Skocz do zawartości
Gość Supermaniek

Badanie techniczne - pierwsza rejestracja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Supermaniek

Witam Forumowiczów.

 

Dopiero co sprowadzilem Passata B5 Kombi '99 1.9 TDI.

Pojechalem do Okregowej Stacji Kontroli Pojazdow i stwierdzili takie oto usterki:

 

1. Niesprawny tylny prawy amortyzator.

2. Wybita końcówka lewego drążka kierowniczego.

3. Wybite wachacze z prawej strony pojazdu.

4. Nie działa korektor wysokości swiateł.

 

I tu moje pytanie ile to wszystko bedzie mnie kosztowalo. Niestety jestem w tych sprawach nie zabardzo wtajemniczony wiec zdaje sie na Wasza pomoc.

 

Z góry dziekuje za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. amory się wymienia parami, a więc 2 trzeba zmienić. Komplet na allegro około 100-200 zł (zależy od marki).

2. Końcówka drążka 40 zł.

3. Wahacze około 800 zł za komplet (bywają nawet z drążkami kierowniczymi).

4. Ciekawe co nie działa w kolektorze. Może przełącznik, a może silniczki w lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. amory się wymienia parami, a więc 2 trzeba zmienić. Komplet na allegro około 100-200 zł (zależy od marki).

2. Końcówka drążka 40 zł.

3. Wahacze około 800 zł za komplet (bywają nawet z drążkami kierowniczymi).

4. Ciekawe co nie działa w kolektorze. Może przełącznik, a może silniczki w lampach.

 

Wygląda to wszystko co wymieniłeś ( ceny ) na zamienniki zamienników.Lepiej dołożyć więcej kasy i kupić godziwe, markowe części.

Wahacze z drążkami kierowniczymi?To chyba tylko na szrocie.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Supermaniek

A co do ceny tych markowych to ile musialbym wylozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jureczku Ty chyba tylko w autoryzowanym serwisie kupujesz. Jeżeli nie masz co z kasy robić to rozumiem, ale nie każdy ma tyle zielonych co Ty.

A wahacze są z końcówkami drążków... poszukaj sobie na allegro to może zobaczysz co nie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. amory się wymienia parami, a więc 2 trzeba zmienić. Komplet na allegro około 100-200 zł (zależy od marki).

2. Końcówka drążka 40 zł.

3. Wahacze około 800 zł za komplet (bywają nawet z drążkami kierowniczymi).

4. Ciekawe co nie działa w kolektorze. Może przełącznik, a może silniczki w lampach.

Dam ci 100 zł i kup mi komplet ciekawe jakie badziewie nawet za 200 nie kupisz na alledrogo sachs kosztuje od 140 za sztuke na tył .... do tego dochodza gumy i odboje .... coś koło 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jureczku Ty chyba tylko w autoryzowanym serwisie kupujesz. Jeżeli nie masz co z kasy robić to rozumiem, ale nie każdy ma tyle zielonych co Ty.

A wahacze są z końcówkami drążków... poszukaj sobie na allegro to może zobaczysz co nie co.

 

Ja nie pisałem nic o kupowaniu w ASO ( również i ja tam nie kupuję części zawieszenia , bo mnie na to nie stać: miałem na myśli części markowe , ale nie kupowane w ASO Vw ). A jeśli chodzi o Alledrogo to mam ograniczone zaufanie do kupowania - chyba , że ktoś poleci sprawdzonego sprzedawcę oraz jego towar.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry amortyzator od ok 180 zł sztuka.

Końcówka ok 50 zł

Wahacze jeśli konieczny jest komplet 900 zł (lem z allegro)

Korektor wysykości świateł. Jeśli milczy zupełnie i reflektor jest ok za silniczek dasz ok 50 zł ( allegro lub szrot)

 

Nie wiem jak Was, ale mnie nie stać na zamienniki czy też podróby. Za mało mam kasy, żeby wymieniać 4 razy częściej.

 

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Supermaniek

Sprawa z korektorem sie wyjasnila - nie bylo ztyku dlatego nie dzialalo juz jest ok

 

Dzieki Wielkie wszystkim za zainteresowanie i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności