Skocz do zawartości
sznikers23

Ubytek płynu hamulcowego DOT4 o ok. 4mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W ciągu miesiąca od ostatniego sprawdzenia stanu płynów w silniku dziś zauważyłem, że płynu hamulcowego DOT4 jest o ok. 4mm mniej niż przed miesiącem w zbiorniczku.

Pytanie: czy jest to normalny objaw z uwagi na ostatnie upały lipcowe, jakie miały miejsce, czy raczej jest podejrzenie o jakiś wyciek?

Dodam, że hamulce działają poprawnie, tzn. nie odczuwam żadnych zmian, jeżdżę autem codziennie, a po wyjeździe z parkingu mokro pod autem nie jest, a felgi od środka są suche.

Co może być tego stanu rzeczy przyczyną i czy jest to powód do obaw?

Proszę o jak zwykle fachowe porady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

płyn hamulcowy napewno nie powinien parować ze względu upałów. prawdopodobnie masz jakiś niewielki wyciek w układzie. jek dawno był wymieniany płyn w aucie jezeli jest on już bardzo stery to mugł wyparować pod wpływem nagrzania sie klocków tarcz itp. podczas chamowania. dodam że płyn podczas chamowania nagrzewa się dość mocno i jeżeli jest on stary to wydziela sie w nim woda i może on wtedy parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy w całości wymieniany był niecały rok temu. Od tamtej pory nie zrobiłem autem wielkiego przebiegu (ok 5.000km). A może płyn idzie w zaciski hamulcowe? Okładziny tylne są troszkę zużyte, nie szumi podczas hamowania, jednak na przeglądzie wyszło na komputerze: jedna strona 1.330, druga 380. Może tutaj diabeł tkwi w szczegółach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mugł
chamowania
chamowania

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada. Czym cieńsze okładziny na klockach hamulcowych, tym mniej płynu w zbiorniczku. Nie chodzi tu o to, że odparowuje czy też wycieka, lecz o to, że coraz więcej znajduje się go w przewodach hamulcowych i tłoczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh
Prosta zasada. Czym cieńsze okładziny na klockach hamulcowych, tym mniej płynu w zbiorniczku. Nie chodzi tu o to, że odparowuje czy też wycieka, lecz o to, że coraz więcej znajduje się go w przewodach hamulcowych i tłoczkach.

Zgadzam się z Kolegą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

dokładnie tak jak koledzy napisali.....

sprawdz stan klocków i okładzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj byłem na przeglądzie i mam bardzo podobne wartości siły hamowania tylnych kół. Lewe kolo ponad 1700, a prawe troszeczkę ponad 300. Tak samo na hamulco noznym jak i ręcznym. No i ten ubytek płyny. Ja dolewam jakies 100ml co miesiąc (bardzo duzo). Diagnosta powiedział że najprawdopodobniej cylinderek puscił z prawym tylnim kole. Dodam jeszcze że z tyłu mam bębny. W poniedziałek wszystko rozbiorę i zobaczę w czym tkwi problem. A wycieku u mnie ani na felgach, ani na asfalcie po postoju nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najśmieszniejsze" w tym wszystkim jest to, że przed samym przeglądem w tym kole, w którym skuteczność na przeglądzie wypadła 380, to mechanik wymieniał właśnie cylinderek na nowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i naprawiłem. U mnie właśnie tak jak podejrzewałem cylinderek puszczał płyn. Jak zdjąłem szczęki to jeden tłoczek z cylinderka poprostu wypadł. Wymieniłem cylinderek na nowy firmy BRC za 28zł i teraz oba koła biorą równiutko. Oczywiscie po drodze było jeszcze odpowietrzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności