Skocz do zawartości
Gość Sonix

Błąd klimatyzacji 01296 - czujnik - gdzie go szukać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sonix

Witam.

 

Jako 'nowy' na początek chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów.

 

Co do tematu to szukałem już na tym forum, ale nic nie znalazłem.

 

Dzisiaj testowałem swojego Passata B5 (1.8) interfejesm Viakena VAG 5053.

W klimatyzacji (CLIMATRONIC) zglasza błąd 01296 - Czujnik temperatury w kanale powietrza środek - G191 (Open/short circuit to positive).

Po skasowaniu błędu pojawia sie on ponownie.

Rozumiem że czujnik jest do wymiany, tylko pytanie gdzie go odnaleźć?

 

Wiem że forum odwiedzają naprawdę dobrzy fachowcy, liczę na Waszą pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schematelementwclimatronic4lz.th.jpg

23 – środkowy czujnik G191 temperatury wylotu

(Steruje środkowym rozdzielaniem powietrza i pracą dmuchawy świeżego powietrza w zależności od temperatury wylotu).

wcale nie koniecznie do wymiany ;)

może jest po prostu odłączony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonix

Dziękuję bardzo :)

 

W międzyczasie zorientowałem się że szukając hasła G191 znajdę to szybciej niż po 01296 :)

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 – środkowy czujnik G191 temperatury wylotu

(Steruje środkowym rozdzielaniem powietrza i pracą dmuchawy świeżego powietrza w zależności od temperatury wylotu).

wcale nie koniecznie do wymiany ;)

może jest po prostu odłączony.

Pozdrawiam

 

 

Mam problem z lokalizacją czujnika G191. Rozebrałem środkową konsolę (demontaż panela klimatronika, radia, uchwytu na napoje i wyjęcie ramki, która to wszystko trzymała). Widać czujnik G192, na dole w miejscu gdzie był uchwyt na napoje widać sterownik poduszek powietrznych ale miejsca gdzie mógłbym podpiąć czujnik G191 nie widzę. Gdzie jest dokładnie ta część pośrednia (24 na schemacie w poście #3) w której to ten czujnik powinien się znajdować? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod pytanie: gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik i czy jest konieczne wyjmowanie kokpitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy więc jeśli nie umieściłem gdzie trzeba wątku i nie opisałem w należyty sposób przepraszam i zarazem proszę o pomoc. Passat B5 1999r 1.8B 20v silnik APT auto nie grzeje dmucha letnim powietrzem przy HI. Podmiana panelu klimatronik nie działa, silnik osiąga 90 stopni, termostat nowy -wyświetla się bład VCDS 01296. Pod filtrem kabinowym czujnik sprawdzany również.  Nie mogę znaleźć tak zwanego czujnika G191 - (temp wewnętrznej wylotu powietrza)- być może to jest wina tego że w aucie jest zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności