Skocz do zawartości
lolo.lolo

Centralny zamek, szyby i lusterka przestały działać :_(((

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie nagle wszystko siadło :-(((

- nie działa żadna szyba z czterech

- nie działa ustawianie i podgrzewanie lusterek

- nie działa centralny (otwiera i zamyka tylko tylną klapę)

 

Proszę o jakieś rady od czego tu zacząć bo jazda robi się coraz bardziej uciążliwa

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=bezpiecznik%F3w

 

14 -- 10 -- Sterownik urządzeń elektrycznych zwiększających komfort: regulacja

lusterka, podnoszenie szyb, centralna blokada drzwi

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=bezpiecznik%F3w

 

14 -- 10 -- Sterownik urządzeń elektrycznych zwiększających komfort: regulacja

lusterka, podnoszenie szyb, centralna blokada drzwi

 

;)

 

 

sprawdziłem ten bezpiecznik ( i był OK ), a po włożeniu go z powrotem wszystko zaczęło działać :)

tylko mam jeden problem - przy zamykaniu z pilota nie zamykają mi się tylne prawe drzwi (sprawdzałem kilka razy i dalej to samo) - to samo jak chce zaryglować się od środka.

Co może byćtego przyczyną?

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem ten bezpiecznik ( i był OK ), a po włożeniu go z powrotem wszystko zaczęło działać :)

tylko mam jeden problem - przy zamykaniu z pilota nie zamykają mi się tylne prawe drzwi (sprawdzałem kilka razy i dalej to samo) - to samo jak chce zaryglować się od środka.

Co może byćtego przyczyną?

pozdrawiam ;)

 

Najprawdopodobniej mikrowyłącznik szwankuje. Mam to samo u siebie. U mnie znalazłem sposób na zamykanie trefnych drzwi. Wciśnij guzik od otwierania centralki i po około 0,5 sekundy wciśnij zamykanie. U mnie to działa. Niby można się do tego przyzwyczaić ale i tak w niedziele biorę się za rozbieranie drzwi i przegląd płytki w zamku i mam nadzieje, że to tylko pęknięta ścieżka lub zimny lut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy drzwi wogóle ci się nie zamykają, czy zamykają lecz zamek odbija i otwiera się.

Metoda którą podał Vivi polega na tym, że ponowne wciśnięcie przycisku od zamykania powoduje zaryglowanie drzwi co uniemożliwia zamkowi wybicia go do pozycji otwartej.

Zamykanie z pilota nie powoduje odbijania zamka, gdyż automatycznie wtedy zamki się ryglują, jednak gdy wciskamy raz przycisk zamykania drzwi z wnętrza i jakieś drzwi nam się otwierają po tej czynności, to na 99,9% trzeba rozebrać zamek i przelutować połączenia.

W moim przypadku w trzech zamkach nie była to wina mikrostyków jak sie pisze w większości postów ,lecz powypalanych lutów na połączeniach przewodów na płytce z mikrostykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy drzwi wogóle ci się nie zamykają, czy zamykają lecz zamek odbija i otwiera się.

Metoda którą podał Vivi polega na tym, że ponowne wciśnięcie przycisku od zamykania powoduje zaryglowanie drzwi co uniemożliwia zamkowi wybicia go do pozycji otwartej.

Zamykanie z pilota nie powoduje odbijania zamka, gdyż automatycznie wtedy zamki się ryglują, jednak gdy wciskamy raz przycisk zamykania drzwi z wnętrza i jakieś drzwi nam się otwierają po tej czynności, to na 99,9% trzeba rozebrać zamek i przelutować połączenia.

W moim przypadku w trzech zamkach nie była to wina mikrostyków jak sie pisze w większości postów ,lecz powypalanych lutów na połączeniach przewodów na płytce z mikrostykami.

 

 

Witam ponownie :-)

kolego tak jak piszesz drzwi się zamykają a zaraz potem rygiel odskakuje (czyli wg Ciebie to luty tak ???)

czy uda mi się to zrobić samemu czy lepiej poszukać jakiegoś znachora?

 

I jeszcze jedna rzecz:

tyczy się pierwszego mojego posta - tzn. bezpiecznik był dobry ale na wszelki wypadek wymieniłem i walcze z tym cały czas i już wymiękam:

po wyciągnięciu i włożeniu bezpiecznika nr 14 wszystko chodzi i działa - czyli szyby, lusterka i centralny (no oprócz tych jednych drzwi co się nie zamykają), a następnie jak zamknę autko z pilota i przyjdę za godzinkę znowu nic nie działa i pliot otwiera tylko tylną klapę i tak w kółko - powtarzałem to kilka razy i cały czas to samo.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ???

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum znajdziesz dokładny opis (razem ze zdjeciami) jak się dostać do zamka i rozkręcić go w celu polutowania. Jeżeli dysponujesz dobrym zestawem kluczy ( musi w nim znajdywać się zestaw nasadek "gwiazdka dwunastoramienna" ponieważ bez niej nie odkręcisz zamka - ja musiałem sobie dokupić ekstra) , lutownicą i mniej więcej 4-5 godzin na jedne drzwi to sobię dasz radę.

W twojej drugiej sytuacji , skoro wywala ci bezpiecznik , po pierwsze szukałbym zwarcia w instalacji, najprawdopodobniej w wiązce przy drzwiach, pościagaj osłony gumowe i posprawdzaj jak wyglądają kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum znajdziesz dokładny opis (razem ze zdjeciami) jak się dostać do zamka i rozkręcić go w celu polutowania. Jeżeli dysponujesz dobrym zestawem kluczy ( musi w nim znajdywać się zestaw nasadek "gwiazdka dwunastoramienna" ponieważ bez niej nie odkręcisz zamka - ja musiałem sobie dokupić ekstra) , lutownicą i mniej więcej 4-5 godzin na jedne drzwi to sobię dasz radę.

W twojej drugiej sytuacji , skoro wywala ci bezpiecznik , po pierwsze szukałbym zwarcia w instalacji, najprawdopodobniej w wiązce przy drzwiach, pościagaj osłony gumowe i posprawdzaj jak wyglądają kable.

 

 

Właśnie o to chodzi że bezpiecznika nie wywala tylko jak go wyciągne i włoże to wszystko jest ok, a za godzine znowu to samo :-(((

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego podejrzewałbym wiązki w drzwiach które poruszają się wraz z otwieraniem i zamykaniem drzwi. Nie musisz mieć stałego zwarcia kabli.

Od tego trzeba by zacząć, sprawdzanie - jeżeli kable są w porządku, przejdź do odłączania poszczególnych urządzeń za które bezpiecznik odpowiada.

Przykładowo odłącz wtyczki od lusterek, wymień bezpiecznik i poczekaj godzinkę, jak ci wywali bezpiecznik, to wiesz że lusterka są ok. i przechodzisz dalej.

Zajmie to ci trochę czasu, lecz jest to najprostsza z metod, bez specjalnych narzędzi można z zidentyfikować problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

byłem u machera elektryka i chce około 300 zł za samą robotę:633:

no i nie wiem ale wydaje mi sie że trochę dużo

może ktoś podpowie ile za taką robotę mniej więcej???

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Tak jak w temacie nagle wszystko siadło :-(((

- nie działa żadna szyba z czterech

- nie działa ustawianie i podgrzewanie lusterek

- nie działa centralny

 

Ja miałem to samo. Wymieniłem moduł komfortu i wszystko działa, ale nie do końca. Problem polega na tym że po zamknięciu auta z pilota, bądź kluczyka automatycznie otwiera się bagażnik . Dodatkowo nie ma reakcji po naciśnięciu przycisku otwierania bagażnika na pilocie ani przycisku znajdującego się na drzwiach kierowcy. Dzisiaj spędziłem 5h w ASO VW Idczak i kolesie rozkładają ręce. Pomoże ktoś??? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

byłem u machera elektryka i chce około 300 zł za samą robotę:633:

no i nie wiem ale wydaje mi sie że trochę dużo

może ktoś podpowie ile za taką robotę mniej więcej???

pozdro ;)

 

Bierz się sam to wcale nie jest takie trudne mi tylne drzwi kierowcy zajęły z 2 godz. bez zbędnego pośpiechu

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Tak jak w temacie nagle wszystko siadło :-(((

- nie działa żadna szyba z czterech

- nie działa ustawianie i podgrzewanie lusterek

- nie działa centralny (otwiera i zamyka tylko tylną klapę)

 

Proszę o jakieś rady od czego tu zacząć bo jazda robi się coraz bardziej uciążliwa

 

pozdrawiam

 

 

Witam,

poczytałem, pogrzebałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi więc chciałbym się dowiedzieć czy macherzy u których byłem nie robią mnie w "balona" ;) (na elektryce się nie znam)

 

objawy mam takie jak wyżej

 

jeden mi powiedział że to pewnie zimne luty na płytce w zamku

 

natomiast byłem dzisiaj u innego "szpeca" i mówi mi że przy tych objawach to na pewno nie zimne luty tylko jakaś płytka która steruje tym wszystkim (znajduje się ona w drzwiach kierowcy i może być prawa lub lewa - że niby na Vagu powinno wyjść która)- koszt używanej płytki podobno około 150 zł + robocizna

 

Więc może ktoś się wypowie co to może być i który "szpec" ma rację - bo nie chciałbym bym żeby mnie któryś robił w balona i skasował za nic :633:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a więc okazało się że miałem przerwany jeden kabelek w tylnych lewych drzwiach, po naprawie działają lusterka i szyby ;) (a myślałem że to moduł komfortu)

 

ale nadal świruje mi centralny (może ktoś pomoże):

z pilota zamyka wszystkie drzwi, ale przy otwieraniu nie otwiera przednich pasażera (dopiero przy drugim naciśnięciu pilota)

natomiast przy zamykaniu przyciskiem na drzwiach kierowcy od środka odskakuje bolec w tylnych prawych drzwiach

 

Byłem na podłączeniu do kompa (program CDIF/2) i odczytało takie błędy:

931 Mechanizm zamka centralnego drzwi tylne prawe

1332 Sterownik drzwi pasażera J387

Kable już wszystkie sprawdziłem i są OK.

 

Dodam, że nie znam się na tym i może ktoś się wypowie czy to nadal zimne luty w obu przypadkach czy winy szukać gdzie indziej???:(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

931 Mechanizm zamka centralnego drzwi tylne prawe

 

No ewidentnie zamek szwankuje. Jeśli przejrzałeś przewody przy słupku drzwi i są OK to bez rozebrania drzwi i przeglądu zamka od środka ( przejrzenie styków na płytce drukowanej i sprawdzenie mikrowyłączników ) się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pisałem kiedyś ale nie dostałem odpoiwedzi do tej pory i sam juz niewiem jak to zrobic mianowicie mam paska centralny z kluczyka i chce dorobic zeby byl na pilota kupilem na allegro centralke z pilotem wpialem sie w kable w drzwiach i teraz tak jak kluczyk w stacyjce otwieram i zamykam drzwi z pilota bez problemu ale jak wyjme kluczyk ze stacyjki to gdy otwieram drzwi otwieraja sie tez odrazu szyby a jak zamykam odrazu sie zamykaja...wiem ze jest to domykanie szyb ale dlaczego to sie dzieje odrazu po krotkim wcisnieciu przycisku??? powinno byc gdy go przytrzymam....prosze o pomoc bo juz nioewiem czy sie poddac i jechac do jakis specow czy jak....z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mój samochód był anglikiem to moduł komfortu będzie na odwrót tak normalnie jest pod siedzeniem kierowcy a w moim przypadku będzie pod obecnym siedzeniem pasażera ? dobrze myślę czy to tez ktoś przekładał jak mam to rozstrzygnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Tak jak w temacie nagle wszystko siadło :-(((

- nie działa żadna szyba z czterech

- nie działa ustawianie i podgrzewanie lusterek

- nie działa centralny (otwiera i zamyka tylko tylną klapę)

 

Proszę o jakieś rady od czego tu zacząć bo jazda robi się coraz bardziej uciążliwa

 

pozdrawiam

Witam kolego miałem ten sam problem ale po długim szukaniu i wkur.... się wreście znalazłem przyczyne pod przednim siedzeniem jest moduł komfortu tam szukałem i wkońcu znalazłem w pęku kabli kture tam idą wszystko zgniło musialm rozerwać całą wiązke i tam dopiero wszystko było widoczne. Sprubuj szukać tam przyczyny tylko zwracaj dobrze uwage na kable ja zaglądałem tam kilka razy i dopiero za kturymś razem zauważyłem.

 

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

 

Witam,

poczytałem, pogrzebałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi więc chciałbym się dowiedzieć czy macherzy u których byłem nie robią mnie w "balona" ;) (na elektryce się nie znam)

 

objawy mam takie jak wyżej

 

jeden mi powiedział że to pewnie zimne luty na płytce w zamku

 

natomiast byłem dzisiaj u innego "szpeca" i mówi mi że przy tych objawach to na pewno nie zimne luty tylko jakaś płytka która steruje tym wszystkim (znajduje się ona w drzwiach kierowcy i może być prawa lub lewa - że niby na Vagu powinno wyjść która)- koszt używanej płytki podobno około 150 zł + robocizna

 

Więc może ktoś się wypowie co to może być i który "szpec" ma rację - bo nie chciałbym bym żeby mnie któryś robił w balona i skasował za nic :633:

 

pozdrawiam

Też muwiono mi że to zimne luty rozbierałem zamki a pużniej tego żałowałem bo sie tylko narobiłem i nic więcej ,mam jeszcze pytanko czy miałeś mokre wykładziny pod siedzeniami przednimi?

 

---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

 

Witam,

poczytałem, pogrzebałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi więc chciałbym się dowiedzieć czy macherzy u których byłem nie robią mnie w "balona" ;) (na elektryce się nie znam)

 

objawy mam takie jak wyżej

 

jeden mi powiedział że to pewnie zimne luty na płytce w zamku

 

natomiast byłem dzisiaj u innego "szpeca" i mówi mi że przy tych objawach to na pewno nie zimne luty tylko jakaś płytka która steruje tym wszystkim (znajduje się ona w drzwiach kierowcy i może być prawa lub lewa - że niby na Vagu powinno wyjść która)- koszt używanej płytki podobno około 150 zł + robocizna

 

Więc może ktoś się wypowie co to może być i który "szpec" ma rację - bo nie chciałbym bym żeby mnie któryś robił w balona i skasował za nic :633:

 

pozdrawiam

Też muwiono mi że to zimne luty rozbierałem zamki a pużniej tego żałowałem bo sie tylko narobiłem i nic więcej ,mam jeszcze pytanko czy miałeś mokre wykładziny pod siedzeniami przednimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też przestały działać, moduł suchy kable też, wczoraj próbowałem wymienić ślizgi szyby pasażera i jak odkręciłem zamek to się zaryglował (nie mogę zamknąć drzwi) kręcę kluczem i nic zero reakcji. Otwieranie szyb i zamykanie z kluczyka działa no poza prawą stroną, bo są uszkodzone slizgi

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak w innym temacie - bezpiecznik. Ja spaliłem sobie ten bezpiecznik kiedy lampka ta na dole w drzwiach dotknęła do metalu.

Na drugi raz odkręcaj przewód od akumulatora jak się bawisz kablami przy metalu bo zawsze coś tam się potrafi zewrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności