Skocz do zawartości
Gość matowiec

sprezynka - klapa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matowiec

Witam

 

Pekla mi dzisiaj sprezynka w klamce klapy bagaznika, przez co klapa nie zamyka sie (sedan). Moze ktos z was mial ten sam problem i wie jak to zrobic, by nie rozmontowywac tam wszystkiego? A moze jednak nie ma innego wyjscia? Przepraszam z gory jesli, podobny temat juz byl. Wyjezdzam niebawem w dluga trase i boje sie, zeby klapa nie poszla do gory.

 

Prosze o wyrozumialosc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć poszycie klapy i dwoma "dziesiątkami" odkręcić cały mechanizm zamka , po zdjęciu plastików oczom Twoim ukaże się sprężynka którą można reanimować - złożyć wszystko do kupy i zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkupuje temacik. Urwało mi wczoraj ta sprężynkę przy samej 'główce' i wypadła mi z zamka. Zamek rozebrałem do golasa i zamknąłem 'ręcznie' klapę. Pytanko, jak ta sprężynka była zamontowana w zamku, jakbym ją spróbował zreanimować?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrać cały zamek i ściągnąć plastikową osłonę, jeśli masz starą sprężynkę i pękło ci oczko ostatnie które zaczepiasz o obudowę zamka to musisz zagiąć na sprężynce nowe oczko. Spróbuj tez zamek zamknąć śrubokrętem, wtedy zobaczysz gdzie ma być zaczepiona sprężynka. Chodzi o to ze jeden z elementów ma być ciągle napięty właśnie tą sprężynką, przez co umożliwia zatrzaśniecie zamka. Tak jest w sedanie- mam nadzieję ze o takim piszesz :D

Edytowane przez under81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym zamku pisalem,. To obudowe wczesniej juz rozebralem by mogl srobokretem zamknac ten zamek:) jutro bede sie meczyl mam wolne od pracy. No i wlasnie oczko sie zerwalo w tej sprezynce. Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności