Skocz do zawartości
Gość bigkamil

moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

gdzie w moim passacie znajduje się moduł komfortu. pod tylna kanapą go niema jest tam tylko komputer od absu. moduł komfortu mam napewno poniewarz szyby domykają mi sie z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I długo jeszcze byś szukał.

W Twoim Passku nie ma modułu komfortu, natomiast domykanie szyb i sprawy okołoszybowe realizowane są za pomocą modułów el.szyb znajdujących się po jednym przy każdym silniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

i mam równierz domykany szyber dach z kluczyka. to co wogule daje ten moduł komfortu? muślałem ze to on odpowiada za domykanie szyb? możesz mi to wyjaśnić. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy moduł komfortu odpowiada za szyby, szyberdach, drzwi, etc.

Natomiast moduł el szyb robi to, co napisałeś, a wiec kluczykiem można otworzyć szyby, zamknąć szyby i szyberdach.

To wszystko, co ten moduł potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniu
I długo jeszcze byś szukał.

W Twoim Passku nie ma modułu komfortu, natomiast domykanie szyb i sprawy okołoszybowe realizowane są za pomocą modułów el.szyb znajdujących się po jednym przy każdym silniczku.

 

No niekoniecznie JAFO.

W B4 występuje coś takiego jak moduł komfortu, pod warunkiem nie posiadania sterownika ABS pod tylnym siedziskiem (tak jest u mnie). Steruje on róznymi pier.dołami m.in. ABS-em, szyberdachem.

Znajduje sie głeboko na podszybiu za kierownicą i ma tradycyjny wygląd sterownika komfortu jak te w nowszych modelach wszelkiej maści VW wyposażonych w owo ustrojstwo.

 

BTW: Cały czas się zastanawiam, skąd w B4 są tak duze rozbiezności "sprzętowe" w obrębie tych samych modeli i roczników. Mam znajomego który posiada identycznie wyposażony samochód, ale u niego przykładowo nie ma modułu komfortu. Czyzby do tego modelu Niemcy upychali wszystko co popadnie, aby tylko auto odjechało od dilera???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak, jak piszesz, to może to być jeden z ostatnich B4. Tak mi się wydaje.

Natomiast co do rozbieżności to może to być montowane pod konkretne zamówienie klienta.

Takowe są przecież realizowane.

 

Jednakże pierwszy raz czytam o typowym module komfortu w B4.

Ciekawe, co widzi VAGmaszynka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ja mam sterownik od absu pod tylną kanapą. czyli u mnie jest tak jak pisze jafo domykaniem szyb sterują te przekaźniki koło silniczków w drzwiach? mam jeszcze jedno pytanie da się te przekaźniki jakoś naprawić bo u mnie nie działają z tyłu elektryczne szyby gdy nacisne guzik to słychać w drzwiach podwujny stuk a szyba nie reaguje. sprawdzałem wszystkie kable i są wporządku silniki podpinałem na krutko i działają czyli wychodzi na to że te przekaźniki padły. tylko jest to dziwne że w dwuch drzwiach z tyłu stało się to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przekaźników.

To, co wydaje podwójny stuk, to jest wyłącznik przeciążeniowy.

Działa on w momencie dosunięcia szyb do skrajnej pozycji. Jeśli przyciśniesz przycisk otwierania/zamykania i przytrzymasz go dłużej a w międzyczasie szyba osiągnie skrajne położenie, to po jej zatrzymaniu usłyszysz podwójny stuk. Gdy szyba zatrzyma się (niekoniecznie w skrajnej pozycji) a Ty nie zwolnisz przycisku, to w tym momencie silnik pobiera znacznie więcej prądu. Wartość prądu płynącego w tym momencie przez silnik jest znacznie wyższa od prądu znamionowego wyłącznika przeciążeniowego i stąd jego zadziałanie.

Jak widać problem rozbija się o jakieś opory przesuwu szyb lub kombinowane podłączenia modułów el. szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

nie nic nie było kombinowane z kablami wszystko jest podłączone orginalnie nikt tam nie grzebał. u mnie mechanizm chodzi normalnie lekko nawet gdy wymontowałem silnik to nawet bez szyby nie chciał działać tylko przy naciśnięciu guzika słychać ten podwujny stuk. a gdy podepne silniczek bezpośrednio z akumlatora to działa. wychodzi na to że niepotrzebnie włącza się to zabespieczenie przeciw przeciążeniowe. dzieje się tak samo w obydwu tylnych szybach. dziwne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Passka w takim stanie, czy pojawiło się to samorzutnie jakiś czas temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

kupiłem samochód i już szyby z tyłu nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nic nie było kombinowane z kablami wszystko jest podłączone orginalnie nikt tam nie grzebał....

 

kupiłem samochód i już szyby z tyłu nie działały.

 

 

W takim razie skąd masz pewność, że nic wcześniej nie było kombinowane?

Dałbyś za to głowę?

 

Teraz to powinieneś ściągnąć schemat el.szyb, posprawdzać połączenia pod kątem obecności napięć, mas oraz kolorów przewodów we wtyczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

na pewno nic nie było kombinowane poniewarz to ja pierwszy raz rozbierałem drzwi zauwarzyłem to po tym że nigdy nie były odklejane te maskownice pod tapicerką w drzwiach. kable terz są wszędzie całe nie było nic odcinane więc jest wszystko podłączone dobrze instalacja jest orginalna. wychodzi na to że niepotrzebnie włącza się to zabespieczenie przeciwprzeciąrzeniowe. dziwi mnie tylko to że stało się tosamo w obydwu drzwiach z tyłu. i w jednych i w drugich drzwiach słychać podwujny stuk przy nacśnięciu guzika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro

Zrobię mału update tematu. U mnie np nie domykanie szyb działa tylko z tyłu. PRzednie szyby się nie domykają. Macie jakieś pomysły?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam passata B3 1.6TD SB i "mam" domykanie szyb, ale jakoś nie chce działąć...

Tzn kilka razy udało się że np domknął tylną szybę (zamykanie kluczykiem albo alarmem) i KONIEC!

 

Powiedzcie mi czy jakbym np kupił na allegro MODUŁ DOMYKANIA SZUB (4 szyby) to podłaczę go bez problemu? Czy będą problemy?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zamontowalem elektryke szyb na tly i nie dziala mi domykanie w nich.w przednich mam ale tyl niet. instalacje przelozyzlem oryginalana. da sie to przerobic-przeprogramowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - obciąć, urwać i wyrzucić...

Ja przesiadłem się na paska z golfaII tam nic nie było i nic się nie psuło.

W moim autku na poczatku szyby działały ok. domykanie itp. Po paru miesiącach straciło sie domykanie szyby pasażera, potem w drzwiach kierowcy szybka zaczęła się sama otwierać. Suszyłem, rozbierałem, czyściłem nawet rozcinałem obudowe silnika w drzwiach bo podobno zimne luty... Wiecie co pomogło???? Wyjąłem wtyczke z tego g..na. Dobrze że mam klime i z tyłu szybki na korbki to da sie jakoś wytrzymać. Moim zdaniem szwaby popsuły VW od kiedy wpakowali tyle beznadziejnej i awaryjnej elektryki (z tego co wiem to np. szyby szaleją we wszystkich modelach vw).Czemu nie wezmą czegoś z audii????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie po co kupiować nowe auta jak można jeździć starymi w których NIC SIĘ "NIE PSUJE"? Ja proszę o konkretne odpowiedzi a nie takie jak twoje P-Bolo1 uciąć, wyrwać i wyrzucić...!

a tak poza tematem:

 

"nawet rozcinałem obudowe silnika w drzwiach bo podobno zimne luty"

Kolego silnik się rozbiera! Po prostu wuciągasz cały wirnik do góry! hehe dobry jesteś;)

 

"Czemu nie wezmą czegoś z audii????"

No np elektryczne podnościki szyb są prawie takie same jak w AUDI B3! (A silniki-szyb są identyczne)

 

No ale nic, jeżeli jest na forum jakiś obeznany kolega to prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie:

Mianowicie chcę kupić uniwersalny moduł domykania szyb (komfort), czy instalacja prosta? Bo nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności