Skocz do zawartości
Andrew72

Piski, szumy, drgająca rolka napinacza - co jeszcze ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W związku z niepokojącymi dzwiękami od strony silnika

Przeszukałem forum - znalazłem pare tematów dotyczących drgającej rolki napinacza

- wymieniłem napinacz

- wymieniłem sprzegielko

Dalej drga

- co za cholera ?

- czy tak ma być ?

 

pozostaje pompa wspomagania

czy ona się psuje ? zacina ? jakie są objawy

generalnie wspomaganie u mnie jest znacznie słabsze niż w B6

Edytowane przez Andrew72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś sprzęgło wiskotyczne lub rolkę napinającą pasek klimatyzacji? Może też być huczące łożysko sprężarki klimy. A pompa wspomagania, to jak pada, to też huczy i jeśli na postoju ciężko kręci kierownica a po dodaniu gazu i jednoczesnym zakręceniu kierownicą - jest o wiele lżej - to już masz odpowiedź - padnięta pompa wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to drganie się objawia? Jak to słychać mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malika

Zależy jakiego typu sa to drgania? Ja miałem drgania w GolfieIV TDI i okazało sie ze trzeba wymienic kolo dwumasowe koszt około 1500 zł obym sie mylił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz w końcu drgania czy dziwne dźwięki? Bo jedno z drugim w parze nie idzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwieki dochodzą od strony silnika , gdy pracuje na wolnych obrotach , takie nieregularne rzechotanie dobiegajace szczególnie gdy stoje na zewnątrz auta przy nadkolu od strony kierowcy, w komorze silnika zauważyłem drgajace niemiarowo kółko napinacza dlatego połączyłem te dzwięki. W warsztacie to potwierdzili i zalecili wymiane napnacza ,następnie sprzęgiełka alternatora, drgania i dzwięki nie ustaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci drga? cała buda? Czuć to na podłodze? A grzechotać może jeszcze wiskoza. Co to za mechanik, co stetoskopu z rurką nie ma, żeby posłuchać, co rzęzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 chyba jest za późno , jeżeli nie możesz się wczytać

Drga koło pasowe z napinaczem , nieregularnie (tj niemiarowo) szarpie paskiem wielorowkowym tym co napędza alternator i pompe wspomagania towarzyszą temu dzwieki rzechotanie (jak to zwał...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niepokojącymi dzwiękami od strony silnika

Z czytaniem problemów nie mam. Co napisałeś w pierwszym poście? A o ile się dobrze orientuję to dźwięki są zupełnie czymś innym niż drgania. Dźwięki słyszysz a drgania odczuwasz. Dalej mam rozwinac ten temat? :hyhy:

 

Dzwieki dochodzą od strony silnika , gdy pracuje na wolnych obrotach , takie nieregularne rzechotanie

A to niby jest o drganiach czy dźwiękach ?

Najlepiej bedzie, jak te dźwięki nagrasz i tu wrzucisz, bo tak, to tylko na www.wrozka.pl ci pomogą. Napisałem ci, co może grzechotać.

 

ps: umiem czytać - to tak gwoli ścisłości piszę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stawiam na kończące się łożysko alternatora lub pompę ale to zostawiłbym na koniec bo koszty największe. Co do sprzęgła wiskozy to raczej wątpię ale wykluczyć się nie da...

 

Najgorsze jest to że nie łatwo to będzie określić dlatego proponuje jeszcze zdjąć pasek i próbować pokręcić altkiem i wiskozą (może mają wyczuwalne luzy lub będzie coś pykało) ewentualnie rozpędzić ich koła na pomocą innego przyrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Na alternatorze jest specjalne kolko z wolnym biegiem(dokladnej nazwy nie znam),gdy sie zaciera powoduje wibracje paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po rozgrzaniu silnika słychać gdzieś z przodu dziwny przydźwiek jakbym regularne chropotanie,jakby świerszcze były w jakimś kółku.Po zdjęciu pasków problem nie ustaje tylko z ciszył się.Czy może to być kółko pasowe (walnięty tłumik drgań?) czy raczej coś w silniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może to być kółko pasowe

 

Dokładnie tak zachowuje się walnięte koło pasowe alternatora. U mnie były takie objawy plus głośne piszczenie przy skrętach. W dodatku pasek cały drżał i bił.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,

U mnie były te same objawy. Nasilały się w momencie włączenia klimy , świateł itp. (ogólnie obciażenia alternatora). Wymieniłem wspomniane kółko (250zł) i wszystko ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jeszcze co zauważyłem to kiedy klimatyzacje załącze i na rozgrzanym silniku przyśpieszam słychać jakby skakał napinacz ( w sumie ma 1,5 roku) i drżał pasek.Kiedy jadę bez klimy wszystko jest okej.Do mnie koło pasowe używane kosztuje 300zł lub na allegro widziałem nowe za 450 zł :(

 

Co do tego koła :Mam rozumieć,że mówicie o tym na dole np na dwa paski(klimy i alternatora z wiatrakiem i pompy wodnej) ??

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tego koła :Mam rozumieć,że mówicie o tym na dole np na dwa paski(klimy i alternatora z wiatrakiem i pompy wodnej) ??

 

Te koło jest na górze tam gdzie alternator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie jeszcze co zauważyłem to kiedy klimatyzacje załącze i na rozgrzanym silniku przyśpieszam słychać jakby skakał napinacz ( w sumie ma 1,5 roku) i drżał pasek.Kiedy jadę bez klimy wszystko jest okej.Do mnie koło pasowe używane kosztuje 300zł lub na allegro widziałem nowe za 450 zł :(

 

Co do tego koła :Mam rozumieć,że mówicie o tym na dole np na dwa paski(klimy i alternatora z wiatrakiem i pompy wodnej) ??

 

Koledzy piszą o kółku- "wolnobieżce" na wałku alternatora.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sama nazwa chyba mówi koło pasowe alternatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to ktoś do końca nie przeczytał uważnie to co pisałem ;) Napisałem,że".Po zdjęciu pasków problem nie ustaje tylko z ciszył się." Wy piszecie o kole pasowym,łożysku czy sprzęgle(jak kto zwie ;) ) ale na alternatorze.Po zdjęciu pasków powstałaby cisza,a mi dalej coś wydaje dźwięk tylko że ciszej.

 

Może trochę nie na temat ,ale zastanawiam się na tym kołem czy nie ma wpływu na przydźwięk buczenia w kabinie poprzez drgania na silnik popsutego w nim tłumika drgań.Nie potrafie już tego zlokalizować:633: Kiedy rozpinam układ wydechowy,ściągam z wieszaków tłumiki ,okręciłem poduszki od skrzyni dalej jest identyczny przydźwięk buczenia w kabinie.Jak siedzę jako kierowca i otworze za sobą drzwi buczenie jest większe.W momencie kiedy podniose silnik z przednich poduszek w środku jest cisza,zero drgań.Koło dwumasowe,sprzęgło(kpl),zawieszenie nowe .Poduszki pod silnikiem podobno oryginalne lub prawie oryginalne:p ale po wymianie ze starych znikoma różnica poprawy z 400zł poszło się je*** ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czy ktos poda mi nr.oryginał lub zamiennik do mojego paska,a chodzi mi o koło pasowe pompy wodnej na pasek wielorowkowy.I stopa czy tam łapa alternatora zebym mógł naciagac pasek alternatorem.Z góry dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności