Skocz do zawartości
franek261

Dziwny kabel w podsufitce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem po odklejeniu się podsufitki, że taki kabel tam wystaje. Nie jest to na 100% antena, bo antena jest podłączona do innego kabla. A mianowicie oprawka jest metalowa z ruchomym plastikowym kołnierzem ( jak by na żarówkę), ale, po co komu żarówka w podsufitce. Kabel ten wychodzi z prawego tylniego słupka ( albo biegnie przez całą podsufitkę po prawej stronie) w okolicach tylniej szyby. Może ktoś wie, co to jest i do czego służy (fotki poniżej zamieszczone). Dzięki za info.

P. S. Chciałbym wiedzieć zanim podkleję podsufitkę i tam go zostawię.

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez franek261

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda złącze od anteny, ale jeżeli piszesz że to nie jest antena, więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wygląda złącze od anteny, ale jeżeli piszesz że to nie jest antena, więc nie wiem.

 

Antena jest podłączona na 100% a złącze do niej jest płaskie.Wiec to nie to. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm bardzo podobną wtyczkę, jeśli nie taką samą, widziałem u siebie jak rozbierałem podsufitkę i czyściłem styki w antenie. Tylko że ja mam navi, a co za tym idzie inną antenę (ze wzmacniaczem, carne pudełeczko przy antenie) od anteny szły trzy wtyczki: radio, navi, telefon. Tela nie miałem podłączonego i jedna wtyczka mi została wolna

 

może masz instalację pod navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie nie mam płaskiego złącza do anteny, tylko takie jak na fotce zamieszczonej wyżej. Nie mam navi, ani telefonu i żadnych innych bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co znalazłem:

 

ant2ds3.jpg

ant1st8.jpg

 

Co prawda na Twoich fotkach nie widać czy złącze jest męski czy damskie, jednak wygląda to na zwykłą antenę ze wzmacniaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje złącze jest trochę inne. Ma po plastikowej oprawce sprężynkę, która umożliwia powrót plastikowego kołnierza, środek zaś jest metalowy. Od anteny wychodzi mi jeden przewód a nie dwa jak na zdjęciu. Złącze, do którego jest antena przyłączona jest płaskie w wylotem przewodu poziomym. Przewód jest znacznie grubszy ( coś jak pancerz do rower). Podejrzewam, że może to do światła stopu ( chodź czwarte to lekka już przesada).

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i ten kabel nie wychodzi z anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie kabel antenowy.

Ostatnio wymieniałem u siebie antenę i też miałem taki kabel.

Może miałeś oryginalny zestaw telefoniczny tylko ktoś go zdemontował?

Albo antena była wymieniana razem z kablem a stary pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha nio może nic mi na temat wymiany anteny nie wiadomo. Teraz musze dojść czy mam podłączony orginalny kabel do anteny ( ten na fotkach ) czy ten co idzie od anteny. Popatrze poprostu w radio i zmierze rezystancje. Ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ewidentnie kabel antenowy.

Ostatnio wymieniałem u siebie antenę i też miałem taki kabel.

Może miałeś oryginalny zestaw telefoniczny tylko ktoś go zdemontował?

Albo antena była wymieniana razem z kablem a stary pozostał.

 

Dokładnie jak kolega pisze;) Ja u siebie w KS mam wpis, że antena była wymieniana i też mam taką wtyczkę w podsufitce która prowadzi do radia i nie jest podłączona, sprawdziłem miernikiem i jest to ten sam kabel:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest złączka kabla antenowego. Wymieniałem antenę i dokładnie to widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności