Skocz do zawartości
Gość adasiekkk05

Na zimnym silniku pracuje jakby na dwóch cylindrach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adasiekkk05

WITAM WSZYSTKICH !! sledze forum od dluzszego czasu przesiedzialem kilka godzin wymienialem po kolei wszystko co sie da i nic...moze opisze swoj problem mam passata b5 1.6 10km oznaczenie silnika AHL od jakiegos czasu zaczely z nim sie dziac cuda..poczatkowo poszarpywal strzelal na gazie na benzynie gasl po dodaniu gazu gwaltownie...wymienione przewody oryginal beru swieczki modul zaplonu na nowy,-niepotrzebne teraz jest tak po nocy chcac uruchomic silnik uruchomie ale chodzi jak by pracowal na dwoch cylindrach i tak pracuje na dwoch srodkowych modul nie podaje wcale iskry samochod jes mulowaty nie idzie nim jechac,jak sie rozgrzeje do temperatury 90 stopni wszysko mija i z auta robi sie doslownie szatan pracuje jak powinien,czujnik cieczy wymieniony rok temu czujnik polozenia walu-zastanawiam sie czy znowu nie padl ale jak by byl nie dobry to calkiem by mi nie zapalil ? tak mialem rok temu,a problem moj tkwi ze na zimnym silniku nie chodzi jak powinien dopiero po uzyskaniu temp...przeplywka ok przepustnica ok filtry ok doslownie juz nie mam pojecia co to moze byc...sonda lambda co ma wspolnego z rozruchem na zimnym silniku...zastanawiam sie nad ponowna wymiana czujnika halla moze pod wplywem temp.podaje inne info do komputera niewiem juz sa zglupialem na maxa VAG NIE POKAZUJE ZADNYCH BLEDOW to jest najsmieszniejsze panowie moze ktos mial podobny problem pomozcie jak mozecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę potnę, ale żeby było jasno:

poczatkowo poszarpywal strzelal na gazie na benzynie gasl po dodaniu gazu gwaltownie

 

silnik uruchomie ale chodzi jak by pracowal na dwoch cylindrach

 

sie rozgrzeje do temperatury 90 stopni wszysko mija i z auta robi sie doslownie szatan

 

przeplywka ok

 

1. skąd wiesz, że nie podaje iskry na konkretny cylinder?

2. skąd wiesz, ze przepływka jest OK, bo podałeś dosłownie idealny przykład padniętej przepływki ;) Dziwi tylko brak błędów, ale nigdy nie interesowałem się 1.6 benzyną... być może w tym silniku komputer nie przewiduje aż tylu trybów pracy, żeby sypać błędami znanymi posiadaczom silniczków 1.8T...

 

tu mieliśmy podobny problem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35346

wszystko wymienione, "przepływka ok", a to właśnie ona sprawiała problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiekkk05

panowie problem rozwiazany....

 

nie papujcie kasy bez wczesniejszego sprawdzenia ja ladowalem setki mechanicy rozkladali rece...

 

dzis mnie tknelo sprawdzic czy kostka w module zaplonu siedzi wystarczajaco gleboko...

 

i tu ku mojemu zdziwieniu jak ja delikatnie podnioslem doslownie dotknalem przyciskajac do dolu na zimnym nierowno pracujacym silniku doznalem szoku ...silnik zaczal pracowac normalnie.... gdzies nie laczylo... chwilowo podwiazalem ja opaska samozaciskowa i jest git ale w najblizszym czasie zrobie to tak jak powinno byc...

 

powymienialem tyle czesci i mam jedynie satysfakcje z tego ze sa nowe ;)))

 

objawy mialem nastepujace:

 

dlawil sie na zimnym silniku na benzynie i na gazie

od czasu do czasu po gwaltownym dodaniu gazu strzelil na gazie a na benzynie sie dusil

rano mialem problem z odpaleniem zapalil pochodzil chwile i zaraz zgasl

nierowno pracowal na wolnych obrotach nie mial sily wcale jechac max 3 bieg

jak sie rozgrzal wszysko powracalo do normy a wszystko to przez jedna malutka kosteczke ktora sobie nie laczyla przy module zaplonu

 

 

zanim podejmiecie wymiane czujnika cieczy czujnika polozenia walu przepustnicy przeplywki i wielu innych czesci sprawdzie ...modul zaplonu swiece oraz przewody

 

ja u siebie powymienialem co tylko mozliwe zwiazane z moca praca silnika az doszedlem ze nielaczyla kostka wchadzaca do cewki

 

dzis bylem u mechaniora ktory slaba praca mojego auta stwierdzil ze to uszczelka pod glowica smiac mi sie chce z takich szpecow u ktorych bylem nawet kilku i niestety zaden nie pomogl...pozdrawiam i zycze jak najmniej problemow z pasiami

Edytowane przez marecek
??czymy posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są podobne objawy tj. czasami strzela (szczególnie na gazie) i dusi się, nie ma różnicy czy na ciepłym silniku czy na zimnym. Dzisiaj pojechałem na komputer i wyskoczył jeden błąd - sonda lambda. Po wykasowaniu błędu chwilę było dobrze, ale potem znowu problem. Zobaczymy co będzie po wymianie sondy, mam nadzieję że będzie dobrze. Świece (NGK) i przewody wymienione (BOSCH). Nie wiem tylko gdzie jest ten moduł zapłonu w 1.6 AHL, może z tym też coś jest. Czekam na wskazówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem sondę lambda i nadal to samo. Na benzynie chodzi dobrze, tylko na gazie strzela. Nie wiem co już robić, w poniedziałek jadę do gazownika, może on coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam problem tego typu ze gdy odpalam silnik zgaśnie muszę odpalić jeszcze raz pod warunkiem ze go na obrotach przytrzymam zaczynam jechać to jest taki slaby ze nie da się wogole jechać tak jakby był zapowietrzony mija to dopiero po kilkunastu sekundach dodam ze silnik gdy się zagrzeje to wszystko jest ok wystarczy mu lekko się zagrzać i wszystko mija dziś odpaliłem i jak dodawałem gazu to silnik zaczoł jakoś dziwnie strzelac:/ motor 1.8 benzyna na gazie ale odpalam na benzynie świece wymieniłem nie chce pakować kasy dalej bo znowu okaże się ze to nie to, nawet wymieniłem filtr paliwa myślałem ze zatkany i paliwa nie podaje :/ możecie mi coś doradzić może ktoś miał taki problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podpiolem kompa i wykazalo 2 bledy istotne chyba pierwszy to blad sonda lambda a drugi czujnik cieczy chlodzacej i on odpowiada od sania dlatego silnik gasnie obstawiam na czujnik temp :) co wy o tym sadzicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności