Skocz do zawartości
Gość michal100

Różnice pomiedzy silnikami 1.8t AEB a 1.8t APU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal100

Witam serdecznie czy moze ktos mi pomóc i wyjasnic różnice pomiedzy tymi dwoma silnikami aeb i apu czy moze ich niema( pojemnosc ta sama jak i moc )a komputer sterującu silnikiem musze wymienic apu na aeb bo tamten padl czy to dobry pomysl prosze o każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer zdecydowanie nie będzie pasował, bo APU ma elektronicznie sterowaną przepustnice...AEB - linkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dochodzi ci jeszce np czujnik pod pedałem gazu - pewnie cały komplet. Dochodzi czujnik za intercoolerem który nie wiem gdzie włączysz... Chyba prościej poszukać kompa apu

 

Co ja pisze za glupoty .... ty masz APU - sorki. To chyba nie jest rozwiązanie cofać się w rozwoju z silnikiem... takie moje zdanie.

 

Własnie do tych czujników, których w aeb nie ma, komp apu musi mieć dostęp

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal100

a jak wymienie tylko blok i glowice a cala reszta zostania przejdzie taki numer ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Blok i czapka sa raczej takie same,ale co ty chcesz w koncu wymieniac silnik czy kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Głowa" jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal100

chcialbym wymienic sam silnik z glowica a cala reszte osprzetu zostawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal100

 

W/G Etki blok( wał korbowy, korbowód z tłokami ) jest taki sam w APU/AEB ,a głowice są inne ( wałki rozrządu ,zawory,napinacz łańcucha wałka rozrządu,łańcuch- jednakowe) koło zamachowe AEB/APU do nr nadw. 3B-Y-200 000 jest identyczne,kolektor ssący,turbina, przepustnica i przepływomierz w obu silnikach jest inny.

EDIT

Kolektor wydechowy jest taki sam.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal100

dzieki tylko czy roznice w budowie glowicy moga miec wplyw na dzialanie silnika z kompletnym osprzetem z apu czy to bedzie dobrze dzialac (a czy kolektory ssacy i wydechowy sa takie same w obu silnikach)jeszcze raz wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal100

jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc chyba musze poszukac takiego samego silnika jak mam(apu)szkoda myslalem ze da sie cos z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się dowiadywałem, AEB ma szersze kanały dolotowe, przez co ten silniczek się lepiej dłubie na bardzo duże moce. Zakładam, że w APU/AWT/AWM zmniejszyli przekrój kanałów dolotowych żeby precyzyjniej sterować mieszanką paliwa (lub cholera wie co innego) - w każdym razie prócz mniejszych kanałów w głowicy, nowsze silniczki mają MAP sensor i zupełnie inne sterowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michart1

jak potrzeba to mam do sprzedania kompa do silnika aeb. cena 400 pln

--- scalone ---

kontakt w sprawie kompa na maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby do apu zalozyc przepustnice na linke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności