Skocz do zawartości
Gość gerfild

moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gerfild

mam problem z szybą w moim b4, zdarzyło się kilka razy że odsunęła mi się samoczynnie w czasie jazdy lub zaraz po odpaleniu silnika.Najczęściej w czasie deszczu i po gdy jest wilgotne powietrze .Podobno odpowiedzialny za to jest moduł komfortu.Odpowiedzcie czy idę w dobrym kierunku,i gdzie ten moduł się znajduje. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4 nie ma modułu komfortu ;) Przyczyny szukaj w uwalonym sterowniku silnika szyby lub w przełamanych kablach w gumowym rękawie drzwi-słupek.

Sterownik szyby znajduje się w drzwiach przy silniku, można go zregenerować(zimne luty) ale nie jest to łatwe, było o tym pisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B4 nie ma modułu komfortu ;) Przyczyny szukaj w uwalonym sterowniku silnika szyby lub w przełamanych kablach w gumowym rękawie drzwi-słupek.

Sterownik szyby znajduje się w drzwiach przy silniku, można go zregenerować(zimne luty) ale nie jest to łatwe, było o tym pisane na forum.

To odpowiedz mi co odpowiada za domknięcie szyb i szyber dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To odpowiedz mi co odpowiada za domknięcie szyb i szyber dachu

Jak myślimy że moduł komfortu odpowiada za domykanie szyb to można napisać że polonez z centralnym zamkiem na pilot ma moduł komfortu :P

Szyby i szyber domyka impuls z centralnego zamka ;)

O ile mi wiadomo moduł komfortu został wprowadzony dopiero w b5, ale mogę się mylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie kazdy silniczek przy szybie ma swoj modul domykania jesli CI nawala to niewiele z nim zrobisz przewaznie pada czujnik halla ktory sprawdza obroty silnika i on jest sprawca nie idzie go dostac jako sztuke i trzeba caly silniczek z modulem kupowac gdzies na boku koszt ok 200zL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gerfild

dzięki za informację będę kombinował dalej ,narazie zablokowałem przycisk otwierającej się szyby

zapałką i mam spokój.Myślę że przez to moje kombinowanie nie narobię większych szkód:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślimy że moduł komfortu odpowiada za domykanie szyb to można napisać że polonez z centralnym zamkiem na pilot ma moduł komfortu :P

Szyby i szyber domyka impuls z centralnego zamka ;)

O ile mi wiadomo moduł komfortu został wprowadzony dopiero w b5, ale mogę się mylić ;)

 

A w B3 pod tylną kanapą, coś co steruje 4 szybami i do czego wpina się kabelek od centrala żeby było domykanie to jak nazwać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w B3 pod tylną kanapą, coś co steruje 4 szybami i do czego wpina się kabelek od centrala żeby było domykanie to jak nazwać?

ktos pisze o b3 czy o B4? czytaj ze zrozumieniem w b3 silniczki przy szybach dzialaly tylko i wyłacznie na zasadzie zmiany kierunku przeplywu pradu a ze jakis tam modul gdzies byl to inna bajka w b4 kazdy silniczek ma oddzielny modul kolo siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w B3 pod tylną kanapą, coś co steruje 4 szybami i do czego wpina się kabelek od centrala żeby było domykanie to jak nazwać?

Hmm - sterownik e.l szyb?? :D

W b3 jest jeden sterownik szyb, w b4 są 4 takie sterowniki.. W b4 mamy 4 oddzielne moduły komfortu, których vag nie widzi?

Moduł komfortu to nie tylko domykanie szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos pisze o b3 czy o B4? czytaj ze zrozumieniem w b3 silniczki przy szybach dzialaly tylko i wyłacznie na zasadzie zmiany kierunku przeplywu pradu a ze jakis tam modul gdzies byl to inna bajka w b4 kazdy silniczek ma oddzielny modul kolo siebie

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem, zacytowałem fragment montera, gdzie twierdził iż moduł komfortu był od modelu B5, dlatego zapytałem jak nazwać to pudełko w B3 pod tylną kanapą odpowiedzialne za sterowanie wszystkimi szybami. Na allegro używają nazwy moduł komfortu ale wiem że to ściema dlatego pytam montera bo wiem że to użytkownik z doświadczeniem passatowym.

 

zresztą tak się składa, że mam b3 i b4 z elektrykami i wiem jak wyglądają sterowniki i wiązki.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak się nie chce śmiecić to trzeba odgrzewać;) Jeśli mam dołożony sterownik centralnego zamka, a w nim dodatkowy kabel z wydłużonym impulsem na domykanie szyb to do czego się nim wpiąć? Autko ma oczywiście system domykania szyb po przytrzymaniu kluczyka w zamku, ale za cholerę nie mogę dojść do czego podłączyć ten impuls żeby zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż jak się nie chce śmiecić to trzeba odgrzewać Jeśli mam dołożony sterownik centralnego zamka, a w nim dodatkowy kabel z wydłużonym impulsem na domykanie szyb to do czego się nim wpiąć? Autko ma oczywiście system domykania szyb po przytrzymaniu kluczyka w zamku, ale za cholerę nie mogę dojść do czego podłączyć ten impuls żeby zadziałało.

podłącz się pod przewód z klamki przednich drzwi. ten co daje sygnał na domykanie jak domykasz kluczykiem. tylko diodę prostowniczą zastosuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki a wiesz może jaki to kolor? I czy ten kabel nie idzie gdzieś po wnętrzu? Bo będzie ciąganko z końca bagażnika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś miał b3 to bym Ci wszystko powiedział ;)

jeżeli w klamce masz 3 kable to jeden będzie dawał napięcie, jeden będzie od zamykania, jeden od otwierania. musisz sprawdzić miernikiem. i taki kabel pójdzie pewnie przez całe auto do pompki centrala. mniemam iż dodatkowy sterownik masz w bagażniku, obok pompki centrala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć, siedzi w schowku przy kole. W klamce też coś patrzyłem przy innej okazji i masz racje są 3 kableki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź na którym kabelku pojawia się napięcie przy zamykaniu kluczykiem zamka i takiego szukaj w bagażniku przy pompce. chyba żółto czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Panowie, powiecie mi gdzie mam szukać problemu w moim pasku, ( B4 1.9 TDi 90kM 94r).

Mam to samo co kolego wyżej napisał, "samoczynnie odpada mi szyba od kierowcy, jak jest wilgotno lub deszcz pada czy nawet przy myciu samochodu. Jeśli opadnie to już jej nie mogę podnieść, na otwartych drzwiach klikam domykanie i otwieranie i nic się nie dzieje, jeśli zamknę drzwi i nacisnę otwieranie szyby to słyszę jakiś dźwięk przy silniczku, wtedy muszę gdzieś się przejechać by samochód się poruszał i normalnie zamknie mi się szyba" Ten pasek ma domykanie szyby przy zamku, odłączyłem to i też to się dzieje.

Przeszukałem całą instalację, może coś z silniczkiem jest nie tak? Ktoś mi mówił że to jest moduł komfortu (o ile jest), i jest gdzieś pod siedzeniem od kierowcy, (nie zaglądałem), proszę was bardzo o pomoc, możliwe że ktoś miał taki problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, powiecie mi gdzie mam szukać problemu w moim pasku, ( B4 1.9 TDi 90kM 94r).

Mam to samo co kolego wyżej napisał, "samoczynnie odpada mi szyba od kierowcy

szukaj problemu w tych drzwiach w których opada szyba, styki, przewody, silniczek, moduł...

Ktoś mi mówił że to jest moduł komfortu (o ile jest), i jest gdzieś pod siedzeniem od kierowcy, (nie zaglądałem),

może być i moduł ale w tym modelu każda szyba ma osobny moduł przy silniczku. pod kanapę nie zaglądaj bo i tak tam nic nie znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego dnia zaczął padać deszcz :-) Siedze w samochodzie i słyszałem jak pompka centralnego zamka samoczynnie załącza się i pompuje do góry zamek, po chwili opuściła mi się szyba i nie mogę jej podnieść, gdy naciskam zamykanie nic się nie dzieje a gdy naciskam otwieranie szyby (czyt. klikam w dół) to słyszę jak pompka otwiera drzwi.. Co może być tego problemem?

Edytowane przez Mateusz03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności