Skocz do zawartości
vrl

Remont silnika 1.6 TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nightstalker

Witam,

2 tygodnie temu nabyłem passata b2 1.6D z 84 roku, robię w nim remont. Jako że uszczelka pod głowicą przeciekała przy 3 i 4 cylindrze, postanowiłem kupić 2gi silnik i przełożyć (nie wiadomo było czy silnik nie był przegrzany i czy blok był prosty, a po co ryzykować). Tutaj rodzi się moje pytanie, czy na wale silnika jest jakiś znak górnego martwego punktu - pytam, bo w teorii jest on ustawiony w GMP, ale znak na sprzęgle jest za nisko (wydaje mi się że mógł ktoś źle założyć koło). Jeśli ktoś mógłby podrzucić instrukcję "krok po kroku" demontażu i montażu tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już do końca nie pamiętam jak to tam wyglądało...

 

Poszukaj na necie ksiązki Etzold-a "sam naprawiam" powinienieś znaleźc tam odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem po remoncie TDIka a wyrzucałem właśnie 1.6TD, który miał wyjechane jedynie pierście jak się okazało. Remont moim zdaniem się opłaca jeśli rzeczywiście z jakiegoś powodu chcesz TD i chcesz 1.6TD. Bo w takich samych kosztach zrobisz 1.9TD i to jest warte przemyślenia. Miej na uwadze że że zdrowy i lekko podkręcony 1.6TD zacznie palić sprzęgło. Tu pomyśl po remoncie nad kołem zamachowym i sprzęgłem większym od TDI jeśli skrzynie masz na linki (w passacie chyba macie na linki)

 

Nie kupuj używanych silników bo to nie ma sensu, nie rób tulejowania bo to nie ma sensu przy obecnych cenach tłoków. Tuleja kosztuje ok 150 zł + obróbka, a nowy tłok tyle samo a koszty obróbki o wiele mniejsze. Tłoki kup MAHLE/NURAL, nie są drogie jak napisałeś ok 150 zł sztuka. Tylko zastanów się dla kogo ten remont bo nowy silnik pojeździ 500 tys, ty z nim tak dlugo wytrzymasz? Buda to przeżyje? Bo szkoda remontować i sprzedawać zaraz komuś...

 

Turbina w tych autach to najmniejszy problem, nie ważne czy miałeś tam K14 czy K24 czy T2 czy T3. Po prostu regeneracja tych starych turbin to kwestia max 200 zł i latasz na nowej turbinie. Do zakładu tego żadnego nie oddawaj, rozbierz, wyczyść, załóż nowe tulejki, uszczelniacze, płyte oporową. Skręć i jeździj i nie słuchaj filozofów że Ci się rozpadnie. Te turbiny są tak solidne że nie jesteś w stanie tego urwać połamać czy coś.

 

Oczywiście możęsz założyć do 1.6TD turbinę z TDI, ja taką założyłem i auto chodziło rewelacyjnie, baa... nawet ile.... kilka dni temu sprzedałem taki zestaw do 1.6TD

 

http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=145&t=100804

 

Polecam Ci taką turbinę do poczciwego 1.6, tutaj też mogę doradzić jak zrobić to tanio żeby jeździło i było dobrze bo T15stki to już nowe typy turbin, o znacznie lżejszej konstrukcji i własnoręcznej regeneracji nie polecałbym, choć powiem tak.... mam tu kilku ludzi którzy to robili i jeżdżą. Zamknęli się w kwotach 200 zł i turbina używana 50 zł.

Edytowane przez szopenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zwróciłeś uwagę na datę poprzedniego postu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż.... pozostaje mieć jedynie nadzieje że silnik już śmiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności