Skocz do zawartości
Gość STOPA

problem z pompowtryskiwaczami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STOPA

WITAM Mam pytanko, czy pompo wtryskiwacze mogą raz działać a raz nie, czy jak już są nie sprawne to koniec na dobre i tylko wymiana?? 1,9 TDI proszę o pomoc

Edytowane przez STOPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM Mam pytanko, czy pompo wtryskiwacze mogą raz działać a raz nie, czy jak już są nie sprawne to koniec na dobre i tylko wymiana?? 1,9 TDI proszę o pomoc

 

po pierwsze nie mogą a po drugie ich sie nie regeneruje niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STOPA

nie chcę regenerować tylko czy konieczna jest wymiana jeśli raz działa a za parę godzin nie mogę odpalić i diagnoza jest taka że to na pewno pompowtryskiwacze, za droga impreza żeby tak odrazu wymieniać dlatego pytam jakie są objawy zepsutych wtrysków za każdą pomoc wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy raz działa raz nie, może masz problem z połączeniami elektrycznymi pompowtryskiwaczy.

Nie ma konkretnych objawów po których można jednoznacznie stwierdzić, że to pompowtryski. Objawów jest dużo i są różne, podstawa to dobra diagnostyka,trzeba po kolei sprawdzać i eliminować wszystkie podzespoły mogące dawać podobne objawy.

Spadki mocy, drgania, nierównomierna praca silnika, dymienie, kłopoty z odpalaniem to tylko kilka objawów, które mogą powodować uszkodzone pompowtryski, ale nie tylko one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STOPA

pierwszy objaw to była nie równa i głośniejsza praca silnika zaraz po uruchomieniu przez ok 2 minuty potem przeszło i było ok postał cały dzień i noc i rano nie odpalił wcale, raz mechanik stwierdza pompowtryskiwacze potem chodzi auto u niego odpala zimny i ciepły a za chwile przestaje działać i diagnoza że to jednak pompa paliwa a na drugi dzień zaś znowu diagnoza że to na 100% pompowtryski dlatego napisałem że raz dział a raz nie mam wielki dylemat dlatego proszę o pomoc

A co do dymienia to nic takiego nie było jak tylko odpalił to smigał idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech się ten mechanik zdecyduje.

Forumowicze mieli takie przypadki problemów z odpalaniem, których powodem była pompa próżniowa(ta przy bloku silnika) i pompa w zbiorniku.

Ja bym najpierw to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz to samo co u mnie ,po odpaleniu na zimnym jak jest temp niska np.15 st to pracuje nierówno jakby na 3 cylindrach przez 5-10 sek,później przez cały dzień ok,czasem jak dojeżdżam do świateł wciskając sprzęgło spadną lekko obroty na 1 sek(jakby coś przerwało) i później ok,tylko na zimnym silniku to się dzieje,wymieniłem uszczelnienie pompowtrysków i to samo,ale mniej pali i lepiej idzie,muszę zrobić logi statyczne i dynamiczne kompem i wtedy się okaże na 99% w czym tkwi problem

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STOPA

no i właśnie to wszystko niby było sprawdzane właśnie ta pompa przy silniku i ta w baku mechanik twierdzi że jest ok dziwi mnie tylko to dlaczego raz nie mogę odpalić w trakcie kręcenia tak jakby chciał ale nie mógł a u mechaniora odpali pochodzi i wskazania na kompie są takie że wszystko ok, postoi parę godzin i nagle od początku to samo. Koledzy wychodzi na to że trzeba zaufać mechanikowi że posprawdzał wszystko co trzeba i muszę jednak wytrzepać z pustego portfela parę ładnych stówek. Szlak mnie trafi jeśli po wymianie wtrysków bedzie to samo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z odpalaniem nigdy nie było problemu,jedynie ta nierówna praca przez chwile,może zmien mechanika,inny zawsze cos nowego doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem tekie same jak ty objawy i to byly popowtryski. po prostu jak ci auto zgasnie to nei chce odpalic poniewaz wytworzylo sie zbyt wysokie cisnienie w ukladzie i trzeba poczekac az spadnie. pewnie wszystkie wtryski do wymiany tak bylo u mnie a przez 3 miechy mechanicy nie byli pewni bo niby na kompie wychodzilo ze pompy ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STOPA

tylko właśnie jak postoi to nie można odpalić ostatnio odebrałem go rano bo niby miało być ok a o 17 nie mogłem odpalić a odstawiłem do mechanika i na drugi dzień odpalił po podładowaniu akumulatora bo siadł od kręcenia i wtedy padła 100% diagnoza że to wtryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech Ci mechanik wymieni te wtryski, a jak nie będzie poprawy to niech je zabierze sobie z powrotem, zapłacisz tylko za robociznę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość razan

pawelb6 a to nie są czasem popychacze? Ja też mam coś takiego jak nierówna praca na zimnym silniku tuż po odpaleniu, dokładnie nie powiem ale też coś koło 5-8sek. Później 0 problemów.

 

160k przeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6 a to nie są czasem popychacze? Ja też mam coś takiego jak nierówna praca na zimnym silniku tuż po odpaleniu, dokładnie nie powiem ale też coś koło 5-8sek. Później 0 problemów.

 

160k przeb.

ale zmieniłeś? jaki koszt,przebieg mam taki sam,a problem już 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SKITER
nie chcę regenerować tylko czy konieczna jest wymiana jeśli raz działa a za parę godzin nie mogę odpalić i diagnoza jest taka że to na pewno pompowtryskiwacze, za droga impreza żeby tak odrazu wymieniać dlatego pytam jakie są objawy zepsutych wtrysków za każdą pomoc wielkie dzięki
.

STOPA masz racje to za powazna sprawa zeby odrazu tak wymieniać na wariata.sprawdz wtyczki do pompowtryskow czasami wystarczy luz i juz beda wiariacje silnika mozesz tez sprawdzic listwe.w razie czego listwa kosztuje 180 w serwisie.trzeba po kolei posprawdzac elektryke.sprawdzic na kompie po kolei kazdy cylinder tzn,parametry.jezeli okaze sie ze to rzeczywiscie pompowtryskiwacz to polecam regeneracje i tu do kolegi co napisał ze sie nie regeneruje- jestes w błedzie w takich tdi nie powinno sie z reguły turbiny regenerowac natomiasst pompo..smiało i przedewszystkim taniej.masz tu namiary na firme.daja gwarancje.www.dieselreg.pl z objawów to moze byc jeszcze szarpanie,szczegolnie przy przyspieszaniu,nierówna praca silnika palaca sie kontrolka ESP zmniejszenie mocy na kołach.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie że to nie pompki, jakimś cude padają wszystkie i nie odpala? potem sie wszystkie regeneruja i już lata coś tu nie gra, sprawdz na start działanie przepustnicy gaszącej wymyj to wszystko w nitro i zobacz jak to działa może też być uszkodzony zaworek sterujący tą przepustnicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak nie chciał odpalać przy przebiegu około 190tys km to winna była pompa paliwa ta za silnikiem (vaccum pompa) miała nieszczelność która powodowała że układ się zapowietrzał, po dłuższym posotoju był problem z odpalaniem, trzeba było kilka razy dłużej pokręcić, czasem nie dało się wogóle odpalić a jak już odpalił to przez jakiś czas chodził jakby na 3 cylindry.

Obecnie przy przebiegu 280tys km napewno wysiadł mi pompowtrysk, podczas jazdy gdy temperatura dochodzi do 90st silnik zaczyna chodzić na 3 gary i zapala się kontrolka od ESP. Diagnostyka VAG-COM wskazuje na pompowtrysk w pierwszym cylindrze. Czy Twoje auto było podłączane pod komputer i diagnozowane (test dynamiczny i odczytanie błędów) ?? czy mechnicy ze słuchu stwierdzają że to pompowtryskiwacze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Objawy uszkodzonych pompek (u mnie)

Odpalam samochód- ok zero objawów, no może jakoś dziwnie trzęsie przy odpaleniu...

Podczas jazdy wszystko ok, zero spadku mocy

Dojeżdżam do skrzyżowania, stoję- nagle na obrotomierzu dziwny spadek obrotów połączony z klekotem silnika

A więc szczególnie widoczne przy wolnych obrotach - głośniejsza praca silnika, dziwny spadek obrotów na obrotomierzu połączony z klekotem silnka...

Diagnoza - uszkodzony jeden pompowtrysk...wymieniłem i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja smiem twierdzic i to napewno nie pompki po pierwsze nie mozliwe iz by padly cztery na raz po drugie komputer zaraz by wykryl iz elektrozawor w pompowtryskiwaczu nie otwiera sie kiedy ma to robic (czyli nie wtryskuje paliwa) i momentalnie zaczela by migac kontrolka swiec zarowych

ps moze kiedys ktos montowal jakies zabezpieczenie przed kradzieza domowym sposobem typu odciecie paliwa lub inne i teraz zaczelo dawac w tylek

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie podpiac pod temat

 

Czy przy wymianie pompowtryskow trzeba je jakos ustawiac czy tylko wsadzic i przykrecac?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności