Skocz do zawartości
Gość pasek1.9TDI

Zbiorniczek wyrównawczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pasek1.9TDI

Witam!!!

 

Panowie moje auto to Passat B5 1.9TDI,chodzi mi o info w temacie następującym:czy jeśli w zbiorniczku wyrównawczym przelejemy płyn chłodniczy ponad stan (MAX) na zimnym silniku,to czy po nagrzaniu sie silnika i pozostawiniu go na postoju na całą noc jest możliwość wycieku płynu przez zaworek od spodu zbiornika??????

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

 

Panowie moje auto to Passat B5 1.9TDI,chodzi mi o info w temacie następującym:czy jeśli w zbiorniczku wyrównawczym przelejemy płyn chłodniczy ponad stan (MAX) na zimnym silniku,to czy po nagrzaniu sie silnika i pozostawiniu go na postoju na całą noc jest możliwość wycieku płynu przez zaworek od spodu zbiornika??????

 

Pozdrawiam

 

przede wszystkim fizyka się kłania: jeśli przelejesz płyn na zimnym silniku to po nagrzaniu silnika nastąpi rozszerzanie się cieczy co spowoduje wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia i wywaleniu nadmiaru płynu zaworkiem bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie rozśmieszyłeś.Jeśli wlałeś więcej płynu to po prostu wyciągnij strzykawką.Przy nagrzanym silniku płyn nieznacznie się podnosi,a przy zimnym opada.Nie wiem ile więcej wlałeś ponad max,jeśli za dużo to może sie wylać jeśli odpowietrznik nie jest przytkany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

 

Panowie moje auto to Passat B5 1.9TDI,chodzi mi o info w temacie następującym:czy jeśli w zbiorniczku wyrównawczym przelejemy płyn chłodniczy ponad stan (MAX) na zimnym silniku,to czy po nagrzaniu sie silnika i pozostawiniu go na postoju na całą noc jest możliwość wycieku płynu przez zaworek od spodu zbiornika??????

 

Pozdrawiam

 

Już w którymś poście na ten temat , który pisałeś wczoraj napisałem Ci , że zaworek nadciśnieniowy jest w korku którym zakręcasz zbiorniczek, a Ty ciągle swoje.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek1.9TDI
Już w którymś poście na ten temat , który pisałeś wczoraj napisałem Ci , że zaworek nadciśnieniowy jest w korku którym zakręcasz zbiorniczek, a Ty ciągle swoje.;)

 

 

Kolego jasne ze pisałes ale trzeba czytać odpowiedzi!!!!!!! Ja Tobie odpisałem ze chodzi mi o zaworek u dołu zbiornika a nie w korku,przeciez jasne jest że jak w korku jest zatkany to dołem sie nie wyleje!!!!!!!

 

Radze czytac zwrotne odpowiedzi a pozaty mie nawiązujesz do tematy!!!!!!!!!!:rolleyes::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo się orientujesz w temacie kolego- u dołu zbiorniczka to nie jest żaden zaworek tylko przelew nadmiaru płynu; zaworek jest w korku. Inni forumowicze już Ci odpowiedzieli co się dzieje z płynem i którędy ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jasne ze pisałes ale trzeba czytać odpowiedzi!!!!!!! Ja Tobie odpisałem ze chodzi mi o zaworek u dołu zbiornika a nie w korku,przeciez jasne jest że jak w korku jest zatkany to dołem sie nie wyleje!!!!!!!

 

Radze czytac zwrotne odpowiedzi a pozaty mie nawiązujesz do tematy!!!!!!!!!!:rolleyes::)

Kolego, jeśli się nie orientujesz w temacie o który pytasz , dostajesz właściwą podpowiedź ; dalej drążysz temat i jeszcze piszesz jakieś bzdury , ze ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem :D.No to "sie ma", radź sobie sam i nie pytaj, skoro Ty wiesz to lepiej; ale najpierw poznaj dobrze swój pojazd. Powodzenia. Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, jeśli się nie orientujesz w temacie o który pytasz , dostajesz właściwą podpowiedź ; dalej drążysz temat i jeszcze piszesz jakieś bzdury , ze ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem :D.No to "sie ma", radź sobie sam i nie pytaj, skoro Ty wiesz to lepiej; ale najpierw poznaj dobrze swój pojazd. Powodzenia.

 

Brawo Jureczku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

3 tygodnie temu zmuszony byłem wymienić zbiorniczek wyrównawczy na nowy.

Wybór padł na zamiennik za około 60 zł. Oryginalny ponoć około 150 zł.

 

Tylko, że dziś zauważyłem, że jest mały wyciek pod złączką górnego przewodu gumowego.

Widocznie serwis za słabo zacisnął ten przewód obejmą. Albo sam przewód ze starości już przepuszcza.

Być może jego też należy wymienić?

WP_20160319_17_04_33_Pro.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie serwis za słabo zacisnął ten przewód obejmą. Albo sam przewód ze starości już przepuszcza.

[ATTACH=CONFIG]142772[/ATTACH]

Tylko że ta obejma jest samozaciskowa i serwis nie mógł jej mocniej czy słabiej zacisnąć.

Proponuje zmienić obejmę na taką skręcaną. Lub zostawić oryginalną tylko odetnij odgniecioną końcówkę tego wężyka, bo to zapewne przez to przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do serwisu, który wymieniał zbiorniczek.

Pan przyznał rację, że obejma puszcza oraz, że nie założyli nowej obejmy podczas wymiany.

Założył nową obejmę skręcaną na śrubkę. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności