Skocz do zawartości
Gość thermistor

Koło dwumasowe + sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Passata B7 1,6TDI 105KM CAYC z sierpnia 2012r.Czy ktoś po numerze VIN jest w stanie mi sprawdzić czy posiada autko dwumas?

 

posiadasz!! tu masz numer twojego 03L105266DB

Edytowane przez DarkFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadasz!! tu masz numer twojego 03L105266DB

 

Tylko ja nie posiadam DSG tylko manualną skrzynię 6 biegową.

Edytowane przez siwus8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja nie posiadam DSG tylko manualną skrzynię biegów.

 

 

nr. 03L105269 to jest do 6 biegowej skrzyni manualnej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

to jest jedno mass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

po przeczytaniu wątku dochodzę do wnioski ze mam podobne objawy w moim VW CC - tj słyszę bardzo wyraźne stuki na biegu jałowym, które ustają w momencie wciśnięcia sprzęgła. Na luzie auto brzmi jak traktor. Dzisiaj wybrałem się do ASO ze względu na fakt posiadania polisy das welt auto. Panowie na początku podejrzewali dwumas, po czym po żarliwych dyskusjach doszli do wniosku ze w moim modelu nie ma dwumasu, nic nie wyglada na zepsute i zalecają żeby jeździć dalej, ewentualnie wrócić jak się będzie pogarszać.

 

Generalnie nie wiem co się ma pogorszyć w 3 letnim aucie z przebiegiem 40kkm jak rzezi wyraźnie... wolałbym uniknąć sytuacji , w której auto stanie w mało odpowiednim momencie albo co gorsza usterka spowoduje poważniejsze szkody.

 

Mam silnik TSI 1.4 160hp z oznaczeniem CTH D. Czy da się w jakiś sposób po VIN albo w inny sposób sprawdzić czy jest tu dwumasa i wciskają mi scieme? Względnie jeśli nie ma dwumasu kojarzycie co może dawać podobne objawy?

 

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

po przeczytaniu wątku dochodzę do wnioski ze mam podobne objawy w moim VW CC - tj słyszę bardzo wyraźne stuki na biegu jałowym, które ustają w momencie wciśnięcia sprzęgła. Na luzie auto brzmi jak traktor. Dzisiaj wybrałem się do ASO ze względu na fakt posiadania polisy das welt auto. Panowie na początku podejrzewali dwumas, po czym po żarliwych dyskusjach doszli do wniosku ze w moim modelu nie ma dwumasu, nic nie wyglada na zepsute i zalecają żeby jeździć dalej, ewentualnie wrócić jak się będzie pogarszać.

 

Generalnie nie wiem co się ma pogorszyć w 3 letnim aucie z przebiegiem 40kkm jak rzezi wyraźnie... wolałbym uniknąć sytuacji , w której auto stanie w mało odpowiednim momencie albo co gorsza usterka spowoduje poważniejsze szkody.

 

Mam silnik TSI 1.4 160hp z oznaczeniem CTH D. Czy da się w jakiś sposób po VIN albo w inny sposób sprawdzić czy jest tu dwumasa i wciskają mi scieme? Względnie jeśli nie ma dwumasu kojarzycie co może dawać podobne objawy?

 

Dzięki z góry za pomoc

 

A rok produkcji to 2013? i jaka jst skrzynia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rok produkcji końcówka 2013 skrzynia manualna 6 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak rok produkcji końcówka 2013 skrzynia manualna 6 biegów

 

To masz 03C105269H . Nie masz Dwumasu. 03C105269H.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeżeli na luzie są stuki a na wciśniętym sprzęgle niema to sprzęgło albo skrzynia. Ale bardziej obstawiam sprzęgło. A nie masz problemów z skrzynią?

Edytowane przez DarkFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zgrzytnie przy wbijanie wstecznego, ale jakiś poważnych problemów nie zauważyłem. Te stuki na luzie brzmią generalnie tak jakby diesel/traktor chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podniesiesz mu prędkość obrotową o 100 lub 200 obrotów to już jest ciszej? Jak chodzi na luzie i grzechocze i próbujesz delikatnie wbić bieg bez wciskania sprzęgła ( oczywiście z czuciem nie na siłę mu wbić) to zmienia się coś? Wygląda jakby sprzęgło już nie odbierało/pochłaniało drgań silnika i przenosiło je do skrzyni. Ale żeby tak szybko sprzęgło.... nie jeżdżony czasami za delikatnie lub 6 bieg i 70 na zegarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie wrzucania 1 bez sprzęgła wydaje się ze cykanie cichnie/zanika przy zwiększaniu obrotów słychać mniej ale głównie ze względu na to ze zaczyna to zagłuszać silnik.

 

Edit.

 

wrzucam filmik z objawami

 

Edytowane przez szymek1002
Film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy jeżeli JEDYNYM objawem jest ślizganie się sprzęgła na wyższych biegach i po 2100 obr na minutę to wymieniać też koło dwu masowe ? Silnik 2,0 tdi CAG , auto z opisu. Jeżeli kupię komplet Luka a okaże się że tam jest sachs ( mam 195 tyś przebiegu ) to będzie problem żeby to grało jak należy ?

 

Proszę szanowne grono o opinię i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy próbie wrzucania 1 bez sprzęgła wydaje się ze cykanie cichnie/zanika przy zwiększaniu obrotów słychać mniej ale głównie ze względu na to ze zaczyna to zagłuszać silnik.

 

Edit.

 

wrzucam filmik z objawami

 

 

A pedał sprzęgła jest twardy ? Czy normalnie chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy próbie wrzucania 1 bez sprzęgła wydaje się ze cykanie cichnie/zanika przy zwiększaniu obrotów słychać mniej ale głównie ze względu na to ze zaczyna to zagłuszać silnik.

 

Edit.

 

wrzucam filmik z objawami

 

 

Objawy łożyska dociskowego a czy jak naciśniesz sprzęgło do połowy to noga ci pulsuje na sprzęgle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam turbinę hybrydowa zmieniony fmic i kilka pomniejszych modyfikacji. Szykuje graty z zapasem na 272 km / 200 kw. Teraz czas na wtryski i całe sprzęgło. Teraz auto jest zestrojone na 470 nm i trzeba bardzo uważać przy szybkiej zmianie biegów aby uniknąć poślizgu na sprzęgle. Panowie jak ugryźć ten temat? Czy wchodzi jeszcze w grę zostanie na dwumasie czy trzeba zestaw bez?

Edytowane przez fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno mi wysprzeglik padł i z mechanikiem doszliśmy do wniosku ze lepiej teraz wymienić dwumase bo koszty zdjęcia skrzyni itp. została mi stara dwu-masa która jest jeszcze dobra, co z tym zrobić? nie wiem jak potwierdzić jej sprawność mam cały komplet w pudełku wraz ze śrubami. coś trzeba pomierzyć?

DSC_0258.jpg

 

Tak wygląda zestaw, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objawy łożyska dociskowego a czy jak naciśniesz sprzęgło do połowy to noga ci pulsuje na sprzęgle

 

Drgania da sie wtedy wyczuc ale nie jest to na pewno taki efekt ze urywa noge :) w drugim aso juz uslyszalem "ten typ tak ma" aczkolwiek widzialem tez juz filmiki z vw up i podobnymi objawami i nie do konca wierze w to ze tak ma byc.

 

Na temat sprzegla pisalem powyzej - chodzi mysle ze ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto zamówić zestaw koło i sprzęgło sachs performance za niecałe 800 funtów? Ponoć ma być dobre do 580 nm tylko czy na pewno starczy na dłużej niż pół roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadła dolegliwość koła dwumasowego a przynajmniej łożyska wysprzęglającego ponieważ podczas wduszania sprzęgła jakoś w połowie słychać stukanie. Na w pełni wcisniętym cisza. Auto już od dawna poszarpuje na jałowym więc wymienię kompletny dwumas. Autku stuknęło właśnie 300 000km. Dużo przez ostatnie dni się naczytałem i znacznie więcej ludzi poleca Sachs i taki zapewne wybiorę. Ktoś może wie jakie było fabrycznie? BMR 170km manualna skrzynia 2007r. A może ktoś zakładał i może się podzielić wrażeniami po wymianie i na jakie wymieniał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, podepnę się pod temat bo nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi

 

problem mam taki iż na wysokich biegach 4/5/6 w zakresie 2200-2500 obr. silnik drży. Generalnie zawsze drżał i się stabilizował w okolicy 2500, ale ostatnio mam wrażenie że się znacznie pogorszyło. Na 6 biegu na autostradzie muszę jechać co najmniej 135 km/h aby drgania ustawały lub redukować na 5-bieg. Na 5tym i 4tym biegu też drży, ale znacznie słabiej. Na 6stym mam wrażenie że silnik się rozsypie gdy będę go tak dłużej użytkował. Czy ktoś kto wymienił dwu-masę i miał podobne objawy, to czy problem z wibracjami na 6stym biegu się rozwiązał? Przy zapalaniu i gaszeniu nie ma stuknięć, biegi wchodzą dobrze, przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła też cisza. Gdy lekko dociskam pedał sprzęgła to są drgania na pedale, ale przy ruszaniu na półsprzęgle nic nie czuję.

przebieg 260 tyś.; skrzynia manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, brolypl napisał:

I mnie dopadła dolegliwość koła dwumasowego a przynajmniej łożyska wysprzęglającego ponieważ podczas wduszania sprzęgła jakoś w połowie słychać stukanie. Na w pełni wcisniętym cisza. Auto już od dawna poszarpuje na jałowym więc wymienię kompletny dwumas. Autku stuknęło właśnie 300 000km. Dużo przez ostatnie dni się naczytałem i znacznie więcej ludzi poleca Sachs i taki zapewne wybiorę. Ktoś może wie jakie było fabrycznie? BMR 170km manualna skrzynia 2007r. A może ktoś zakładał i może się podzielić wrażeniami po wymianie i na jakie wymieniał. 

W zeszłym miesiącu wymieniałem sprzęgło + dwumasę. Wybrałem SACHSa - po wymianie wszystko jest OK więc mogę śmiało polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności