Skocz do zawartości
Tuniek

Silnik 1.8 + GAZ - kłopoty z obrotami i temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam na prośbę kolegi wwwlewy:

 

Witam Panowie :) założyłem nowy temat dotyczący mojej Santanki... Zaczęły dziać się z nią niedobre rzeczy (w moim laickim odczuciu) i postanowiłem zapytać się znawców tematu czyli forumowiczów. Zacznijmy od genezy problemu otóż jakiś czas temu (około pół roku) miałem problem z praca silnika na wolnych obrotach. Postanowiłem ze pojadę do gazownika (silnik 1.8 + GAZ) żeby on mi pomógł. No i w moim odczuciu rzeczywiście tak było (obroty były równe, silnik nie gasł, nie trząsł) tak że się ucieszyłem. Ale po pewnym czasie zauważyłem ze silnik się bardzo szybko nagrzewa (do normalnej temperatury pracy) i gdy jechałem nim w trasie to wszystko jest OK i ta temperatura się utrzymuje, ale wystarczy poczekać chwilkę w jakimś korku czy nawet w kolejce do Mc'Drive'a wentylator potrafi włączyć się nawet dwa razy :-( niedawno znowu musiałem podkręcić te obroty i myślę, że te objawy się nasilają :-( nie jestem mechanikiem ale staram się dbać o auto, więc proszę o wasze uwagi, sugestie, cokolwiek co mogłoby mi pomoc naprawić ten (moim zdaniem) ważny problem...

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz napewno generujewyższą temperature podczas spalania od benzyny więc silnik napewno bedzie się szybciej grzał, może dodatkowo masz za bogatą mieszankę to wtedy jeszcze szybciej będzie się grzał, ewentualnie zapłon Ci się przestawił i jest za wczesny (ale nie wiem czy to jest możliwe bo nie miałem benzyniaka). Istnieje szansa, że po prostu układ chłodzenia jest coraz mniej sprawny. Zalecam wyjąć chłodnice, przemyć ją myjką ciśnienieniową na zewnątrz (tak aby nie powyginać blaszek) i wewnątrz aby wypłukać wszystkie syfy. Można również przepłukać cały układ chłodzenia wodą pod niedużym ciśnieniem. Polecam płyn chłodniczy PRESTONE w koncentracie który ładnie rozprowadzi się również w wodzie która zostanie w układzie po czyszczeniu. Aha, pompa wody może być już uszkodzona więc nie ma dobrego obiegu wody przez co się grzeje. Pozdrawiam

Edytowane przez vrl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mozna zrobic zeby wyregulowac powiedzmy sklad mieszanki?? Bo rozumiem ze do zaplonu to z pewnoscia potrzeba dobrego mechanika... Co do ukladu chlodzenia jest nowy plyn i nowa chlodnica no i nowa pompa wody takze mysle ze to nie bedzie to. Plyn jest ze tak powiem wymieniany na biezaco bo co jakis czas musze uzupelnic stan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaksa

Ja reguluję wolne obroty zaworem (pokrętło ze spręzynką) umiejscowionym na wężu odchodzącym od parownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przypnę do wątku. Mam 1,6 + lpg (gaźnik). Byłem u gazownika, ustawił gaz i autko chodzi jak ta lala. Są jednak za wysokie wolne obroty (na słuch bo obrotomierza brak:) gazownik powiedział że on mi ich nie wyreguluje tylko trzeba w gaźniku ustawić. Pytanie : jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to wywal to zasilanie z koziej kupy:p

 

po drugie:

Obroty możesz delikatnie zmienić pompką wyprzedzenia zapłonu znajdującą się pod aparatem zapłonowym na tyle tego urządzonka masz śrube na klucz płaski bodajrze 13...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze znalazłem:ocochodzi. Bezpośrednio od aparatu schodzi w dół rurka i na końcu jest śruba na klucz 13 na takim jakby półkolu (czy czymś podobnym:) jak ją odkręciłem to nic nie dało ale jak dokręciłem to chyba obroty rzeczywiście lekko spadły. W sobotę jednak planuj zerknąć do gaźnika i pokręcić dyszami od paliwa i powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dopisałem...

 

jak poluzujesz śrubę to możesz przód tył przesunąć apracik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa! no nie dopisałeś i dzisiaj znowu wysokie obroty :) jutro znowu spróbuję. Zacząłem też trochę grzebać, wyczyściłem cewkę tzn wszystkie wtyczki, wykręciłem i przeczyściłem papierem świece (3 szare a czwarta czarna) jednak dalej jakoś tak trochę nie równo pracuje na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa się rypła. Wężyki od podciśnienia (1,6 LPG gaźnik), usunąłem nieszczelności, pracuje równiutko i kierownicą się lżej kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah te podciśnienia, silnikiem ci nie telepało jak pościelą podczas wichury?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak było, trzepało aż miło na wolnych obrotach. Teraz ustało ale nadal mam problem z wysokimi wolnymi obrotami, na gazie i benzynie, gaz wyregulowany ale jak wyregulować gaźnik? gdzie są te śrubki do regulowania dawki?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawki nigdy nie regulowałem, ale mam mechanika któy by wiedział jak to ogarnąć

 

a to coś czym regulowałeś ostatnio to warto wymienić, jest to pompka wyprzedzenia zapłonu czy jakoś tak drżenie silnika jak ręką odjął ustaje a koszt za pierburga ok 110 zł

Edytowane przez kosmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kosmo za pomoc. Jednak silnik jako tako pracuje więc przestaję grzebać :) tylko jeszcze te wolne obroty mnie męczą, we wtrysku jest silniczek krokowy a w gaźniku??. Podsumowując: jak macie kłopoty z pracą silnika sprawdźcie: kable,świece, cewkę, kopułkę (wyczyścić połączenia), wężyki od podciśnienia, dolot(czy nie łapie lewego powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) we wtrysku jest silniczek krokowy a w gaźniku??.

 

A w gaźniku musisz się pobawić płaskim wkrętakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiem, tylko gdzie, co, jak !? ściągnąłem obudowę filtra a tam tylko czarna dziura z przepustnicą:) i mnóstwo cudów dookoła gaźnika. Niby to proste urządzenie a jednak czarna magia. A może ma ktoś książkę "sam naprawiam " czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam naprawiam niestety ogarnia gnojowniki a nie silniki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie ! wszystkie książki które znalazłem były o ON i myślałem że to jakieś niepełne wersje:) a wracając do regulacji, zatankowałem szczupaka i... 8,5 LPG/100 w ruchu mieszanym, a jeszcze nie regulowałem gaźnika i nie uszczelniałem układu dolotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności