Skocz do zawartości
Gość ccypis

czujnik temp. powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ccypis

Witam wszystkich To jest mój pierwszy występ na tym forum . Na badaniu komputerowym wykazało błąd nr 00527 . Prawdopodobnie jakiś czujnik . Czy ktos może mi powiedzieć z czym to sie wiąże i gdzie ten czujnik sie znajduje pod maską .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obwód wskaźnika temperatury - niski sygnał wejściowy" dość to zagadkowe wklej cały kod błedu z oznaczeniem czujnika moze dotyczyć conajmniej kilku czujników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00527- Czujnik temperatury powietrza kolektora ssącego – G72 lub Czujnik temp.w przewodzie dolotowym-G72 przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY w obu przypadkach jest to to samo.

Sygnał czujnika temperatury służy jako wartość korekcyjna do obliczenia niezbędnego ciśnienia doładowania. W ten sposób uwzględniony zostaje wpływ zmiany gęstości powietrza od jego temperatury.

Wpływ braku sygnału

W przypadku braku sygnału moduł sterujący używa wartości stałej. Wówczas dochodzi do obniżenia mocy silnika

 

W/G rysunku poniżej, najlepiej by było byś testował przez podmianki, wtedy ewentualnie zakupił, czujnik kosztuje w granicach 100 pln.

Jeżeli nie znajdziesz u siebie czujnika 13 z rysunku to podmieniaj czujnik 13A. Przeważnie jest on zespolony z G71 (13A), ten czujnik kosztuje dwa razy tyle niż czujnik samej temperatury.

Jeżeli testy podmiankowe nic nie powiedzą i błąd będzie powracał to czeka Cię szukanina, np: przerwany lub załamany przewód co daje przerwę lub zwarcie.

schowek01bq2.th.jpgthpix.gif

 

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie się podłączyć, dokładnie ten sam błąd wykryłem dziś u siebie w 1z, czy schemat wymiany jest podobny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak ,ale jeszcze niech Jacek potwierdzi. Chodzi o ten czujnik w rurze od ic do turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że tak ,ale jeszcze niech Jacek potwierdzi. Chodzi o ten czujnik w rurze od ic do turbo?

tak.

G71 i G72 oddzielnie miały starsze modele(patrz rysunek w powyższym poście), i może w 1Z być tak, że są one obok siebie.(w razie potrzeby,sprawdzić,podmienić obydwa)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

np:AWX i AVF ma już ten czujnik zespolony:

schowek01wp0.th.jpgthpix.gif

schowek01dv0.th.jpgthpix.gif

schowek02lf7.th.jpgthpix.gif

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie widzę, że rozmawiacie na temat z którym mam również problem. Mi na diagnostyce wyskakują takie błędy:

575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania

519 Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71 zwarcie do plusa

Mam passata b4 11km z 1996 roku. Więc u mnie ten czujnik g 71 jest już zintegrowany z g-72? szczerze mówiąc to go wymieniłem kosztowało mnie to 70 zł i powiem Wam, że jakiś czas było lepiej (przynajmniej tak mi się wydawało) i teraz jest pytanie czemu znowu jest źle?

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności