Skocz do zawartości
spioch100

b5 szyba kierowcy chodzi odwrotnie niż powinna

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem podobny wątek ale nie wystarczające info dla mnie

 

witam , miałem problem z szyba kierowcy , nie otwierała sie tylko słychac było cyk cyk jak chcialem podniesc albo opuścić. Po wizycie u elektryka zaczęła chodzic odwrotnie , tzn wciskam żeby sie opuszczała a ona sie podnosi i analogicznie w druga strone. Gdzie szuakć przyczyny?? czy to wina podmienionych tzn źle podpietych kabli?? jesli tak to ktorych?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie są zamienione przewody doprowadzające napięcie do silnika, przy przełączniku nie można zamienić kabli gdyż przełączniki podłączone są bezpośrednio do modułu sterującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spioch100

 

Poniżej fragment schematu konsoli w drzwiach kierowcy:

E40 - włącznik szyb drzwi kierowcy.

J386 - sterownik

V147 - silnik otw/zam szyby w drzwiach kierowcy.Powodzenia ;)

 

b598sterownikszybje6.png

w1111.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ! ja do dzisiaj miałem w tylnich prawych drzwiach tak : przełącznik w tych drzwiach chodził normalnie góra to góra ,dół to dół , ale już sterowanie z drzwi kierowcy to : do dołu wcale nie opuszczało , a gdy naciskałem opuszczanie to szyba szła do góry !!?? . Siedzę dzisiaj na ławeczce, a tu nagle huk i szyby w tych drzwiach niema :eek: Co wy na to , aż się boję zakładać nową bo nie wiem czy nie będzie zaraz to samo :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki huk, z czego? Szyba zniknela, potlukla sie, ktos ja wyjal lub wybil? Co to znaczy ze jej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki huk, z czego? Szyba zniknela, potlukla sie, ktos ja wyjal lub wybil? Co to znaczy ze jej nie ma?

HA HA !! , tak zniknęła !! :P huk rozpadającego się szkła , gdybym nie stał obok w życiu bym nie uwierzył że się sama od siebie rozleciała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuację, na panelu od strony kierowcy szyba pasażera z przodu działa odwrotnie, natomiast bezpośrednio przy przełączniku w drzwiach pasażera działa wszystko jak należy.

 

Co w takim razie należy wykonać ? Bo widzę schemat ... niestety nie wiem co zrobić aby przełącznik od strony kierowcy

działał prawidłowo.

 

Dodatkowo z kluczyka działa podnoszenie i opuszczanie szyb i jeśli wszystkie szyby się podnoszą to ta od pasażera z przodu się opuszcza i na odwrót ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie należy wykonać ? Bo widzę schemat ... niestety nie wiem co zrobić aby przełącznik od strony kierowcy

działał prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spioch100

 

Jeśli widzisz schemat ( jest dodany do posta od 12 bm ) i nic z tego nie wynika ; to jedynie możesz podjechać do innego elektryka ( skoro ten u którego byłeś nie sprawdza się ), by usunąć usterkę. Nie wymagaj aby przez internet ktoś zdjął "boczek" w Twoim Passku i sprawdził jak masz podłączone elementy obwódu otw/zam szyb.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos kamieniem trafił przypadkiem

Eeee nie bo stałem obok , jakieś naorężenia albo co , sam nie wiem ? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spioch100

 

Poniżej fragment schematu konsoli w drzwiach kierowcy:

E40 - włącznik szyb drzwi kierowcy.

J386 - sterownik

V147 - silnik otw/zam szyby w drzwiach kierowcy.Powodzenia ;)

 

b598sterownikszybje6.png

w1111.png

gdzie ten schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KRS

spioch100

 

Jeżeli szyba chodzi odwrotnie niż inne w przypadku kiedy sterujesz ją z każdego możliwego przełącznika to przyczyną będzie źle założony stojan silniczka elektrycznego napędu szyby. Obróć go o 180 stopni i problem ustąpi. Daj znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam to samo w swoich drzwiach jak włączam domykanie szyb to tylne sie zamykają a przednie otwierają tylko mój to anglik po przekładce i jeszcze jeden problem guzikiem lewym powinienem otwierać okno kierowcy a prawym pasażera u mnie to też jest odwrotnie może pomożecie co zamienić aby było ok a odnośnie tego stojana to jak dokładnie go odwrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok mam to samo w swoich drzwiach jak włączam domykanie szyb to tylne sie zamykają a przednie otwierają tylko mój to anglik po przekładce i jeszcze jeden problem guzikiem lewym powinienem otwierać okno kierowcy a prawym pasażera u mnie to też jest odwrotnie może pomożecie co zamienić aby było ok a odnośnie tego stojana to jak dokładnie go odwrócić

 

sprawdź wartości domykania szyb: jak opisano w wątku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130

u mnie było też pochrzanione a teraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie ten schemat?

Marcin nie widzisz? Bo ja widzę. Może twoja przeglądarka nie obsługuje image shacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin nie widzisz? Bo ja widzę. Może twoja przeglądarka nie obsługuje image shacka

 

Widzę.

Już rozwiązałem swoje problemy poprzez zmianę parametrów w VCD-pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeee nie bo stałem obok , jakieś naorężenia albo co , sam nie wiem ? :confused:

 

Kolego zabezpieczenia w prowadnicy co trzyma szybę poleciało ci szyba została w ramce a prowadnica była na dole. jakiś ruch autem np. wiatr spowodował że szyba opadła. już to naprawiałem ale 2 raz tak jest teraz nie otwieram szyby... teraz wkręcę śrubę i będzie dobrze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprzez zmianę parametrów w VCD-pro

ma 100% to pomoże... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności