Skocz do zawartości
Gość mac

Zamiana - wymiana kierownicy w B3 z B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mac

Cześć,

 

Kupiłem niedawno Passata B3 i nie brakuje mi z nim problemów i wydatków ale jest jedna rzecz którą chętnie wymieniłbym bo mi jakośnie tak nie pasuje. Jest to kierownica. Chciałbym wymienić na taką jak jest w B4. Nie chce montować działającej poduszki. Zalezy mi tylko na jej wyglądzie. A moje pytanie: czy ktos już moze wymianiał sobie tak kierownice i czy można ją wymienić ot tak sobie po prostu odkręcając starą z B3 i przykręcaja w to miejsce z B4?

 

podrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sie da zresztą na allegro jest kilka pasków z taką kierownicą. Kierownica w B4 jest taka sama jak w Golfie mk3 i Polo 6n.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mac

To że jest taka możliwość to się domyślam, bo wszystko się da jesli się chce ale moje pytanie było bardziej precyzyjne. Czy taką wymiane robi się prosto i bez żadnych dodatkowych przeróbek? Po prostu sciągam starą i zakładam nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

chociaż mi osobiście bardziej podoba się kierownica od B3 albo jej delikatnie zmieniona wersja od B4 (była niedawno gdzieś na forum) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką chodzi?

1_Obraz_014.jpg

Edytowane przez andrew015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że jest taka możliwość to się domyślam, bo wszystko się da jesli się chce ale moje pytanie było bardziej precyzyjne. Czy taką wymiane robi się prosto i bez żadnych dodatkowych przeróbek? Po prostu sciągam starą i zakładam nową?

 

Wieloklin w B3 jak i w B4 jest identyczny. Tak samo jest w jeszcze innych modelach VAG z tamtych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mac

Tak o takiej mysle andrew015

Dzięki mrcoffee. To jeszcze może jedno pytanie bo nie chce kupowac o potem się dowiem o problemie. A co z podłączeniem klaksona? Czy nie będzie problemu? Czy są tam jakieś złączki tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pierścień metalowy i coś jakby szczotka która po nim jeździ, wszystko pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie że takie kierownice były montowane także fabrycznie w B3. Mój kumpel ma paska B3 i ma fabryczne 2 poduszki. Także, nie ma schowka i taka własnie kierownica.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o kierownice od Golfów 2 to uwaga przy przekładaniu, bo były na wąski i na gruby wieloklin.

To tak w ramach przypomnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mac

Dzięki ormowiec i wszystkim za pomoc. Będe próbował teraz taką kupić.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję kotlecika ;) żeby nie klepać nowego tematu, bardzo podobnego.

 

Mam B4, gdzie nie ma poduszek i kiera jest bardzo podobna do tej w B3. Trafiła mi się niedrogo w bardzo dobrym stanie kierownica z poduchą (jak na fotce wyżej). Przy próbie montażu napotkałem problem - nie mam możliwości podłączenia klaksonu, ani nie działa wyłączanie kierunkowskazów przy skręcie. Nowa kierownica nie wchodzi do końca. Co jest nie tak? Bo wg wcześniejszych wpisów wsio powinno hulać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz samo koło kierownicy, bez tego pierścienia klaksonu z ząbkiem. Przełóż ze starej kierownicy.

Aha, Edward mówi że to może nie pasować z kierownicy bez airbaga. Swoją drogą nie chcesz sprzedać tej starej? bo moją już wypolerowałem ;) wrzuć może jakieś zdjęcie.

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą nie chcesz sprzedać tej starej? bo moją już wypolerowałem wrzuć może jakieś zdjęcie.
Raczej Cię nie zachwyci, ale zdjęcia wrzucę, najprędzej wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał ormowiec Zobacz post

Swoją drogą nie chcesz sprzedać tej starej? bo moją już wypolerowałem wrzuć może jakieś zdjęcie.

Raczej Cię nie zachwyci, ale zdjęcia wrzucę, najprędzej wieczorem.

 

... i słuch po nim zaginął :P

Dobra to na poważnie.

Kupiłem kierę od b4 z poduchą do swojej b3-ki bez poduchy i brakuje mi tego pierścienia o którym pisze ormowiec, . Czy ten pierścień jest razem z taśmą poduszki czy to jakiś inny element?

Pytam ponieważ muszę to kupić (jak ktoś ma w rozsądnej cenie to PW, ważne by był ten palec od wyłączania kierunków) i nie wiem od jakiego auta podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten pierścień jest razem z taśmą poduszki czy to jakiś inny element?
Tak, i tak to własnie zwykle sprzedają na allegro - "taśma poduszki"

Sprawne są dość drogie, padnięte w cenie na kilogramy, więc takich szukaj.

PS. kierownica w B4 jest brzydka jak kupa :P i do tego niewygodna, dziwię Ci się że wymieniasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forumowiczów będzie miał na sprzedaż :)

Co do kiery to chciałem mieć inną (nowszą) a ta wygląda naprawdę dobrze.

Mógłbyś zapodać jak to powinno wyglądać i od czego mam szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności