Skocz do zawartości
Gość Michal2002

Instalacja silnika 2.0 Tfsi w Passacie B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal2002

Witam,

 

W zwiazku z montazem tego motoru mam pytanie dotyczace obrotomierza :

 

Czy da sie go podlaczyc bez wielkich kombinacji.

 

Motor ktory montuje to 2.0 TFSI do nadwozia 1.6 16 V

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawy pomysł. Liczniki w samochodach z CAN'em pobierają na pewno obroty z komputera sterującego pracą silnika po magistrali CAN. Wymieniając komputer sterujący, zapewne będziesz musiał się zaopatrzyć w liczniki komunikujące się właśnie w ten sposób. Pytanie tylko czy liczniki z chociażby Passata po lifcie z licznikami na CAN (środkowa liczba w kodzie licznika 920) będą w stanie odczytać dane ze znacznie nowszego sterownika.

 

Teoretycznie, obroty powinny zaskoczyć - ale to musiałbyś sprawdzić w praktyce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal2002

Pewnie te po lifcie zaskocza ale tak dumam nad podlaczeniem oryginalu - mam w prawdzie juz jeden pomysl ale dumam nad czyms prostrzym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, licznik to sprawa drugorzędna - jak wszystko zmontujesz i nie zaskoczy, to zakup licznika z CAN i jego wymiana powinna być już najprostszym etapem.

 

A tak z czystej ciekawości - z jakiego samochodu pochodzi ten silnik? Ile mniej więcej taki swap kosztuje pieniędzy i pracy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal2002

Praca moja. Silnik 2.0 T A4 TFSI 200 KM. Po rozebraniu kompa mozna czytac program i wprowadzac ewentualne korekty. Dla mnie ten obrotomierz jest dosc wazna sprawa bo reszte mam wlasciwie obmyslona. Dumam jeszcze nad diagnoza.

Sam motor w idealnym stanie to koszt ok 8 k zl.

Chcialbym pozostac przy starych zegarach.

Zastanawiam sie jeszcze nad wydechem ale chyba dam z 1.8 T.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności