Skocz do zawartości
Marijan34

1,8t eksploatacja!

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie milion razy zadawane pytanie!

chce zakupić 1,8T 97.Właściciele tych motorków napiszcie jak to się sprawuje,czy eksaploatacja jest droższa czy motorek jest awaryjny?troche studiowałem forum i mam już jakieś pojęcie,ale bede wdzięczny za pomoc.

 

Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, słabo studiowałeś ;) Jak każdy samochód, passat z silnikiem 1.8T może mieć dziś od 3 do 12 lat... To w jaki sposób traktował go poprzedni właściciel ma istotny wpływ na to ile będziesz musiał w niego włożyć. Z jednej strony równania stoi wiek i przebieg turbinki, z drugiej sposób, w jaki obchodził się z nią poprzedni właściciel... wszystko inne jest takie samo jak w pozostałych passkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie milion razy zadawane pytanie!

chce zakupić 1,8T 97.Właściciele tych motorków napiszcie jak to się sprawuje,czy eksaploatacja jest droższa czy motorek jest awaryjny?troche studiowałem forum i mam już jakieś pojęcie,ale bede wdzięczny za pomoc.

 

Wielkie dzięki

 

Słuchaj MARECKa on ma racje :-)

Ja kupiłem w lipcu mojego passka i narazie kupilem 2 cewki i przeplywke. i nic wiecej oprucz standardowej wymiany olej rozrzadu i zmiany plynu chloniczego. Tak to sie sprawuje Dobrze nie narzekam. No moze te spalanie :)))

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóżmy ze mechanik "dobry" wyda pozytywny werdykt o stanie motoru.

Wnioskuje ze warto?! a co z tym spalaniem?podobno w mieście 11 l,a w rzeczywistości(przy spokojnej jezdzie)

na co jeszcze zwrócić szczególną uwage przy zakupie?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe ze trzeba wymienić paski,rozrząd itd itp.nie chodzi mi również o wcześniejsze traktowanie auta bo to Marecek też jest dla mnie oczywiste.w moim pytaniu chodziło o żywotność tych motorów i koszty ich eksploatacji.Marecek załóżmy ze auto ma 180 tys i było serwisowane na bieżąco wymieniane wyeksploatowane elementy.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje sobie sprawe ze trzeba wymienić paski,rozrząd itd itp.nie chodzi mi również o wcześniejsze traktowanie auta bo to Marecek też jest dla mnie oczywiste.w moim pytaniu chodziło o żywotność tych motorów i koszty ich eksploatacji.Marecek załóżmy ze auto ma 180 tys i było serwisowane na bieżąco wymieniane wyeksploatowane elementy.

 

dzięki

 

EDYTUJ POSTY ZARAZ DOSTANIESZ OSTRZEZENIE OD CZUWAJACYCH :-)

 

Spalanie: ja jezdze dosc spokojnie :) i pali 11 -12.5 klima trasa okolo 8 - 8.5 do 140 i non stop mijanie na 4 przy 120.

 

Co do zwrucenia uwagi.

Ja zawsze kupuje tak: pytam czy mozna podjechac na ASO albo podlaczyc wlasny komp diagnostyczny i na tym sie gamonie wysypuja !! jak powie tak to luz a jak jeszcze wyjmiesz lapka i kabel i podlaczysz patrzysz na minki :)) i widzisz czy sie boja :)).

Po 2 to odpal na zimnym silniku zeby zobaczyc jak pracuje a nie ze powie ci ze byl klijent i jezdzil dlatego cieply :)

Po 3 zawieszenie mnie sprzedajacy sam zaprowadzil na droge kamienista zeby sprawdzic jesli nie to zapytaj gdze mozna podjechac na kamyki.

po 4 to jedynka i ogien 2 i ogien 3 i ogien itd :))

TO MOJA OPINIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający jest moim znajomym wiec rozmawia ze mna szczerze.ewentualne naprawy zawieszenia (wytłuczony wahacz)pokryje on.kwestie uszkodzenia blacharki też opisał, a że jest blacharzem daje gwarancje.(czy jestem naiwny?)

Auto jest dla Szanownej małżonki:-) ale z taką mocą sam chętnie pośmigam.

Powiedz mi jeszcze czy części są dużo droższe czy tylko troche?

Zrobiłem już wstępne oględziny.motorek pyka równiutko,wchodzi i odpowiednio schodzi z obrotów(bezdymnie) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedający jest moim znajomym wiec rozmawia ze mna szczerze.ewentualne naprawy zawieszenia (wytłuczony wahacz)pokryje on.kwestie uszkodzenia blacharki też opisał, a że jest blacharzem daje gwarancje.(czy jestem naiwny?)

Auto jest dla Szanownej małżonki:-) ale z taką mocą sam chętnie pośmigam.

Powiedz mi jeszcze czy części są dużo droższe czy tylko troche?

Zrobiłem już wstępne oględziny.motorek pyka równiutko,wchodzi i odpowiednio schodzi z obrotów(bezdymnie) dzięki

 

Po co zonie 150 kucy !! powiedz ze auto kupujesz dla siebie :-))) MNo to jesli to znajomy to w czym problem chyba ze to znajomy najgorszy oszust ktoremu nie ufasz !! Chociarz pamietaj ze moim zdaniem NIGDY NIKT NIE MOWI ZAWSZE PRAWDY W AUTACH !! tylko aby sprzedac !! :-) a tlumaczenie puzniej no pewnie to przypadek ze sie zesrywszy akurat teraz. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem i ja pośmigam.:-) ja mam 124 300TE.Ze sprzedającym może i masz rację,ale jak sam bedziesz opychał autko.......będziesz szczery?

Reasumując.jeżeli w aso powiedzą że motor jest ok...brać fure!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak sam bedziesz opychał autko.......będziesz szczery?

Reasumując.jeżeli w aso powiedzą że motor jest ok...brać fure!

 

Jak bym sprzedawal znajomemu co widze go raz na dwa tygodnie lub czesciej to bym byl ( ale to zalerzy od czlowieka ) A co do aso trafisz na fachowca partacza nawet w aso :)

Moim zdaniem furka jest pieknego wygladu wszystko sie psuje tak jak wszedzie wiec trafisz bedzie jezdzic i nic nie dolorzysz a moze byc tez odwrotnie :(.

 

Ps. JA gadalem z ludzmi na stacjach benzynowych na radiu wszedzie czytalem. i stwierdzilem ze tak bedzie passat 1,8T 2001. A kupowalem z kolega mechanikiem i jak kupujesz nigdy nie sprawdzisz w 100% wszystkiego. Wiec kupisz i okarze sie na 100% co kupiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem większym optymistą:-)czego również życzę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 4 to jedynka i ogien 2 i ogien 3 i ogien itd

dokładnie i to autko ma przyspieszać. zwróć uwagę na sprzęgło, jak ktoś jezdził ostro to wiesz co może być za jakiś czas.a ogólnie jak silniczek chodzi fajnie od zapalenia zimnego, nie ma dziur w gazie(równo przyspiesza), obroty nie falują, wszystko działa bez zarzutu. ale to twój wybór.

 

NIGDY NIKT NIE MOWI ZAWSZE PRAWDY W AUTACH

kolega kolegą ale wiesz jak to jest każdy chce sprzedać, i każdy mówi że autko w stanie idealnym, nie bite itd. a po jakimś czasie wszystko wychodzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem większym optymistą:-)czego również życzę.Pozdrawiam

 

I tak trzeba trzymac :-) gorzej jak sie zaczynaja problemy Ale ja nie daje za wygrana :)). Duze slyszalem tez o nowkach autach ze sa lipne i sie psuja a jazda z nowym na serwis tez wkurza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !! Słyszałem autentyczny przypadek,że gość kupił nowy samochód i po 3 tygodniach już miał koło dwumasowe do wymiany i mniej więcej co 2-3 miesiące coś mu się sypało :)

 

Ja kupując samochód patrzyłem na zawieszenie i silnik.Podczas zakupu wszystko było cacy.Po pół roku mojej jazdy okazało się zawieszenie do roboty,siada maglownica(trochę stuka) i powymieniałem podzespoły jak przepływka,sonda lambda,elektrozawór N75,pompkę hamulcową,wykruszył się katalizator,a do wymiany jest jeszcze kolo pasowe ;) Oczywiście rozrząd + wiele innych do końca niepotrzebnie rzeczy,ale to już przez próbę naprawy czegoś co zauważyłem,że nie tak jest (takie zboczenie motoryzacyjne :P ).

Podsumowując : Nawet kupując dobry samochód możesz mieć przykre sytuacje po pewnym czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo życie!No to mam klina:-)faktem jest że nie jest to nowe auto choć jestem przekonany do marki VW i jest to raczej wdzięczne auto.Rzecz jasna,że jak wcześniej jeżdził paproch to stan może być różny,a twierdzę że dureń za kierownicą i czołg zarżnie.Zlustruje wóz przed zakupem i podejmę decyzję.

Dzięki za cenne uwagi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samo życie!No to mam klina:-)faktem jest że nie jest to nowe auto choć jestem przekonany do marki VW i jest to raczej wdzięczne auto.Rzecz jasna,że jak wcześniej jeżdził paproch to stan może być różny,a twierdzę że dureń za kierownicą i czołg zarżnie.Zlustruje wóz przed zakupem i podejmę decyzję.

Dzięki za cenne uwagi!

 

Jesli uznasz ze ten Kolega chce ci wcisnac gu..... to ja bym puzniej odkolegowal sie od takiego delikatnie mowiac siusiaka. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu kupiłem Passata z 2003 roku, 1.8T z przelotem 145kkm.

Autko kupione u znajomego w salonie, jeździł nim jakiś pan wojskowy... Autko dobrze wyposażone więc nie ma się do czego przyczepić ;)

Silnik lalka...zawieszenie lalka...Jedyne co muszę wymienić to opony..obecne jeżdżą na aucie od nowości...więc śmiech na sali...

Problem stanowi trzeszcząca deska ale (gdzieś już o tym pisałem) ma być wyjęta z auta i uszczelniona czy coś, tak żeby nic nie skrzypiało...oczywiście na koszt aso :)

Aaa jeszcze czeka mnie wymiana poduszek pod silnikiem bo podobno alu się już powoli kruszy, i lepiej to zrobić już nim będzie za późno...

btw, autko serwisowane oczywiście w tym samym serwisie.

Jeżeli trafisz takie autko jak ja, to tylko się nim cieszyć...oryginalne częsci i wszystkie wymiany na czas, zapewniają (względnie oczywiście) trwałość autka...

Spalanie:

- na spokojnie ale dynamicznie: miasto 8-9l, trasa(110km/h - 120km/h) 6,5-7l, mieszanka 8l.

- dynamicznie dynamicznie;): miasto 10-12l, trasa(180km/h-200km.h) 12,14-15l

 

Generalnie jak na tą masę autko dobrze się odpycha...licząc w to pracę sprężarki klimy itp.

Nie jest to wyścigówka ale daje bardzo pozytywne wrażenia z jazdy... Niby tylko 150KM ale do sprawnego wyprzedzania wystarczy...

Tylko dbać należycie o turbo i obędzie się bez problemów...to dobry i sprawdzony silnik ;)

Nie zastanawiaj się tylko bierz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładny egzemplarz trafiłeś!mój to 97 przebieg 180 tys (:-) ) cena chyba tez za niska 15 tys + opłaty.ładnie sie prezentuje z zewnątrz w środu nie zarżnięty.pozyjemy zobaczymy w sobote jade go testować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności