Skocz do zawartości
Gość neon064

kontrolka temperatury i poziomu płynu chłodniczego w b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość neon064

Witam jestem posiadaczem Passata B3 PF z 1989 i mam problem z kontrolką temperatury.

A zaczęło się od wymiany wskaźników bez obrotomierza na te z obrotomierzem. Na waszych forach wyczytałem jaki powinien być i taki zakupiłem, wszystko idealnie pasuje, po odpaleniu auta kontrolki gasną lecz po około minucie znowu się zapala kontrolka temperatury i sobie mruga cały czas.

Odłączałem wszystkie czujniki jakie zlokalizowałem koło silnika ale ona uparcie sobie mruga i nie wiem gdzie już rękę włożyć żeby temu pomóc.

I druga rzecz, przy okazji wymiany licznika na schemacie doczytałem się ze autko powinno posiadać kontrolkę płynu poziomu płynu chłodniczego i zacząłem szukać, znalazłem czujnik w zbiorniczku wyrównawczym jest podłączony do skrzynki bezpiecznikowej i tam także znajduje się elektroniczny przekaźnik lecz nie mam samej kontrolki na desce rozdzielczej. Jest jakaś kontrolka koloru zielonego obok przełącznika świateł lecz nie jest nigdzie podłączona.

Może ktoś coś mi podpowie w tych sprawach z góry dziękuje

Edytowane przez neon064

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zielona kontrolka jest od haka holowniczego mruga z kierunkami gdy jest podłączona przyczepka, mruga też jak się włączy awaryjne ( przyczepka nie musi być podczepiona) a co do zapalającej się kontrolki to pewnie pokrecone są kabelki na wtyczce do zegarów , zegary najlepiej jset kupować z uciętą wtyczką i porównac kabelki ze swoimi starymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten licznik ma zimne luty :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neon064

Zimne luty raczej odpadają licznik zostałwyjęty z auta na chodzie i przymnie.

Możliwe jest pokręcenie kabelków jak piszesz, więc podjade do gostka i wyjme tą wiązkę od licznika i posprawdzam.

Ale gdzie wpiąć tą zieloną kontrolkę na schemacie jej nie mogę zlokalizować

 

Ai jeszcze jedno to jaka kontrolka odpowiada za stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ai jeszcze jedno to jaka kontrolka odpowiada za stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym

 

 

ta sama co mryga Ci teraz. Nie ma oddzielnej kontrolki od poziomu płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neon064

dzięki odezwę się jak porównam te kostki przy liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

witam mam pytanie w plastiku przy bloku są 2 czujniki jeden od temperatury wody a ten drugi od czego? i nie mam kontrolki w liczniku tej od wody po co ona jest potrzebna kupiłem auto to już jej nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neon064
witam mam pytanie w plastiku przy bloku są 2 czujniki jeden od temperatury wody a ten drugi od czego? i nie mam kontrolki w liczniku tej od wody po co ona jest potrzebna kupiłem auto to już jej nie było

 

 

a drugi od wentylatora, a kontrolkę powinieneś mieć zależy od licznika z zegarkiem po prawej stronie (wskazówkowy) to kontrolka we wskaźniku temperatury u góry wskaźnika może dioda nie działa,

a z zegarkiem cyfrowym to poniżej jego w rzędzie z innymi.

Podobno do stanu płynu w zbiorniczku wyrównawczym.

Edytowane przez neon064

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

czujnik od wentylatora jest w chłodnicy i on wlancza wentylator to tamten nie może być od wentylatora .co wskazuje ta dioda przy wskazniku wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem co kolega neon064 kupiłem zegary od tego samego silnika co posiadam czyli 2E skala ta sama do 240, wtyczka ta sama wszystko ładnie pasuje.

ten sam problem kontrolka od płunu mruga sobie . jak stane zgaszę to problem ustaje ,po przejechaniu paru metrów znów zaczyna mrugac( nawet przy odłączonym czujniku). nie wiem gdzie szukać przyczyny. zimne luty raczej odpadają. mam auto z 91 a licznik jest z 93roku

obecnie założyłem stare zegary i wszystko ok.

macie moze jakieś propozycje ??

z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimne luty raczej odpadają

Ja bym zaczął właśnie od sprawdzenia tego. Bardzo mało pracy, a będziesz miał pewność że jest wszystko ok. Skoro na starych wszystko działa jak należy, więc coś nie tak jest z samymi nowymi zegarami.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie też jest ten sam problem. Wstawiłem zegary z obrotkiem w silniku 1,8 PF i kontrolka płynu zaczęła mrugać. Czujnik w zbiorniczku sprawny, temperatury też. Co ciekawe, później robiłem przekładke silnika - zamiast swojego benzyniaka wstawiłem silnik 1,9 TD i wszystkie podzespoły z passata b4 do swojego b3, łącznie z zegarami, kontrolka w kolejnym liczniku nadal mruga! Myślę że przyczyny trzeba szukać w samych kabelkach. Mam zamiar sprawdzić krok po kroku przejście w przewodach. Nie wiem tylko które piny w kostce przy liczniku są od tej kontrolki. Może mi ktoś w tym pomóc?:) Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten problem wymienilem czujniki i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj pojawil sie problem poniewaz wymienialem plyn chlodniczy, wylalem go i w zbiormiczku wyrownawczym nic nie bylo, a kontrolka nie migala i nie swiecila, nawet po zapaleniu na chwile silnika, nie wiem dlaczego.passat tdi 1,9 2003.

 

sorry za brak polskich liter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja przygoda z kontrolka jest troszke inna mam b3 1992 1.8 benzyna+lpg 75 konny aam silniczek.Jak przejade okolo 5 km wlacza mi sie kontrolka od temp wody licznik z zegarem,zbiorniczek wyrownawczy nie ma zadnego czujnika stan w zbiorniczku wlasciwy cieczy. Silnik mi sie grzeje podaczas jazdy do 75 stopni w korku skacze do 90 a pozniej znow na 75 stopni wentylator wlacza sie prawidlowo.Czy mruganie kontrolki moze byc spowodowane przez walniety termostat lub ewentualnie czujnik ktory sie znajduje na kruccu na przodzie silnika.

dziekuje z gory za porady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 czujniki jeden od temperatury wody a ten drugi od czego?

ten daje sygnał na ECU o temperaturze cieczy.

i nie mam kontrolki w liczniku tej od wody po co ona jest potrzebna
co wskazuje ta dioda przy wskazniku wody?
do stanu płynu w zbiorniczku wyrównawczym.

może źle ujęte, nie w zbiorniczku tylko w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pełen stan płynu chłodzącego. Silnik odpala bez problemu (nie licząc padniętego aku, przez co ledwo robi jeden pełen obrót silnika i odpala). Po odpaleniu po około 30 sek. zapala się kontrola ta czerwona nad temperaturą wody. Co to może być że napoczątku jest dobrze a po jakims czasie się zapala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nietypowy problem w moim Pasku. Od pewnego czasu po nocy po mrozie poniżej -5 stopni po odpaleniu samochodu zapala się lampka stop i czerwona od płynu chłodniczego. Po nagrzaniu paru minutowym samochodu i zgaszeniu silnika i po ponownym rozruchu wszystko jest ok. Co może być tego przyczyną? Tylko nie mówcie że za mało płynu bo jest ok. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności