Skocz do zawartości
DAN82

[Oswietlenie] Przednie lampy.... inne :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow :)

Tak szperalem na alleegro i napotkalem cos fajnego :) heh (chyba)

 

Mianowicie... Nasz ukochany passat.. ale...

W innych okularach :)

->http://photos02.otomoto.pl/photos/original/C6/69/12/C6691241_1.jpg

Link do aukcji ->http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6691241

 

Na jakie auto stawiacie ? (chodzi o lampy)

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polonez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznacie ze heh.... wyglada jak by mial ZEZA :D....

Jak zabraknie LAMP od passata to zaczniemy wstawiac od POLONEZA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez obstawiam poloneza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam dwa komplety zapasowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz zdobylem komplet z halogenami :)

i takie pytanie do kolegow.... te halogeny to one osobna sie wlaczaja czy z dlugimi ? jak to jest ? bo ja oryginalnie nie mam halogenow... a CHCE miec :D

 

potrzebuje cos jeszcze do tych halogenow zeby swiecily ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdobylem komplet z halogenami

Co do halogenów, że komplet, to się zgodzę. Ale reflektor wysłałem Ci tylko prawy...

te halogeny to one osobna sie wlaczaja czy z dlugimi ?

U siebie podłączyłem je pod długie, ale jak będę miał czas, to przerobię na osobny włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do halogenów, że komplet, to się zgodzę. Ale reflektor wysłałem Ci tylko prawy...
Na szrocie dorwalem kompletne lampy z halogenami..

Tylko ze jedna lapma PRAWA jest felerna... odpryslo sreberko (dosc sporo)

Toja paczka mnie uratuje :)

no i halogeny tez sie przydadza dodatkowa para... te co kupilem na szrocie tez za ciekawe nie sa...

 

tak wiec mozna powiedziec bede mial PÓŁtora pary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna powiedziec bede mial PÓŁtora pary

No tak;) Zawsze coś się wybierze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącznik przeciwmgielnego jest dwu pozycyjny i pod to sie podpina halogeny...jedna pozycja przednie halogeny druga halogeny+ przeciwmgilne tylne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli te halogeny to sa p-mgielne ? czy potrzebuje do nich jakis przekaznik ?

tzn bo jak kiedy skupilem p-mgielne (jeszcze do maluszka) to tam w zestawie byla taka kostka... jeden PIN byl pod mase jeden pod + i reszta szla na swiatla i wlacznik.. jakos tak... Tu tez takie cos potrzebuje ? bo nie mam tego przelacznika na p-mgielne... ani z przodu ani z tylu nie mam mgielnych swiatelek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tylu nie mam mgielnych swiatelek

U mnie to wygląda jak by była instalacja wyprowadzona do tyłu, ale samo miejsca na żarówkę jest zaślepione jakimś plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz zdobylem komplet z halogenami :)

i takie pytanie do kolegow.... te halogeny to one osobna sie wlaczaja czy z dlugimi ? jak to jest ? bo ja oryginalnie nie mam halogenow... a CHCE miec :D

 

potrzebuje cos jeszcze do tych halogenow zeby swiecily ?

 

Halogeny , jeśli dobrze zrozumiałem, sa lampami przeciw-mgłowym (świecą wąskął i szeroką wiazka).

W/w lampy były włączane oddzielnym włącznikiem ,tym samym co tylna lampa przeciw-mgłowa.Włącznik ma dwie pozycje, pierwsza pozycja tylko lampy przednie ,druga lampy przednie i tylne razem.Lampy przeciw-mgielne mozna włączyć dopiero po włączeniu tzw. pozycji i ,bynajmniej umnie, działaja i na światłach mijania i na długich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jest łatwe do zrobienia. Ja sobie kupilem na giełdzie samochodowej 2 włączniki oryginalne do świateł przeciwmgielnych, i zrobiłem na przód i na tył oddzielnie (lubie mieć dużo przełączników :)) U mnie tylna lampa była zaślepiona ale przewód był poprowadzony a mój passat to najuboższa wersja więc sądze że w każdym były poprowadzone przewody. Na przód sam prowadziłem przewody, radze zrobić z przekaźnikiem chociaż u mnie jest bez i jest ok. Poza tym, żeby swiatło stop było bardziej widoczne to stopy świecą mi się w miejscu halogenów a halogeny w miejsce oryginalnych stopów. Naprawde polecam. Wystarczy podmienić kable w kostkach tylnych lamp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, żeby swiatło stop było bardziej widoczne to stopy świecą mi się w miejscu halogenów a halogeny w miejsce oryginalnych stopów. Naprawde polecam. Wystarczy podmienić kable w kostkach tylnych lamp. Pozdrawiam
a nie za bardzo siweca te STOPY ? p-mglowe swiatla swieca dosc ostro....

 

hmm to idac twoim pomyslem pozna podmienic swiatla pozycyjne.... sa one najmniejsze... STOP (w orginale) ma wieksza powieszchie...

 

STOP - przeniesc w miejsce p-mgielnych (mglowych)

POZYCYJNE - w miejsce STOP :)

a p-mgielne(mglowe) zrobic dodatkowe swiatlo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STOP - przeniesc w miejsce p-mgielnych (mglowych)

POZYCYJNE - w miejsce STOP

a p-mgielne(mglowe) zrobic dodatkowe swiatlo

I tym sposobem będziesz miał choinkę na święta;) Jak już będę kiedyś usprawniać swoje oświetlenie to zostanę raczej przy fabrycznych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh choinka... ale swoja droga sami przyznacie ze swiatla pozycyjne w pasku sa slabe... te tylne rzecz jasne... :)

mona by bylo w miejscu gdzie sa STOP dac 2 "stopniowa" zarowke... ze przy chamowaniu jasniej by swiecila :D

 

a tak to NORMALNA (ta co jest) pozycyjna by swicila + ta ze stopu :)

i nasz passacik z daleka bylby DOBRZE widoczny :D

 

a wracajac do tematu czyli PRZEDNIE oswietlenie to myslalem nad tym by pozycyjne swiatla dac do HALOGENOW :) i by ladnie swiecily sobie :D

 

dorzucic stroboskopy (lewy_czerwony i prawy_niebieski) i mozna smigac jako karetka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wlozyc normalne lampy? moje swieca bardzo ladnie, wystarczylo umyc lampy w srodku i wypolerowac klosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypolerowac klosze.
czym polerowales klosze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności