Skocz do zawartości
Tuniek

Silnik 1.8 + GAZ - kłopoty z obrotami i temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie gazniki o kant d... rozbic;) Malo ktory daje sie ogarnac, w koncu maja ponad 20 lat. W golfach chlpaki wstawiaja od duzego fiata, bez automatycznego ssania i podcisnien. Niby im lepiej na benzynce chodza i da sie wyregolowac zeby silnik chodzil jak zegarek. Jedyna wada to to ze ssanie trzeba zrobic na linke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie potrafi tak prostego sprzętu ogarnąc, to znak...że wiele nauki przed nim:)

 

Moje byłe B2 na pierburgu z automatycznym ssaniem nigdy mnie nie zawiodło, a obsługa gaźnika ograniczała się do czyszczenia regularnego dysz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobnie jak autor tematu posiadam VW Santane 1.8 + gaz. Od momentu kiedy kupiłem to auto był walnięty termostat (ciągle otwarty), przez co silnik przy niższych temperaturach się nie dogrzewał. Ostatnimi czasy znalazłem trochę środków finansowych i czasu, więc biorę się za przywrócenie drugiej młodości Santanie. Między innymi wziąłem się za ten termostat. I tak po wymianie termostatu oraz cieczy chłodzącej udało mi się odpowietrzyć układ, termostat się otworzył i trzymał odpowiednią temperaturę. Po kilku godzinach, kiedy silnik ostygł odpaliłem i pojechałem. Po niedługim czasie motor dostał bardzo wysokiej temperatury, ciecz się gotuje a termostat jest zamknięty (dolny wąż zimny). Za bardzo nie wiem, co robić, bo termostat sprawny (otworzył się w silniku oraz w próbie garnkowej), kiedy wyciągnę termostat układ chłodzenia działa bardzo dobrze, ciecz się nie gotuje, chłodnica jest cała gorąca, wentylator się włącza. Jednym słowem wszystko działa. Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego objawu może być kilka przyczyn.

 

najgorszym może byc uszczelka pod głowicą:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w tym silniku ale termostat ma dziurkę do odpowietrzania? Powinna być założona do góry.

Założyłbym jeszcze inny termostat, wymiana uszczelki to ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że układ był tylko pozornie odpowietrzony (ciepłe powietrze z nawiewu, ciepły parownik, napięte oba węże itd). Przeprowadziłem odpowietrzanie jeszcze raz i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności