Skocz do zawartości
Gość Robert1212

Automatyczna skrzynia biegów dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert1212

Witam.

Mam b5 1,9 110KM z automatyczną skrzynią biegów.Wszystko było ok do momentu kiedy nie wymieniłem paska rozrządu.Po wymianie paska samochód zrobił się mniej zrywniejszy ale to nie o to chodzi.

Przed wymianą paska po wlączeniu D czy R camochód ciągnoł dośc mocno prawie 10 km/h bez dodawania gazu teraz jak puszcze hamulec ledwo się toczy czy to do przodu czy do tyłu. Co może być przyczyną takiej zmiany :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam b5 1,9 110KM z automatyczną skrzynią biegów.Wszystko było ok do momentu kiedy nie wymieniłem paska rozrządu.Po wymianie paska samochód zrobił się mniej zrywniejszy ale to nie o to chodzi.

:eek:

 

 

Przecież kolega sam sobie odpowiedział. Podłączyć vag i zerknąć co tam słychać w synchronizacji.

 

Skrzynia też to odczuwa bo sporo bierze danych z silnika, jeśli on kuleje mogą pojawić się takie problemy.... np. mogą być mniejsze obroty na biegu jałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko ma bezpośredni związek z silnikiem. Poczytaj posty na temat spadku mocy po wymianie paska rozrządu w dieslu (nie pierwszy post na ten temat na forum),i zrób z tym porządek. Ze skrzynią powinno wrócić do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w TDi Timing początek tłoczenia i ewentualnie go wyreguluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz325

Witam mam duzy problem z automatyczna skrzynia biegów podczas jazdy wyskoczył mi bieg to znaczy jade około 100km/h i nagle obroty wzrastaja a auto chamuje a miałem dzwignie na D po zatrzymaniu samochodu okozało sie ze nie wchodzi żaden bieg ani do tyłu ani do przodu nic nie działa olej nie wyciekł wszystko ok nie ma reakcji jak sie włczy jakis bieg prosze o pomoc co tu robic co mogło sie stac:( Skrzynia to AG4 vw passat 99 rok

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy
dodac musze cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG to podstawa potem jakby cos to napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz325

jutro podłacze musze teraz cholowac auto do jakiegos serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie, a nawet na 99% to konwerter zakończył żywot... najczęściej wieloklin na nim ścina. Po wyjęciu skrzyni wyjmij konwerter i sprawdz to... na obecną sytuację najmniejszy koszt zacząć od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam passata B5 98r.92kW 1,8 Bezyna z silnikiem ADR z automatyczną skrzynią biegów AG4. Problem mój polega na tym, iż nie wyświetlają mi się biegi P i 1( skrajne biegi ) mimo, że je wrzucam i technicznie działają. Gdy wrzucam na P na wyświetlaczu wskazuje mi R i świecą mi się wsteczne światła, ale auto nie jedzie do tyłu i nie mogę odpalić auta. Odpalam na N. Co może być zepsute? Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności