Skocz do zawartości
Gość gripi

jak sprawdzić czujnik spalania stukowego???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gripi

witam. szukałem i o stukowym nie znalazłem wiele więc .. czy można ten czujnik jakoś sparawdzić i czy może być on odpowiedzialny za hałas czy raczej zapłon.

pytam bo kabel od czujnika oblazł ze skóry prawie a i plastik co przylega do bloku też spękany i lut widać. dodam że jak odepnę go z kostki to różnicy w odgłosie silnika nie ma.sprawdzał kto może cóś takiego.??? serdeczne dzięki z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawałeś gazu na niskich czy wysokich obrotach ? Jeśli np. przy 30 km/h zapniesz 5 bieg i wciśniesz gaz do oporu, bez czujnika powinneś odczuć spalanie stukowe (usłyszeć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gripi

jakby kto na bębenku grał i głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest głośno znaczy że czujnik nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę zakładał nowego tematu, podepnę się tutaj.

 

Sprawdziłem swojego ABFa VAGiem i wyskoczył błąd czujnika spalania stukowego G66.

 

VAG-COM Version: Release 409.1-US

 

Control Module Part Number: 037 906 024 F

Component and/or Version: DIGIFANT 3.2 1672

Software Coding:

Work Shop Code:

1 Fault Found:

00540 - Knock Sensor 2 (G66)

03-10 - No Signal - Intermittent

 

Gdzie takowy czujnik się znajduje w moim silniku? Droga impreza z wymianą tego ustrojstwa?

Dodam, że czasami zdarzy się że silnik podczas jazdy szarpnie, niezależnie od obrotów, prędkości czy stylu jazdy. Nie przeszkadza to zbytnio bo zdarza się sporadycznie, ale działa mi na nerwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest koło pompy wody, drugi patrząc od przodu auta po prawej stronie silnika mniej więcej na wysokości górnej krawędzi obudowy sprzęgła

Untitled.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Nawet zaznaczyłeś na odpowiednim aucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie poprzez pomiar rezystancji i sygnału oscyloskopem, w tym przypadku sprawdź rezystancję, połączenie na wtyczce, i sprawdź rezystancję okablowania czujnika od niego do wtyki ECU, odkręć i zobacz czy nie zalega korozja pod KS, istotna jest też siła dokręcenia czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djactiveelk

pomocy!!!!

pisze do wlscicieli passata 2.0 16v 136KM 9A chodzi mi o czujnik spalania stukowego bowiem u mnie w silniku sa dwie szuki z niebieska kostką a gdy zamowilem nowe przyslali mi z zielona mysllalem ze wystapila pomylka. mam prozbe do posiadaczy 16v jakie sa u was kolory wtyczek i jesli to mozliwe prosil bym o nr czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postukac srubokretem w okolicy czujnika i patrzec czy kat zaplonu opozni sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują również czujniki od silnika 1.8T ;) To jest to samo...Numerki również sie pokrywają ;)

A na "pałe"można sprawdzić rezystancje na skrajnych dwóch pinach. Dokładnie to już oscyloskopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od pewnego czasu miotam się z moim 2e... A mianowicie z jego mocą... Jest strasznie mułowaty, nie czuć że to 2-litrówka, już wszystko prześwietliłem: wydech (częściowo), sprężanie, przepływka, tps, lałem do wtrysków stp, lambda, wszystkie czujniki oprócz czujnika spalania stukowego... Z tego co wiem jest on odpowiedzialny za sterowanie kątem zapłonu... Objawy są takie gdy jadę sam coś tam delikatnie się dzieje ale szału nie ma... Szczególnie jak przeciągnę wskazówkę do czerwonego pola, benzyna na wyższych obrotach powinna żyć a tu nic zero wciskania w fotel albo coś takiego... Już szwagra matiz na wyższych obrotach bardziej wciska niż mój passat. Dodam, że jak już 3 osoby jadą to czuje się jakbym za sobą przyczepkę ciągnął. Wczoraj podłączyłem się vagiem i wywaliło mi błąd owego czujnika (brak sygnału) usunąłem błąd odpaliłem trochę po gazowałem itp i nic znikł, ale to nie pierwszy raz tak, już wcześniej też ten błąd się pojawiał. Dla próby odłączyłem czujnik odpalam silnik a na vagu zero błędów... Myślę sobie coś nie tak... ale odłączam na szybko potencjometr CO i od razu wywala błąd (brak sygnału)... I tu jakaś dziwna sprawa się dzieje... bo w sumie gdy ten czujnik nie działa to kąt zapłonu będzie stały 6 stopni. Ktoś wie co z tym cudakiem zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ABF też niedawno zaczął słabnąć. Takie zajechane 1.8 się zrobiło ;) Myśle - 340 tysi na blacie, w tym 120 tysi na gazie - ma prawo. Ale coś zaczęło w końcu popiskiwać. Werdykt: kolo pasowe na wale. Tak jakby miało bicie. No to będzie wymiana, przy okazji niech mechanik sprawdzi czy z rozrządem wszystko ok (miesiąc wcześniej wymieniany). Okazało się, że zaczęło ścinać klin na małym kółku na wale. Zjechałem w ostatniej chwili! Trzymał się na włosku.

Nowe kółko, śruba. I moc wróciła :) Uff ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w sumie gdy ten czujnik nie działa to kąt zapłonu będzie stały 6 stopni

Nie...

...ten czujnik wyłapuje detonacyjne spalanie w cylindrach czyli zbyt wczesne (takie jakby klekotanie z\worów-jeśli sie pojawia) i opóźnia zapłon.

Na standardowe wyprzedzanie zapłonu nie ma on raczej wpływu, decyduje o tym TPS i prędkość obrotowa silnika czyli hall w aparacie.

Z moich doświadczeń wywnioskowałem iż 2E nie lubi zbyt dużej dawki paliwa czyli i benzyny a tym bardziej LPG.

Co do LPG to temat rzeka a co do benzyny to jeśli czujniki sprawne to sprawdziłbym czy z dyszy rozruchowej nie leje się non stop benzyna.

 

Rozrząd też warto sprawdzić.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaki się schodzą na rozrządzie, zapłon niby też ok, a co do wtryskiwacza rozruchowego... To go u mnie nie ma bynajmniej go nie widzę... jest tylko listwa i nic oprócz tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To go u mnie nie ma bynajmniej go nie widzę...

Masz 2E to musisz mieć dysze rozruchową, po stronie kierowcy z listwy wtryskiwaczy wychodzi wężyk i wchodzi on w dyszę w kolektorze, na dyszy masz dwupinową wtyczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi na jakimś zdjęciu to zaznaczyć bo na prawdę nie ma takiego czegoś u mnie, może poprzedni właściciel wywalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjęcia w necie i faktycznie niektóre 2E tej dyszy jak by nie miały.

Nie wiem tylko czy uwarunkowane to było rocznikiem czy montażem tego silnika w innych markach.

Na zdjęciu masz jak to wygląda u mnie.

DSCF1847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek a ta zaślepiona rurka obok to od czego? Pytam bo u mnie tego nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta zaślepiona rurka obok to od czego?

To jakiś zamysł konstruktorów na wstawienie w 2E EGRa.

Rurka wychodzi z kolektora wydechowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności