Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Poduszki skrzyni biegów-po wymianie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawulon1973

Panowie jak w temacie.

Wymieniłem w swoim aucie dwie poduszki skrzyni biegów(te jednakowe).Powodem wymiany były odczuwalne drgania na fotelu kierowcy podczas pracy silnika na wolnych obrotach jak i podczas przyspieszania(w granicach 1800-2000 obr/min)

Nie powiem że się nie poprawiło bo bym skłamał.Ale to jeszcze nie jest to.

Nadmienię jeszcze że wcześniej wymieniłem poduszki pod silnikiem(na oryginały) i zestaw sprzęgła wraz z kołem dwumasowym.

 

Dziś dowiedziałem się od znajomego mechanika że jeśli chodzi o wymianę poduszek pod skrzynią biegów to nie zrobiłem wszystkiego do końca tak jak powinno być( stąd może jeszcze te lekkie drgania) ponieważ powinienem jeszcze wymienić te 4 tuleje które są w ramie,na której się opiera skrzynia.

 

Szczerze mówiąc to nawet o nich nie pomyślałem.

I teraz pytanie do Was.Czy komuś zdarzyło się już kiedykolwiek wymieniać w swoim aucie te tuleje,czy one często siadają i czy wogóle ulegają uszkodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam że winę ponosi tłumik drgań element układu wydechowego a nie żadne poduszki itd. Ja go wymieniłem i mam spokój z zewnątrz wygląda jak nowy itd . Spróbuj wymienić ten tłumik a zobaczysz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
A ja obstawiam że winę ponosi tłumik drgań element układu wydechowego a nie żadne poduszki itd. Ja go wymieniłem i mam spokój z zewnątrz wygląda jak nowy itd . Spróbuj wymienić ten tłumik a zobaczysz!!!

Powiem Ci,że on u mnie też wygląda jak nowy.

Ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to ten tłumik przenosi takie drgania.Napewno rezonuje mi tłumik środkowy.Słychać go w granicach 2000obr/min.

Zastanawiam się czy uszkodzona(choć z wyglądu jak nowa)plecionka może przenosić drgania na tłumik środkowy???

Dodam że wszystkie wieszaki wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwpassat3bg

Witam!

 

Widze ze jeszcze walczysz z tymi uciazliwymi wibracjami. Kiedys rozmawialismy o tym problemie (ja tez go mam) :/ Wymienilem plecionke i poduszki pod silnikiem na oryginaly i troche pomoglo ale nadal sa odczuwalne duze wibracje zwlaszcza na rozgrzanym silniku na biegu jalowym i w zakresie obrotow 1800-2200.

 

Zastanawia mnie fakt ze te wibracje stawaja sie intensywniejsze gdy silnik jest juz rozgrzany. Czyzby znow plecionka? Moze byla slabej jakosci i dlatego? Razem z wymiana zaplacilem za nia 250zl w warsztacie ktory zajmuje sie tylko wydechami.

 

Chociaz powodow tych wibracji moze byc duzo duzo wiecej, sam juz nie wiem czy dac sobei z tym spokoj.

 

Ile wyniosly Cie poduszki pod skrzynie biegow? Kupiles oryginaly?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez vwpassat3bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Kupowałem corteco.Płaciłem chyba około 40-50zł za sztukę ale głowy nie dam.Moje stare były całkowicie rozwarstwione.Wymiana w 100% była uzasadniona.

Po czym poznać że plecionka jest uszkodzona?Moja wygląda jak nowa.Tylko że może z zewnątrz,a w środku może jest uszkodzona?

Pamiętaj że diesel to nie benzyna;) i zawsze będą lekkie drgania.

Tylko jak jest poprawna definicja słowa ''lekkie'' No właśnie...

 

A może ten typ tak ma???

Edytowane przez Pawulon1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ja wymieniałem ten tłumik tez wyglądał jak nówka można było go położyć na półkę itd . Po wymianie spokój i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ja wymieniałem ten tłumik tez wyglądał jak nówka można było go położyć na półkę itd . Po wymianie spokój i cisza.

A co to jest za tłumik drgań element układu wydechowego?

Ja zauważyłem,że tylko na biegu jałowym mam straszne drgania i są one głównie przenoszone na tłumik,drgania odczuwam głównie z tyłu auta.Wiadomo z przodu też czuć ale najbardziej z tyłu,pasażerowie siedzący z tyłu też narzekają,że jest głośno,że są drgania,wymieniłem z przodu jedną lewą poduszkę pod silnikiem,może w tym tygodniu wymienię prawą i jakby było troszke gorzej ale może mnie się wydaje.Są momenty,że tak jakby się uspokoiło,ale są momenty że bez przerwy słychać i czuć drgania.Czy to może być właśnie wina tłumika?Jeśli dobrze rozumiem,musze kupić,wymienić tłumik??

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
A co to jest za tłumik drgań element układu wydechowego?

Ja zauważyłem,że tylko na biegu jałowym mam straszne drgania i są one głównie przenoszone na tłumik,drgania odczuwam głównie z tyłu auta.Wiadomo z przodu też czuć ale najbardziej z tyłu,pasażerowie siedzący z tyłu też narzekają,że jest głośno,że są drgania,wymieniłem z przodu jedną lewą poduszkę pod silnikiem,może w tym tygodniu wymienię prawą i jakby było troszke gorzej ale może mnie się wydaje.Są momenty,że tak jakby się uspokoiło,ale są momenty że bez przerwy słychać i czuć drgania.Czy to może być właśnie wina tłumika?Jeśli dobrze rozumiem,musze kupić,wymienić tłumik??

 

Podjedź najlepiej do warsztatu gdzie zajmują się tłumikami.Podniosą auto i wtedy zobaczą co się dzieje.

 

Pewnie masz uszkodzony element elastyczny który jest w układzie wydechowym,a który właśnie jest odpowiedzialny za niwelowanie drgań całego wydechu.Zakładam że wieszaki masz całe:) i nie ciągniesz za sobą tłumika po ziemi:)

 

Sprawdź go sobie wizualnie,jeśli jest uszkodzony to przyczynę drgań już masz.

 

Wymiana i po kłopocie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a.

Po czym poznać że plecionka jest uszkodzona?Moja wygląda jak nowa.Tylko że może z zewnątrz,a w środku może jest uszkodzona?

 

Witam

 

nawet uszkodzone łącze elastyczne nie będzie przenosić Ci drgań na wydech - z doświadczenia wiem ( zmieniałem "plecionke" niedawno) że uszkodzenie tego elementu może polegać na nieszczelności spawu, lub zerwaniu siatki z kołnierza, którym jest przyspawana do reszty wydechu. Element tez generuje wtedy specyficzne "posykiwanie" ( jeśli nieszczelny ), lub odgłos silnika przypomina pracę lokomotywy spalinowej ( jeśli zerwany) - wywala po prostu spaliny do komory silnikowej i głośno słychać pracę turbiny. Nieszczelności łatwo jest zauważyć, gdyż siatka bądź rura będzie zadymiona.

Wymieniałem także poduszki pod silnikiem - na nieoryginalne - przez 500km silnikiem trzęsło tak, że cały samochód dostawał palpitacji ... później (chyba nowe poduszki się "rozchodziły" ) wszystko wróciło do normy.

Aha, i jeszcze jedno. Zauważyłem większe drgania wydechu po pozbyciu się katalizatora (została sama puszka ) ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak w temacie.

Wymieniłem w swoim aucie dwie poduszki skrzyni biegów(te jednakowe).Powodem wymiany były odczuwalne drgania na fotelu kierowcy podczas pracy silnika na wolnych obrotach jak i podczas przyspieszania(w granicach 1800-2000 obr/min)

 

Cześć,

 

Interesuje mnie czy miałeś taki objaw, że przy przyspieszaniu/hamowaniu silnikiem, zwłaszcza na niskich biegach, ruszała Ci się lekko dzwignia zmiany biegów(przód/tył)?

 

Czy po wymianie poduszek coś się zmieniło w tym temacie? Czy raczej nie odczuwałeś tego wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Element tez generuje wtedy specyficzne "posykiwanie" ( jeśli nieszczelny ),

 

U mnie (AVF) jest takie lekkie posykiwanie kiedy dodaję gazu. Nie za głośne, podobnie posykuje klima po wyłączeniu silnika, kiedy czynnik jeszcze krąży po układzie.

Cały czas myślałem, że to nieszczelność węża intercoolera lub samego intercoolera, ale wszystko wygląda tam dobrze.

 

Tak się zastanawiam, czy przyczyną nie będzie właśnie coś w wydechu. To posykuje tylko przy przyspieszaniu. Jak już się kula ze stałą szybkością to nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Interesuje mnie czy miałeś taki objaw, że przy przyspieszaniu/hamowaniu silnikiem, zwłaszcza na niskich biegach, ruszała Ci się lekko dzwignia zmiany biegów(przód/tył)?

 

Czy po wymianie poduszek coś się zmieniło w tym temacie? Czy raczej nie odczuwałeś tego wcześniej?

 

i ja podłączam sie pod to pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Cześć,

 

Interesuje mnie czy miałeś taki objaw, że przy przyspieszaniu/hamowaniu silnikiem, zwłaszcza na niskich biegach, ruszała Ci się lekko dzwignia zmiany biegów(przód/tył)?

 

Czy po wymianie poduszek coś się zmieniło w tym temacie? Czy raczej nie odczuwałeś tego wcześniej?

 

Tak to było,ale i po wymianie jest nadal.

Minimalne ruchy dźwigni zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu będziesz miał zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to było,ale i po wymianie jest nadal.

Minimalne ruchy dźwigni zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu będziesz miał zawsze.

Cześć,

 

właśnie nie wiem czy dużo, czy mało u mnie się rusza, może ok 1cm . Trudno dyskutować o subiektywnych odczuciach. Na pewno mam nieprzyjemne bujnięcia przód-tył jak w korku podjeżdżam na 1-szym biegu. Dlatego myślałem o wymianie poduszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Cześć,

 

właśnie nie wiem czy dużo, czy mało u mnie się rusza, może ok 1cm . Trudno dyskutować o subiektywnych odczuciach. Na pewno mam nieprzyjemne bujnięcia przód-tył jak w korku podjeżdżam na 1-szym biegu. Dlatego myślałem o wymianie poduszek.

 

W ciemno nic nie wymieniaj.Wjedź na kanał i sprawdź sobie poduszki.Przecież nie jest to chyba jakiś mega problem:)

 

Lepiej sprawdzić niż wymieniać w ciemno najczęściej dobre-na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogóle ile jest wszystkich poduszek pod silnikiem i skrzynią biegów i czy wszystkie modele 3B mają tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wogóle ile jest wszystkich poduszek pod silnikiem i skrzynią biegów i czy wszystkie modele 3B mają tak samo ?

 

Silnik jest zamocowany na 2 poduszkach po bokach oraz z przodu silnika podpora; skrzynia zamocowana jest na 2 poduszkach po bokach.Rama pomocnicza (zespołu napędowego i zawieszenia) jest połączona na 4 tulejach met-gum z nadwoziem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik jest zamocowany na...

Czyli najlepiej , jak zdecydowałem sie na wymianę, to wymienić wszystkie + te tuleje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli najlepiej , jak zdecydowałem sie na wymianę, to wymienić wszystkie + te tuleje ?

 

Sporo kasy musisz wydać na oryginały, by hurtem wszystkie wymienić.

 

EDIT

 

8D0 199 382AN - silnik pr. str. cena ok.430zł

8D0 199 379AQ - silnik lewa str. cena ok.340zł.

8D0 199 339P -- przód odbojnik cena ok.28zł

8D0 399 151H oraz 8D0 399 151J - skrzynia cena ok.212zł/szt

8D0 399 415E - rama pomocnicza (przód) szt 2 cena ok.115zł/szt

8D0 399 419G oraz 8D0 399 419N - rama (tył) cena ok.115zł/szt.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom aż takie drogie oryginały ?

a zamienniki nie wystarczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności