Skocz do zawartości
Gold Boy

elektryczne lusterka-płyny

Rekomendowane odpowiedzi

1. a więc...nie działają mi elektryczne lusterka,nawet nie słychac by jaki kolewiek silniczek działał...przy okazji nie mam podświetlenia na gałce regulacji lusterek a zdaje mi się ze powinno tak owe być to samo tyczy się podświetlenia guzików od szyb przednich od strony kierowcy....gdzie mogę szukać przyczyny tegoż feleru

 

2. w zwązku z tym że kupiłem auto bez książki serwisowej chciałbym przed zimą powymieniac płyny (komplet filtrów oraz olej wymieniony) a mianowicie chłodnicy ,chamulcowy,wpomagania oraz abs chciałbym się dowiedzieć ile się mieści danego płynu w danej jednostce Napewno wymienialiście to moze się oriętujecie........chciałbym się również dowiedziec jak się ma sprawa wymiany oleju w skrzyni biegów czy jest to zalecane jeżeli tak to czym się kierować orzy jego zakupie i jaka ilość jest potrzebna

 

3. ostatnia sprawa to Maglownica....słyszałem ze istnieje mozliwość regeneracji...czy to się opłaca...czy nastawić się na używke,która jak dla mnie moze być zakupem nie za pewnym Jakie mogą być koszty takiego czegoś

 

 

 

przepraszam z góry za pytania Lecz jestem nowy na tym forum a zalezy mi bym nie był bity w dupe i oszukiwany przez mechaników w zakładach naprawczych...góry dziękuje za udzielone odpowiedzi

 

 

passat B5 1.9 TDI 110 KM 98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.D. 1 Pierwsze co przychodzi mi do głowy to wypięta wtyczka w drzwiach od drugiej strony włącznika. Zdemontuj boczek drzwi (dwie śrubki na dole, pod uchwytem ze sterowaniem szybami dwie) a reszta to spinki na około. Powinno się trochę wyjaśnić, z tym że ta wtyczka siedzi solidnie na zatrzask i raczej sama by się nie wypięła.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2 ja kupowalem oryginalny plyn chlodniczy i tez wymienialem teraz tak wiec koszt okolo 60 zł (2 x po 30 zl 1,5 litrowy koncentrat vw g12) no i do tego potrzebujesz okolo 3 litry wody destylowanej czylo razem 6 litrow i to jest do temp okolo -30 stopni

oleju silnikowego powinno wejsc wg producenta 3,8 litra mi wchodzi prawie 4,

ad3 mmaglownice lepiej kupic regenerowana lub nowa zawsze jest wtedy gwarancja, kolega pol roku temu kupil nową za 950 zł na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

maglownice kup regenerowana koszt to jakies 500pln ale warto bo masz rok gwarancji a jak kupisz uzywke to nigdy nie wiadomo kiedy zacznie sie pocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za udzielenie odpowiedzi....chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to z olejem do skrzyni biegów....opinie moich znajomych są zróżnicowane....jedni mówią że nie powinno się wyieniać oleju w skrzyni wogule natomiast inni mówią ze zalecana jest wymiana w zalezności od marki auta np. co 20 tyś kilometrów.....więc jak sie mam do tego odnosić....jak wymieniać to jaki kupić i ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to z olejem do skrzyni biegów.

Jeśli w automacie to na pewno się wymienia. Były tematy na forum, poczytaj. A jak nie wierzysz forumowiczom, to na stronach firm naprawiających skrzynie automatyczne poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności