Skocz do zawartości
Gość robson73dg

Awaria czujnika ciśnienia doładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robson73dg

Mam pytanie jak sprawdzić czujnik ciśnienia doładowania.Diagnoza turbo przeładowuje.Gdy się zdejmie kostke z tego czujnika na desce zapala się taka kontrolka jak przy wyłączonym ESP a dlatego podejrzewam ten czujnik bo wcześniej już z niewiadomych przyczyn czasami ta kontrolka się już kiedyś zapalała.VAG tego nie wykryje N75 wymieniony,kierownice chodzą ,wężyki w 80% wymienione i nadal przeładowuje.Może ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej pożyczy taki czujnik w celach testowych?Silnik 1.9 TDI131 kucyków:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj podlaczenie wezyków czy jest poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schowek01dv0.th.jpgthpix.gif

schowek02lf7.th.jpgthpix.gif

miałem problem z przeładowaniem, bardzo rzadko i bardzo dziwnie bo auto mogłem kręcić do 4500 obrotów a w tryb awaryjny wpadał po zdjęciu nogi z gazu i kiedy dochodził do 2,500 obrotów zwłaszcza na gorącym silniku ...

testowałem, podmieniałem aż w końcu wymieniłem ten czujnik, jak na razie się nic nie dzieje :)

Czujnik kupiłem w VW Gajos, zapłaciłem za niego 125 pln (bez paragonu)

Poniżej masz ceny tego czujnika, masz ten silnik co w moim.

schowek01vu4.th.jpgthpix.gif

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robson73dg

dzięki za przydatne info trzeba będzie zrobić pomiary .W ostateczności jak się okaże trafiony to kupić nowy i czekać na efekt ( czytaj cud :-)))

Oczywiści nadal jestem chętny na tymczasową zamiankę czujnika

P8280091.JPG

Edytowane przez robson73dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności