Skocz do zawartości
Gość Damian

pytanie o rocznik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian

Witam !

 

Oglądałem dziś 2 passaty B5 rzekomo z 1998r. Rzekomo ponieważ w obydwa w dowodzie mają rok produkcji 1998, a patrząc na szyby, jeden ma wszystkie z 1997r i metka na pasach bezpieczeństwa tez wskakzuje na rok produkcji 1997. Za to w numerze VIN jest literka W czyli 1998r. I teraz pytanie: czy jest jakaś zależność pomiędzy szybami i metkami pasów a numerem VIN i dowodem ?? Gościo z którym rozmawiałem powiedział, że nikt nie produkuje odpowiedniej ilości np. pasów i że zawsze mogły jakieś zostać z 1997 roku i zamontowano je w passacie z 1998. Nie chce mi sie jakos w te bzdety wierzyć.. Więc czy można jeszcze w jakiś wiarygodny sposób sprawdzić czy coś jeszcze nie było kombinowane ?? Gdzie, na czym można jeszcze sprawdzić rok produkcji ??Proszę o jakieś info, bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim..pozdrawiam :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, było ostatnio. A tak na marginesie to wszystko z nimi jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dokładnie. Wsteczne roczniki o 1 rok mogą być i jest to normalne lecz nie młodsze :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz

Witam ! Jeżeli chodzi o rocznik na szybach to koledzy powyżej mają rację , mogę tylko dodać,że najcześciej auta z miesiecy - produkowane do połwy roku mają szyby z datą wsteczną .

Przy zakupie mojego passata miałem wiekrzy dylemat tzn: w dowodzie rej. miałem wpisany rok prod. '97 a w adnotacjach - model '98. pomyślałem ze to składak,ale własciciel pokazał mi papiery celne że auto sprowadzone było w całości.

Okazało się że właściciel to stary cwaniak który próbował w dowodzie odmłodzić auto ze względu na kod VIN który mam juz z '98 czyli W ( podobno takie żeczy pod koniec roku '99 przechodziły).

Dodatkowo moje auto było na czarnych blachach i miało kartę pojazdu(sądziłem że to niemożliwe ).

Podejżliwość przy zakupie jest wskazana,ale bez przesady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. Tak jest ze wszystkimi częściami samochodowymi na pierwszy montaż czyli do fabryk nie do sklepów. zamówień na poszczególne części było więcej niż wyprodukowanych w danym roku samochodów i dlatego idą później te części do nowszych modeli (jeśli się nadają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciia

U mnie to wygląda tak, że paska mam z 2002 roku sprowadzony z hiszpani. Na szybach sa oznaczenia 2001 natomiast przy pierwszym przeglądzie na stacji diagnostycznej z papierów nie wynikało który to rok produkcji ( nie było nawet daty 1 rejestracji) więc diagnosta wyczytał z numeru VIN że auto jest z 2003 roku i ustalił datę 1 rejestracji na 1.01.2003 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem watpliwosci przy kupowaniu auta co do rocznika.Szyby 97 a auto niby 98.Z dokumentow tez nie bylem pewny bo byly tylko austriackie papiery ale na szczescie okazalo sie ze jednak to 98.Tak jak koledzy wczesniej pisali-przeciez jak zostanie w fabryce czesci z zeszlego roku to ich nie wyrzuca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nickfrey

ja mam auto z 2001 roku kupione w salonie w którym 5 szyb jest 2001 a 3 szyby z 2000 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość villy_1234

U mnie jest tak samo mam passata z 97 ale model jest juz z 98 i wszystko jest ok nikt tam napewno nie grzebał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój jest 99 i wszystkie szyby tez z 99 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój.......

 

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arki47

Witam. Mam problem z rozpoznaniem rocznika mojego paska. W salonie powiedzieli ze to jest model 2005 comfortline na tabliczce jest rok 5 na tablicy rejestracyjnej jest tak samo, tyle ze sprawdzilem w urzedzie rejestracyjnym i wyprodukowany byl w pazdzierniku 2004 pierwsza rejestracja byla 30.11.2004. Pytanko jaki mam rocznik samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2004 a model 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na dziesiatej pozycji w numerze VIN :?:

4 - rocznik 2004

5 - rocznik 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arki47
A co masz na dziesiatej pozycji w numerze VIN :?:

4 - rocznik 2004

5 - rocznik 2005

dziesiata jest 5 to jak to produkcja w 2004 rejestracja tez a rocznik 2005 troche dziwne pytalem sie w salonie, wyjasnil mi ze trzy ostatnie mies. produkuja na przyszly rok i teraz nie wiem cz mam 3 cz 4 latka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 30.11.2004 była pierwsza rejestracja, wiec rocznik 2004. Po pólroczu - VW podobno wprowadzał oznaczenia juz na rok kolejny. Tak samo jakbyś kupił auto z 2005 roku, co ma wszystkie szyby z 2004 :cool: Wiesz juz o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arki47
Skoro 30.11.2004 była pierwsza rejestracja, wiec rocznik 2004. Po pólroczu - VW podobno wprowadzał oznaczenia juz na rok kolejny. Tak samo jakbyś kupił auto z 2005 roku, co ma wszystkie szyby z 2004 :cool: Wiesz juz o co chodzi :?:

To mnie pukneli na roczniku na karcie info podali 2005, myslalem ze to jest rok produkcji DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wszystkie szyby z oznaczeniem ...3, tylko jedna - tylna lewa jest oznaczona ...2. Samochód mam od salonu, więc wymiana nie wchodziła w grę. Ponoć na przełomie roku zdarzały się takie historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
pytalem sie w salonie, wyjasnil mi ze trzy ostatnie mies. produkuja na przyszly rok

No troszke zla informacje Ci udzielili, gdyz o wiele wczesniej zmienia sie kod w VIN na kolejny rocznik modelowy... Przykladem tutaj moga byc dwa Paski ode mnie z domu...

Jeden ma w kodzie 2 (modelowy rocznik 2002), a opuscil fabryke w czerwcu 2001.

Drugi ma w kodzie 4 (modelowy rocznik 2004), a opuscil fabryke w lipcu 2003 i nie ma jeszcze kierunkow w lusterkach tylko w blotnikach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie pukneli na roczniku na karcie info podali 2005, myslalem ze to jest rok produkcji DZIEKI

 

jeśli kupowałeś auto w DE to tam ZAWSZE liczy się data pierwszej rejestracji a nie data produkcji auta, tylko w PL zawsze przepisy są "mądrzejsze" od przepisów unijnych

u mnie był podobny problem bo auto miało datę pierwszej rejestracji 15.01.2001 i w przyczepili się na pierwszym przeglądzie, że mogą mi wpisać datę produkcji 2000 bo wg szyb tak wychodzi (3BG produkowane były bodajże od 30.09.2000 i taką informację miałem w briefie) ale poszedłem do rzeczoznawcy i ten podzwonił gdzieś i po nr VIN wyszło, że auto mam wyprodukowane 09.01.2001, więc wystawił stosowne zaświadczenie i w dowodzie mam rok 2001

z drugiej strony powstaje paradoks bo jak miał bym auto z 31.12.2000 to wpisaną miał bym w dowodzie rejestracyjnym datę produkcji 2000 i przy ubezpieczeniu auta był by zonk bo nie ma w tabelach silnika 131 konnego w roku 2000 tylko wg tabeli dopiero od 2001 roku takie silniki występowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności