Skocz do zawartości
Jaszczur

Pytanie o ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanko od pewnego czasu mam problem z ESP. poczytałem na forum troszkę ale nic nie znalazłem konkretnego. Mianowicie ESp zapala mi sie gdy jest na zewnątrz mokro itd. Ostatnio pojechałem na myjkę po jakiś 20 minutach zapaliła sie kontrolka i świeciła z 4h. Postawiłem pod blokiem auto wyszedłem za kilka godzin problemu nie ma. Po podłączeniu do komputera wyszło że jest problem z czujnikiem przyśpieszenia kątowego. Ten czujnik jak sie orientuje jest pod siedzeniem kierowcy a tam jest sucho bo sprawdzałem . Mooje pytanie brzmi czy przy kołach są jakieś czujniki które wysyłają sygnał do tego czujnika który wykazał mi błąd i czy może sie tak zdążyć że np jakiś czujnik przy kole jest uszkodzony a pokazuje błąd tego czujnika pod siedzeniem kierowcy???!!! Czy raczej nie!!! Tak na marginesie czujnik przyśpieszenia kątowego kosztuje 2300zł. Masakra!!!

 

Koledzy nie wierze że nikt nic nie wie na ten temat PISZCIE!!!

Edytowane przez Jaszczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sikor

W grudniu szykuje mi się przegląd samochodu. Do tego czasu chcę się z tym problemem uporać. Napiszę jak już będzie po wszystkim. A tak na marginesie jestem ciekaw jak na paląca się kontolkę od ESP zareagował by Pan, który wykonwał bądzie takie badanie techniczne. W końcu kontrolka ta informuje że system ESP nie pracuje a jest on przecież powiązany z bardzo istotnym układ jakim jest układ hamulcowy.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje w czwartek auto do przeglądnięcia itd zobaczymy co fachowcy znajdą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
A tak na marginesie jestem ciekaw jak na paląca się kontolkę od ESP zareagował by Pan, który wykonwał bądzie takie badanie techniczne. W końcu kontrolka ta informuje że system ESP nie pracuje a jest on przecież powiązany z bardzo istotnym układ jakim jest układ hamulcowy.

Nijak. ESP jest odłączalne i nie jest obowiązkowe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W grudniu szykuje mi się przegląd samochodu. Do tego czasu chcę się z tym problemem uporać. Napiszę jak już będzie po wszystkim. A tak na marginesie jestem ciekaw jak na paląca się kontolkę od ESP zareagował by Pan, który wykonwał bądzie takie badanie techniczne. W końcu kontrolka ta informuje że system ESP nie pracuje a jest on przecież powiązany z bardzo istotnym układ jakim jest układ hamulcowy.

POZDRAWIAM

 

Jak długo siła hamowania na rolkach jest w zadanym przepisami przedziale to diagnosta ma w nosie czy działa Twoje ESP, albo czy działa ABS, ma hamować i tyle - w naszych warunkach niczego innego nie potrzeba.

 

W Fordzie Scorpio przeszedłem legalnie przegląd ze świecącą kontrolką ABSu (no i oczywiście brakiem ABSu - koła się po prostu blokowały przy silnym hamowaniu i tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w parametrach mozna sprawdzic wskazania czujnika na tescie drogowym.Czasem padaja albo potrzebuja nastaw podstawowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam takie pytanko od pewnego czasu mam problem z ESP. poczytałem na forum troszkę ale nic nie znalazłem konkretnego. Mianowicie ESp zapala mi sie gdy jest na zewnątrz mokro itd. Ostatnio pojechałem na myjkę po jakiś 20 minutach zapaliła sie kontrolka i świeciła z 4h. Postawiłem pod blokiem auto wyszedłem za kilka godzin problemu nie ma. Po podłączeniu do komputera wyszło że jest problem z czujnikiem przyśpieszenia kątowego. Ten czujnik jak sie orientuje jest pod siedzeniem kierowcy a tam jest sucho bo sprawdzałem . Mooje pytanie brzmi czy przy kołach są jakieś czujniki które wysyłają sygnał do tego czujnika który wykazał mi błąd i czy może sie tak zdążyć że np jakiś czujnik przy kole jest uszkodzony a pokazuje błąd tego czujnika pod siedzeniem kierowcy???!!! Czy raczej nie!!! Tak na marginesie czujnik przyśpieszenia kątowego kosztuje 2300zł. Masakra!!!

 

Koledzy nie wierze że nikt nic nie wie na ten temat PISZCIE!!!

 

Bywa tak kolego sympatyczny ze sa zawilgocone lub zabrudzone czujniki ABS a one sa powiazane z ESP i ASR moze to tylko ktorys z czujek przy kole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy to czujnik przy kole czy coś innego. Dzis auto jest u mechanika zobaczymy co znajdzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności