Skocz do zawartości
rokoszny

sruby zabezpieczajace felgi -pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

witam !! mam pytanie ,mam alusy i sruby zabezpieczajace i wlasnie zginela mi ta nasadka orginalna od vw ,zaznaczam ze sruby maja takie rowki na gorze[tzn taki jakby nieregularny kwiatek].jak moge odkrecic ? dajcie jakies rady uprzejmie dziekuje ps .musze zdjac kolo bo mi trze sruba od blach oslaniajacej tarcze z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić jedną taką samą śrubę i po kłopocie. Bo i tak będziesz musiał jakoś odkręcić pozostałe trzy koła, i obyś kapcia w drodze nie złapał:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem ten problem... mechanik mi je odkręcił.. jeśli to org zabezpieczenia VW to można spróbować odkręcić większym TORXem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił ostatnio Golfa IV to w komplecie z narzędziami był klucz do odkręcenia śruby zabezpieczającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kiedyś był, tylko pewnie turek zaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez miałem ten problem... mechanik mi je odkręcił.. jeśli to org zabezpieczenia VW to można spróbować odkręcić większym TORXem.

 

 

 

witam wiesz moze jak te sruby odkrecil i czym ? jak wyglada ten torx? dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda ? To jeżeli nie spotkałeś się jeszcze z określeniem TORX i nie wiesz jak wygląda to polecam lekturę :PTorx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
witam !! mam pytanie ,mam alusy i sruby zabezpieczajace i wlasnie zginela mi ta nasadka orginalna od vw ,zaznaczam ze sruby maja takie rowki na gorze[tzn taki jakby nieregularny kwiatek].jak moge odkrecic ? dajcie jakies rady uprzejmie dziekuje ps .musze zdjac kolo bo mi trze sruba od blach oslaniajacej tarcze z przodu.

Jeżeli to fabryczne zabezpieczenie VW to każdy komplet ma taki sam wzorek:D napewno mają to w serwisie.Nasadki pewnie luzem nie kupisz ale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kwiatek" to maja mcgardy lub polskie sruby od krolaka.

daj foto to sie wyjasni.

bez nasadki ani rusz - po to sa te sruby :P

skontaktuj sie z producentem albo pogadaj ze ślusarzem-artysta aby wyrzezbil ci nowa nasadke.

jak nie przesadziles z dokreceniem to moze sie uda odkrecic :)

inna metoda to zniszczyc sruby i wymienic na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wiesz moze jak te sruby odkrecil i czym ? jak wyglada ten torx? dzieki z gory

 

Wbił na chama imbus i odkręcił.. żeby łatwiej poszło obił śruby młotkiem najpierw. Poszło bez problemu.. trochę mnie tylko bolało jak walił mi młotkiem po kołach, cały samochód się trząsł. Śruby oczywiście do kosza się tylko później nadawały..

 

Torx:

 

http://www.mytoolstore.com/sk/84213.jpg

 

W intercarsie jest org. zestaw febi śrub i kluczyka takiego jak ja miałem, ale kosztuje 100 zł.

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego.Przypadkiem miałem ten sam problem w moim passacie.Na kazdym kole mam specjalna śrubę zabezpieczającą.jezdziłem po "castoramach","obi" i hurtowniach narzędziowych.Nic to nie dało a wymieniac oponki był czas.Problem rozwiązałem w prosty sposób ,pojechałem do serwisu VW i zamówiłem potrzebną nasadkę-wkładkę.Mechanik przyniósł kilka skrzynek z nasadkami oczywiście VW i dopasował mi jedną ,czekałem jeden dzień a koszt to ok 42 PLN + "gratis" nowa śruba do koła.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się kupuje ori śruby zabezpieczające to jest tylko 1 nasadka do ich odkręcania

ma ona wybity nr, który należy zapamiętać i w każdej chwili można zamówić w aso nasadkę z takim samym nr

w komplecie dostaje się wtedy nasadkę wraz z 1 szt śruby

a tak btw to w aso skoda śruby zabezpieczające kupowałem za 85pln a w tym samym aso śruby w kartoniku z logo vw kosztowały 115pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam !! mam pytanie ,mam alusy i sruby zabezpieczajace i wlasnie zginela mi ta nasadka orginalna od vw ,zaznaczam ze sruby maja takie rowki na gorze[tzn taki jakby nieregularny kwiatek].jak moge odkrecic ? dajcie jakies rady uprzejmie dziekuje ps .musze zdjac kolo bo mi trze sruba od blach oslaniajacej tarcze z przodu.

 

 

 

 

spoko juz zrobilem tzn. bylem w serwisie zmian opon i gosc mi to scagnal specjalnym przyrzadem http://cgi.ebay.co.uk/LOCKING-WHEEL-NUT-REMOVER_W0QQitemZ170273711929QQcmdZViewItem?hash=item170273711929&_trkparms=72%3A1301|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14 narka

 

 

ps i zaplacilem £ 10 za 4 kola a nie jak w aso vw £100 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności