Skocz do zawartości
bazyli

kąt synchronizacji PD

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po raz pierwszy sprawdziłem gr.4 poz 4 i wyszło 5,8-6,2. Norma to -3 - 3. Rozrząd wymieniony rok temu. pasek nie sprawia problemów choć jest jakby trochę zmulony. Logi z gr.03,09,11 raczej wporzo. Na postoju pali 05-06l/h, w trasie ok.6-6,3. Ubiegłej zimy miał pewne problemy z odpaleniem przy -10 ale nie wiem w jakim stanie są świece. Czy zmieniać ten kąt czy zostawić tak jak jest. Czy coś to może poprawić czy nie. Jak zmieniać to przy wartości kąta dodatniej w ktorą stronę kręcić kołem żeby zejść do 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. poczytałem! Ale głownie chodzi mi o to czy mam to zmieniać jeżeli wszystko wygląda ok. Czy może być lepiej! A to co mam!

Group A.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bym powiedzial że z lekka duzo :) Gdzies kiedys czytalem ale nie pamietam dokladnie ze jak jest powyzej 5 kat synchr. to jest problem z odpalaniem ale nie pamietam czy na cieplym czy na zimnym. Ja bym przestawil na twoim miejscu i zobaczyl co sie bedzie dziac. Zaznacz wczesniej, zawsze mozesz powrocic do poprzedniego ustawienia.

 

acha a wywala ci jakis bład? bo niektorym podobno przy takich parametrach wywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych błędow nie wywala! Ogólnie pali jak ta lala, ale tak jak pisalem poprzednia zima to nie były jakieś mega temperatury. przy -10 palił za 3-4 razem i zostawiał mega chmure za soba. Dzisiaj zamierzam sprawdzić świece i zobaczymy w jakim sa stanie! Ale ten kąt ciągle mam w głowie!Czy takie ustawienie może go zamulać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wektor2121

kolego kochany musisz to poprawić on musi być okolo zera normy sa od -3 do 3 ale problemy z autem wystepuja jak jest juz powyzej +-0,5 i to jest związane z paleniem jak i z zamuleniem auta które występuje po przekroczeniu tej normy czyli 3 -3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kąt synchronizacji wałków, czyli mając tak ustawiony masz źle złożony rozrząd - wał względem wałka rozrządu

owszem , dopuszczalne jest -3, 3 , ale najlepiej jak jest max odchyłka -1, 1 , u Ciebie jest strasznie to rozjechane , poprawiaj jak najprędzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kąt synchronizacji skacze od 0,3 do 0,8. Czy przy takich wahaniach może wystąpić problem z porannym rozruchem silnika? Podejrzewam to albo słaby aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kat synchronizacji do poprawy !! najlepiej ja by była tam zero ale na dziesięć aut widziałem tylko w jednym ze było wszędzie 0,0,0,0,0, . u mnie kat wachą się od 0 do , -0,6 .

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledy pisza synchro musisz poprawic oraz Pierwszy i trzeci wtrysk bym wyregulowal zeby rowniez zbic ta dawke jak najblizej 0.00

kazdy z wrtyskow powinien byc ustawiony pod katem 180'

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego poprawiłeś ten kąt - bo u mnie jest to samo - daj znać czy coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiem że nie będzie to mądre pytanie więc z góry przepraszam.

 

Ale powie mi któryś jak sprawdzić ten kąt synchronizacji < potrafię czytać gr.4 poz 4 ale dla mnie to czarna magia przeczytałem chyba wszystkie podobne tematy ale w żadny nie było napisane wejdź w to napisz to czyli wszystkie były inteligentne a ja chciałbym wersją dla niezaawansowanych >

 

 

Będę wdzięczny za odpowiedź a i zapomniałem mam kabel usb i program vag908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powie mi któryś jak sprawdzić ten kąt synchronizacji < potrafię czytać gr.4 poz 4 ale dla mnie to czarna magia przeczytałem chyba wszystkie podobne tematy ale w żadny nie było napisane wejdź w to napisz to czyli wszystkie były inteligentne a ja chciałbym wersją dla niezaawansowanych >

Wartości w grupie 4 pozycji 4 powinny być jak najbliżej 0. Jeżeli jest duża odchyłka od 0 to należało by poprawić synchronizację. Najlepiej zrób print screen'a albo zloguj tą grupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bedę zmieniał rozrząd i przed postanowiłem sprawdzić tą sprawę, czy to tutaj wygląda ok ?

 

Niby powinno być koło 0 a jest 1,1 CF ?

Edytowane przez szajba71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby powinno być koło 0 a jest 1,1 CF ?

rozbieraj/składaj później zobacz, jak nie będzie podobało CI się 1.1 możesz przecież skorygować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw kąt na -1.5 : -1.7 (lekko przyspieszony) silnik będzie się lepiej wkręcał na obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się. Mam tez problem z ustawieniem synchronizacji, w tym momencie mam ustawione na ok +6 i to chyba najlepsze ustawienie jakie udało mi się złapać. Chodzi o to ze jak miałem ustawione na 0 to autko jak by pracowało twardziej, i spalanie na Vagu pokazywało ok 1l, po przestawieniu na 6 autko odpala idealnie, spalanie w granicy 0,6. Nie wiem czy tak można jeździć? Czy możne mam coś w rozrządzie źle założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to ze jak miałem ustawione na 0 to autko jak by pracowało twardziej

Ja nie ustawiam na zero bo jakoś źle auto chodzi. Kolega sipowitz jak dobrze pamiętam "ćwiczył" różne ustawienia i miał już swoje wyrobione zdanie na temat kąta synchronizacji w VW. Postaraj się z nim skontaktować i wypytać jakie są wyniki jego doświadczeń. Moim zdaniem 1.1 w plusie jest OK, więcej nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartosci w plusie oznaczają ze zapłon jest opóżniony a co daje zbyt opózniony zapłon? ano to:

Jak kąt wtrysku (synchronizacji) jest zbyt późny, to temp spalania w silniku jest wyższa, mogą być problemy z odpalaniem zimnego silnika, silnik pracuje ciszej, słabo ciągnie, może się nie spalać całkowicie paliwo w cylindrze.

Dlatego lepiej ustawiac silnik lekko na minusie.

Oczywiscie wg fabryku PD mozna ustawiac od -3 do +3 i teoretycznie kazda wartosc w tym zakresie jest prawidłowa.

 

Przy lekko przyspieszonym zapłonie silnik lepiej odpala, szybciej wkreca się na obroty ale tez pózniej nagrzewa i głosniej pracuje.

 

Niejednokrotnie ustawienie na 0,0 niby najlepsze zmula silniki AWX, AVF.

Jak byłem u Aligatora powidział ze dobrze ze ustawiłem sobie kat na -1.5-1.7 (minus)

 

oczywiscie kazdy robi jak uwaza, najlepiej ustawcie sobie raz na plusie a pozniej na minusie i zróbcie jazdy testowe. vag prawde powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie na takie cos ze u mnie zakres regulacji (chodzi mi o odpalenie auta, później nie da sie juz odpalić) Jak ustawie na -1,5 to auto już nie odpala, a możliwość regulacji na + jest az do 7 i dopiero przestaje odpalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności