Skocz do zawartości
Gość sansiu

4 motion w 3BG-wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sansiu

Witam. Mam Paska 3BG 1.9 TDI 130KM w skrzyni 6-biegowej i z 4 motion. Zauważyłem że od jakiegoś czasu delikatnie mi się "poci" (sączy) olej z elementu będącego za skrzynią biegów (nie wiem jak to fachowo nazwać ale jest to mechanizm odpowiedzialny za przekazywanie momentu obrotowego na tylną oś-od tego elementu wychodzi wał biegnący do tyłu). Nie mam pojęcia jaki tam olej się stosuje a chciałbym przynajmniej na razie go uzupełnić żeby czasem czegoś nie zajechać. W ogóle nie mam pojęcia gdzie się nawet ten olej wlewa i jak sprwadza jego stan. Jeśli to możliwe to bardzo proszę o pomoc, bardzo bym był wdzięczny za rysunki jeśli to możliwe. Planuję rozebrać kiedyś to i wymienić uszczelnienie ponieważ wyciek jest na łączeniu obudowy. Oczywiście nie wycieka to jakoś żebym miał w garażu plamy.

Edytowane przez sansiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urzadzenie to mechanizm roznicowy Torsen.Sprobuj wskazac na obrazku , gdzie jest ten wyciek.

torsen2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sansiu
To urzadzenie to mechanizm roznicowy Torsen.Sprobuj wskazac na obrazku , gdzie jest ten wyciek.

 

Dzięki Danek za rysuneczek. Muszę wjechać na kanał i dokładnie zobaczyć, bo po obejrzeniu rysunku stwierdziłem, że jest to między częścią 2 a 1 ale nie na 100% :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 1 a 2 jest uszczelka więc pewnie tam będzie ciekło.Nie widzę natomiast mozliwosci sprawdzenia stanu oleju. ELSA nie podaje takiej mozliwosci.Ale moze jednak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sansiu

Już obejrzałem na kanale i na zdjęciu zaznaczyłem, w którym to miejscu dwiema strzałkami. Trochę to trwało długo ale nie miałem wcześniej czasu

torsen21.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności