprawuje się taka płetwa rekina.

Trochę mało przekonują mnie wymiary. Dla mnie antena musi bat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie troche temat;) ma ktos taką płetwe w b5/b5fl kombi?

dziś kroś próbował zayebać moją ori i niedosyć ze złamał to jeszcze wyrwał z dachu i zostawił na kablu:/:

co za ludzie:/:

jak to się sprawuje? zbiera to cokolwiek?

Ogólnie to radia nie słucham praktycznie wogóle więc nie zależy mi na jakimś mega zbieraniu stacji, ale wiadomo żeby chociaż radio coś tam zagrało.

Czymś muszę zaślepić dziurę, a ta opcja wizualnie wygląda dużo korzystniej niż standardowy bat.

Czekam na jakieś sugestie, najlepiej użytkowników :)

http://archi.inosak.org/db/item3954475960_1.html

http://archi.inosak.org/db/item3914434005_1.html

PS: tak wiem że te z aukcki mają inny wtyk niż ogi, wszystko da sie przerobić jak należy:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos taką płetwe w b5/b5fl kombi?

Marcin, mam nadzieję że nikt. :hyhy

Żeby przynajmniej choć na pierwszy rzut oka była ona podobna do ori. :stop

 

a ta opcja wizualnie wygląda dużo korzystniej niż standardowy bat.

Ładuj ori rekina lub ,,standardowy bat,, :)

O jakości sygnału już nawet nie wspomnę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, mam nadzieję że nikt.

Żeby przynajmniej choć na pierwszy rzut oka była ona podobna do ori.

będe pierwszy:wojak

 

Ładuj ori rekina

ori rekin za 200-300 zeta to nie na moje możliwości;)

za 4 dyszki mogę mieć identyczne wyglądający zamiennik więc zaryzykuje, znalazłem takie z wtykiem RAKU2 więc będzie p&p.

najwyżej wrócę tu, przyznam się do błędu i kupię ponownie "normanną" antenę:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakiegoś linka jak masz do niej :P Wiem też że kolega mmissiek ma rekina zamontowanego, pytałem go o to kiedyś i pisał że działa dobrze :)

Edytowane przez Ace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać bo już od bardzo dawna chcę na taką zmienić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, odezwę się tu w temacie;)

PS: ja niby nie chciałem ale jakoś tak wyszło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem taką

http://archi.inosak.org/db/item3941064056_1.html

 

napisze po montażu jak zbiera

Na pierwszy rzut oka wygląda ,,zdrowo,, i na pewno bliżej jej do ori niż tym z wcześniejszych linków. ;)

Czekamy na opinie po montażu.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowana typu rekin od 3 lat i powiem ze nie ma to jak oryginalna bo uszczelka pod nią zaczyna pękać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i d*** :/

antena dotarła, wizualnie ładnie pięknie więc montujemy... i tu sie kończy cały zachwyt bo oprócz funkcji wizualnej i tej że nie mam dziury w dachu to żadnej innej nie pełni. Odbiór tragiczny, na podstawowych stacjach typu Zet, RMF cos tam gra albo gra i charczy, a żebym np eski posłuchał to mogę pomarzyć.

krótko mówiąc: nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipereeek co tak myślisz ;)

kicha i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kicha i tyle

Chciało by się powiedzieć ,,a nie mówiłem,, ? :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ;) a miało być tak pięknie :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macrus3

Czołem, odświeże troche temat.

Miałem problem w moim passacie b5 kombi z anteną. Raz, że pare razy mi skradziono bat, dwa gniazdo było uszkodzone, rdza zaczęła pojawiać i bat był też już uszkodzony prawdopodobnie złodziej znów dobierał się ale coś mu nie pykło i próbował wyrwać na siłe. Stwierdziłem, że lepiej będzie kupić nową antene typu rekin. Dziś ją zamontowałem. Musiałem przerobić złącze bo nie pasowało bo kabla fabrycznego i dorobić przedłużenie czerwonego kabla zasilającego wzmacniacz antene. Kabel zasilający podpiąłem pod gniazdgo 12V w bagażniku. Wszystko działa cacy. Rmf odbiera elegancko, eski nie słychać. Chwilowo mam u siebie problemy z odbieraniem fal, w necie piszą że jestem problem z nadajnikami z powodu cyfryzacji.

 

Fotka anteny: zamazałem logo sklepu.

antena.jpg

 

Ogólnie zadowolony jestem zadowolony, całkiem dobrze odbiera niż wcześniejszy bat, dwa złodziej nie będziej już dobierać się.

Mała uwaga musiałem użyć nakrętki mocującej ze starej anteny ponieważ ta kupiona jest ciut grubsza i gwint nie mógł złapać przez co przekręcała się i antena nie była dociśnięta.

Pozdrawiam jakby były pytania to śmiało :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Patrząc co zamówił

to wygląda identycznie co u mnie, też w środku to samo, tylko nie masz poprowadzonego kabla zasilającego wzmacniacz. Może to jest przyczyną charczenia. U mnie bez podłączenia tego kabla to szału nie robiło w głośnikach... Edytowane przez macrus3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie masz poprowadzonego kabla zasilającego wzmacniacz. Może to jest przyczyną charczenia.

kabel zasilający wzmacniacz jest już w tek pojedynczej wtyczce, tzn powinien byc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj zapodałem takiego rekina i kicha :/ charczy i Zetka odbiera jako tako. Zareklamowałem dziada i czekam na info bo niby każda antena przed sprzedażą jest sprawdzana. Ja zauważyłem, że antena luzem odbiera ok a jak się ją przykręci do dachy daje dupy. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności