Skocz do zawartości
Gość ravros

Pierwsz podłączenie VAGa po zakupie :/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ravros

Na początku chciał bym sie przywitać gdyż jestem nowym użytkownikiem forum. Zmolestowałem szukajkę ale wyświetliło mi sie tyle błędów że mam kocioł w głowie i wolał bym żeby ktoś zorientowany na to spojrzał. Do niektórych błędów dołanczam opisy jakie znalazłem na forum. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie. Dodam jeszcze, że jedyną rzeczą niepokojącą jaką zauważyłem to ostatniu po odpaleniu auta zaświeca sie kontrolka os hamulca ręcznego poza tym nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów.

 

PASSAT 1.9 TDI 101km (AVB)

 

SILNIK:

 

17965 - charge pressure contro: postive deviation p1557 - 35-10---intermittent

 

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

Sterowanie ciśnieniem doładowania: Odchylenie (wartości)

 

ABS:

 

18258 - powertrain data bus: missing message from ECU

 

18258 - brak sygnału na magistrali CAN ze sterownika silnika.Prawdopodobnie zanik komunikacji następuje na skutek różnego czasu załączenia zasilań lub przy odpalaniu.Można ten błąd zignorować, o ile nie obserwuje się innych niedomagań np:nie działanie ABS-u, nie działanie ESP.

Powodem zaniku CAN może być, alarm, lub co modne ukryty wyłącznik zapłonu ( odcięcie ).

 

CLIMATRONIC:

 

00603 - footwell/defroster flap positioning motor (v85)

00603 Silnik klapy nawiewu / odmrażania - V85, Klapa motoru nożno - ściennego odmrażacza - V85

 

01271 - positioning motor for temperature flap (v68)

01271 Nastawnik klapy nawiewu regulacji temperatury - V68, Motor klapy regulatora temperatury - V68

 

01272 - positioning motor for central flap (v70)

01272 Nastawnik klapy centralnej - V70, Motor klapy głównej powietrza - V70

 

01274 - air flow flap positioning motor (v71)

01274 Nastawnik klapy spiętrzającej - V71, Motor klapy nawiewy powietrza - V71

 

INSTRUMENTS:

 

01039 - coolant temperature sensor (g2)

01039 - czujnik G2 temperatury płynu chłodzącego

 

 

00779 - outside air temp sensor (g17)

00779 - Czujnik temperatury zewnętrznej - G17

 

 

01128 - immoblizer pickup coil (d2)

01128 System antykradzieżowy – czujnik immobilizera – D2

 

 

01176 - key

01176 Usterka kluczowa

 

 

01314 - engine control module

01314 - Komunikacja magistrali danych BUS (niewłaściwy odbiór danych z magistrali)

 

 

01316 - ABS control module

W błędzie 01316 chodzi konkretnie o sterownik ABS-u. "Nieprawidłowy odbiór danych z komputera

sterującego sytemem ABS poprzez magistralę danych". Tak wiec to albo coś na przewodach,

albo we wtyczkach.... lub też po prostu pompa ma stan "przed-zawałowy". Ewentualnie czujnik

predkosci. Gdy komputer dostaje niezgodne z programem dane, to generuje błąd (ale pewny nie

jestem)

 

 

01321 - control module for airbags (j234)

01321 - komputer J 134 sterujący systemem poduszek bezpieczeństwa

- brak komunikacji -> sprawdzić magistralę

 

 

01336 - data bus for comfort system

 

GATEWAY:

 

00778 - steering angle sensor (g85)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego jest, najlepiej będzie jak wykasujesz te wszystkie błędy i zobaczysz co z tego powróci, nie wiadomo na ile one są aktualne jeżeli dawno nie sprawdzany był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ravros
Trochę tego jest, najlepiej będzie jak wykasujesz te wszystkie błędy i zobaczysz co z tego powróci, nie wiadomo na ile one są aktualne jeżeli dawno nie sprawdzany był.

 

No chyba tak zrobie ale może ktoś wychwyci od czego zapala mi sie ta kontrolka hamulca ręcznego.

 

I czasami klimatronic nie chce przez chwile grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czego zapala mi sie ta kontrolka hamulca ręcznego.

za mało płynu hamulcowego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności