Skocz do zawartości
Gość VWpassatTDI

Popielniczka problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VWpassatTDI

Mam problem, wpadł mi długopis pomiedzy popielniczkę a tunel srodkowy i nie chce sie sie teraz otwierac ta klapka. Czy bede musiał robic demolke całego autka? A moze jest jakis sposób na tą popielniczkę ? interesuje mnie wyciągnięcie całej popielniczki wraz z gniazdkiem zapalniczki. Zdjęcie zapozyczyłem z Warsztatu. Dzieki za odpowiedzi. P.S. Prosił bym o jakies zdjecia jeśli ktos ma dostęp jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje Cie wyciągniecie całej popielniczki wraz z gniazdem zapalniczki to niestety czeka Cie demolka tunelu - próbowałem kiedyś wymienić zarówke podswietlającą popiołke "na skróty"- i nie da sie tego zrobić inaczej... trzeba demontować.

Po zdjeciu tylko mieszka mozna probowac wsunąć rekę pod tunel - długopis powinienes dac rade wyjąć ale zdemontować popielniczki Ci się raczej nie uda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluch

Chciałem wymienić podświetlenie zapalniczki/popielniczki w B5 i też myślałem że czeka mnie demolka tunelu ale mój mechanik wkrętakiem lekko w 2 miejscach poodginał gniazdo zapalniczki i po tym zabiegu dało się wyciągnąć i wymienić żarówkę

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od strony schowka po jego demontarzu lub osłony z któregoś boku, nie da się tam sięgnąć?

Można spróbować też zdjąć skórzaną osłonę mieszka zmiany biegów lub półeczki w konsoli środkowej /chyba że masz tam klimę lub radio/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... poodginał gniazdo zapalniczki i po tym zabiegu dało się wyciągnąć i wymienić żarówkęPzdr
Jakoś nie mogę znaleźć, nawet w "Sam naprawiam.." - jaka tam jest żarówka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wajhy podważ zaczaski a następnie scyzoryczkiem boki całej popiołki z zawiasików(ciężko ale wychodzi)przerabiałem tp .powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś wyjąłem całą popielniczkę z wkładem bez żadnej demolki. Przekręciłem ją jakby w górę 90* i wyszła bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się OT, kolega VWpassatTDI spytał o demontaż popielniczki a dostaje porady jak wyjąć gniazdo zapalniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjąłem całą popielniczkę od góry (tak jak pisałem wyżej) tj: cały ten plastik z klapką gdzie jest popielniczka i zapalniczka. Wystarczyło to lekko odchylić i przekręcić 90 stopni w stronę deski i potem ładnie wyszło do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi się OT, kolega VWpassatTDI spytał o demontaż popielniczki a dostaje porady jak wyjąć gniazdo zapalniczki
Dokładnie to pytał bardzo dawno .;)

 

post_old.gif 26-08-2006, 11:35 #1 VWpassatTDI

Gość

A kolega fibbia dalej ma pewno problem nie rozwiązany

 

 

Cytat:

Napisał Paluch viewpost.gif

.... poodginał gniazdo zapalniczki i po tym zabiegu dało się wyciągnąć i wymienić żarówkęPzdr

 

Jakoś nie mogę znaleźć, nawet w "Sam naprawiam.." - jaka tam jest żarówka ?

EDIT

fibbia

 

Podświetlenie gniazda zapalniczki na tunelu ( z przodu);

 

model 3B - 6K0 919 243 do nr nadw. 3B-W-400 000 ( oprawka z żarówką firmy Schoeller)=> cena ok.13zł

model 3BG - 3B0 919 243 B ( oprawka z żarówką) => cena ok.13,50zł.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kolega fibbia dalej ma pewno problem nie rozwiązany..... model 3BG - 3B0 919 243 B ( oprawka z żarówką) => cena ok.13,50zł.
Niech Ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech Ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi :D
:D

 

Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Może się komuś przyda; nieszczęsna żarówka podświetlenia popielniczki

lampkapopielniczkatm9.th.jpg

 

Jak widać jest ona rozbieralna i jak komuś się nudzi :P tak jak mnie można spróbować się tym pobawić. W miejsce żarówki można wstawić diodę, max. 5mm.

Na marginesie, średnio sobie wyobrażam wyjęcie tej żarówki bez demontażu całej popielniczki. Tym którym udało się to zrobić bez rozbebeszenia całego tunelu, gratuluję bo to na prawdę łatwo wszystko połamać. Na szczęście, ja się na to nie zdecydowałem, demontowałem tunel.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

Może się komuś przyda; nieszczęsna żarówka podświetlenia popielniczki

Jak widać jest ona rozbieralna i jak komuś się nudzi tak jak mnie można spróbować się tym pobawić. W miejsce żarówki można wstawić diodę, max. 5mm.

 

można też zaadoptować gniazdo zapalniczki z podświetleniem diodowym z audi

efekt bardzo ładny (głęboka czerwień) a nie taki wyblakły czerwony kolor jaki jest w pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Przeszukałem całe forum wzdłuż i wszerz i wszystko pięknie ładnie jest rozpisane odnośnie demontażu tunelu przy skrzyni manualnej. Ja toczę walkę z wyciągnięciem całej popielniczki wraz z gniazdem zapalniczki z passka z automatem. Boję się ruszać dźwigni zmiany biegów i ją demontować, bo nie mam o tym zielonego pojęcia i nie chciałbym dorobić p....dzie uszu. Czy ktoś mógłby poratować desperata i poradzić jak to w ogóle ruszyć bo próby wyciągnięcia jej bez demolki na razie spełzły na niczym. Bardzo proszę o pomoc, bo moja cierpliwość jest już na wyczerpaniu a nie chciałbym w histerii połamać czegoś.

Edytowane przez Sobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbujac wyciągnąć 5zl, przy okazji rozwalilem zapalniczke , ale znalazlem 5 euro w papierku i 500 lirow wloskich, wiem juz na pewno skad pochodzi "moje 131 konne sreberko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij mieszek i na sile wypchnij popielniczke, przy wkladaniu radze otworzyc, wlozyc pionowo i po wlozeniu przekrecic dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja toczę walkę z wyciągnięciem całej popielniczki wraz z gniazdem zapalniczki z passka z automatem.

Rozebrałeś może ten tunel? Mam podobny problem w moim samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrałeś może ten tunel? Mam podobny problem w moim samochodzie.
kurcze to proste ona jest na zaczepach zrobie jutro zdjecia i posle wam na adres meilowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze to proste ona jest na zaczepach zrobie jutro zdjecia i posle wam na adres meilowy

 

Heja, jak możesz to wyślij i mi [email protected]:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności