Skocz do zawartości
schlaggi1974

zamek klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zacznę od tego, że przeszukałem całe forum wzdłuż, wszerz i chyba wskos, owszem, są podobne tematy i wątki ale żaden tak naprawdę nie ma z moim problemem nic wspólnego. Jeśli ktoś byłby w stanie coś mi tutaj napisać byłoby super. Poruszałem już ten problem tu na forum ale podpiąłem się do innego tematu i nie udało się. teraz kopiuję po prostu to, co tam napisałem i czekam, czekam, może akurat.....

witam wszystkich, jestem tu nowy, bo i passata mam od niedawna. Samochód cudowny, choć rzekomo cuda się zdarzają ale nie warto na nie liczyć. W międzyczasie zdążyli mi go ukraść, odkupiłem za ciężkie pieniądze, aż zacząłem żałować, że Focusa oddałem żonie. Dziś wreszcie zdobyłem siłownik zamka centralnego klapy bagażnika (sedan). Założyłem go sprawnie (Tamten nie działający dawno wymontowałem, stąd wiedziałem, że to jego wina) i przeżyłem tragifarsę: Kiedy zamykam samochód pilotem on reaguje jak zwykle czyli rygluje wszystkie drzwi a klapa bagaznika.....odskakuje, czyli otwiera się, kiedy zamykam ją z uporem maniaka mechanizm znów ją otwiera. Cóż wypiąłem przewód na ryglu i teraz zamykam auto, klapa odskakuje, podchodzę, zamykam ją od nowa i tak zostaje. Mogę nawet otworzyć później sam bagażnik stosownym guzikiem na pilocie, tzn. duszę guzik, naciskam klamkę klapy, czekam.......(haha) 8 sekund i oto otwarte. I nie ma tu nic do rzeczy ustawienie zamka w pion, poziom czy inne położenie w trójprzestrzeni. Słowem cuda na kiju a ja już nie mam nerwów. Pozdrawiam wszystkich

(Passat b5 lift, 2002, 1.9 TDI, sedan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. W każdej sytuacji jest winny zamek klapy bądź mikrostyki ew. przetarte przewody elektryczne, albo moduł komfortu. Musisz to wszystko sprawdzić. link klik. Tu masz manuala wprawdzie dotyczy kombi ale zasada działania zamka taka sama klik. Jak rozebrać tylną klapę masz w temacie Radasa.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ogólnie podałeś mi linki jak na dłoni, super, wprawdzie rozebrać zamek itp. już dzięki Waszemu (teraz juz naszemu) forum umiałem i zrobiłem to wcześniej ale ten moduł (który podejrzewałem) mnie zaintrygował. Wcześniej jakoś nie za bardzo chcialem uwierzyć, że moduł może podawać odwrotny impuls na drzwi i na klapę. teraz okazało sie to bajecznie proste, odwrócenie przewodów +/- na wtyczce w module, dzięki J@ceq za upewnienie mnie i w ogóle za zainteresowanie, pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki J@ceq za upewnienie mnie i w ogóle za zainteresowanie, pozdr..

Czyli pomogło. Cieszę się a na drugi raz poszukaj w szukajce. Zapewniam cię że tematy często się powtarzają i rozwiązanie często jest na forum ale trzeba przeczytać temat od deski do deski a rozwiązanie jest gdzieś w jednej z wielu wypowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie chcę tworzyć nowego tematu wię dopiszę się tutaj.

Czy zamek klapy bagaznika jest taki sam dla kombi i sedana?(mnie akurat najbardziej chodzi o sam siłownik który otwiera/zamyka) i czy zamek w B5 jest taki sam jak B5fl?

Edytowane przez Duży
usunąłem zdublowany post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam mały problem. w pewnym momencie przestał zamykać mi się zamek klapy bagażnika. w ogóle nie można jej zamknać ani elektrycznie ani z klucza. klapa po prostu pozostaje ciągle otwarta. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, bagażnik nie chce się zatrzasnąc i "lata "na dziurach. Zamek do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristoferr

Witam tez miałem to samo,urwała się sprężynka w zamku co rygluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności