Skocz do zawartości
Gość user

Łożysko tylnego koła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość user

Witam to mój pierwszy post na tym wspaniałym forum (chociaż czytam go namiętnie:) od dłuższego czasu). Jak do tej pory odnajdywałem odpowiedzi na wszelkiego rodzaju moje wątpliwości.

Do moderatorów: mam nadzieję, że nie dubluję tematu - opcja szukaj została użyta:) - brak sukcesów.

Mam następujący problem: od niedawna słyszę huczenie/buczenie dobiegające z tyłu z prawej strony - po sprawdzeniu opony i felgi padło na łożysko. Potwierdził to też mechanik. Pytanie jest następujące czy w posiadanym przeze mnie modelu paska ( AHU 1,9 tdi variant 90 KM '98 r) trzeba z tyłu wymienić łożysko koła z piastą czy można samo łożysko. Pytałem dwóch mechaników - 2 różne odpowiedzi i duuuża rozpiętość cenowa na niekorzyść opcji z piastą (oczywiście). Jak ktoś zna też ceny to proszę o ich podanie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Wymieniałem u siebie . Można samo łożysko.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu wymienia się całą piastę z łożyskiem (około 500pln). Temat niedawno wałkowany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponawiam pytanie,bo te odpowiedzi się jakby wykluczają...?!Pewnie ma to związek z napędem czterokołowym...Najczęściej jednak kupić trzeba chyba piastę i dać spore pieniądze od 350 wzwyż...,a może jednak da sie wymienić w niej łożysko??,albo czy jest sens kupić jakieś barachło z allegro za ok 150zł???Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W etce figuruje piasta z łożyskiem jako cała część wymienna.

2f2f519532306fafm.jpg

A samo łożysko jest wymienne w modelu B4-hamulce bębnowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość user

Piękne dzięki za szybkie odpowiedzi. Niestety trzeba będzie wydać jednak więcej pieniążków:(

Co z ceną? Wie ktoś ile to kosztuje + przybliżone koszta robocizny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

user

 

Piasta koła z łożyskiem 8E0 501 611 J - cena ORI ok.600 zł (VW) lub 550zł (Skoda).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienic mozna samemu...wystarczy miec klucz imbus MOCNY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności