Skocz do zawartości
Gość mefi

DSG Launch Control

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłem coś takiego chociaż on ruszył z około 2500, ale wcześniej kręcił do ponad 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie to on może dokręcić obroty do końca skali. Zwróć uwagę że on rozłącza skrzynie biegów od silnika. Ustawia przekładnię biegów płynnie pomiędzy pozycjami "N" i "D"ale w rzeczywistości nie ustawia jej na D tylko puszcza delikatnie hamulec i czeka na "klik" jeżeli auto nie porusza się wówczas na wskaźnikach symbol N lub D migają. Wyglada to tak jakby zdjął ogranicznik obrotów. Następnie ustawił przekładnie na D, ustawił obroty na około 2200 nacisnął na hamulec i w tym momencie skrzynia ustawiła pierwszy bieg ( przestało migać D i pokazało się D1), ruszył.

Pytanie jest takie czy przy ustawieniu obrotów na 3200 (miga nam N/D) a następnie naciśnięci hamulca (zmiana migającego N/D na D1) obroty silnika nie zostaną automatycznie ograniczone do 2000 ?

 

Moim zdaniem auta z 2.0 na ropę max 2500, na benzynę 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 2,5 tys. obrotów / min., zasugerowałem się wcześniejszymi wpisami. Bez procedury LC silnik nie osiąga więcej jak 1,5 tys. obr/min. a i to jakoś się dziwnie wyrywając i dławiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli tylko potwierdzenie tego co napisałem. 2500obr i do tego "wycięcie" DPF. Zastanawia mnie tylko po co dla manual mode ustawiają 3000obr, przecież powyżej 2500obr moment jest na fali opadającej... no i jeszcze ta cena. Za 55euro można ściągnąć gotowy plik do skrzyni z mapą do LC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, po co używać LC w rodzinnym dieslu? :-)

Przecież Passat, tym bardziej dieslu nie jest autem sportowym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...mam 2.0 TSI więc trochę nie w temat, ale mam identyczny problem i próbowałem chyba wszystkiego.

1. Temp. silnika 90 stopni

2. Temp. Oleju 104

3. ASR OFF

4. Tryb adaptacyjnego zawieszenia: Sport

5. Skrzynia na S

 

i...nic.

Hamulec trzymam, gazu dodaje, auto szarpie (trzyma hamulec).

Co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić Porsche - ten sam koncern, szybko się przyzwyczaisz :P

 

PS. Przeprogramować skrzynię.

 

Mam pytanie...mam 2.0 TSI więc trochę nie w temat, ale mam identyczny problem i próbowałem chyba wszystkiego.

1. Temp. silnika 90 stopni

2. Temp. Oleju 104

3. ASR OFF

4. Tryb adaptacyjnego zawieszenia: Sport

5. Skrzynia na S

 

i...nic.

Hamulec trzymam, gazu dodaje, auto szarpie (trzyma hamulec).

Co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum wiec witam wszystkich.

Od 6m-c jestem zadowolonym wlascicielem passata cc 2.0tdi 170km. Mam pytanie czy jest możliwość ruszania jak pokazano w filmie na YT i jak to zrobić?

 

U mnie wyglada to tak:

video-1505video-1505502307.mp4502307.mp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o istnieniu takiej funkcji.

Natomiast wszędzie jest napisane w instrukcjach użytkowania automatów, aby tak nie startować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zadowolonego użytkownika nie wkurzają ikonki dające szczególnie w nocy po gałach? :acute:

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adiaudi napisał:

Natomiast wszędzie jest napisane w instrukcjach użytkowania automatów, aby tak nie startować...

jakby tak miało być, to pewnie komputer by nie pozwalał... procedura jest tak zrobiona, żeby nie obciążać skrzyni za mocno.

A owszem, jak depniesz gaz i hamulec bez wyłączenia trakcji (albo w trybie D) lub bez wyłączenia automatycznego stopu to będziesz dożynał skrzynię...

BTW. Czasy "do setki" w katalogach (przy skrzyni DSG) podawane są właśnie na procedurze - nie osiągniesz takiego czasu jak w katalogu ruszając "grzecznie" automatem.

W RSach procedura startu jest z 5k RPM, w 2.0TDI z jakichś 2.5k RPM, w 2.0TFSI z 4k RPM ;) 

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dreyfus napisał:

Czy zadowolonego użytkownika nie wkurzają ikonki dające szczególnie w nocy po gałach? :acute:

Z ikonka plynu do spryskiwaczy jakos dalem sb rade :) Gorzej jest z poduszka powietrzna. Czy jest ktos na forum z krk kto moglby skasowac ten blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2017 o 13:51, patric89 napisał:

Jestem nowy na forum wiec witam wszystkich.

Rozumiem ale wystarczy trochę się rozejrzeć i można znaleźć w większości przypadków podobny albo taki sam temat.

Tematy połączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy nasze paski z dsg są wyposażone w LC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz auto hold'a, wyłącz ESP, wrzuć DS i sprawdź... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności