Skocz do zawartości
Gość coyot

stukanie przy odpuszczaniu gazu - B3 2E

Rekomendowane odpowiedzi

Gość coyot

witam

 

Mam taki problem, musiałm dzisiaj gwałtowniej ruszyć co by przeskoczyć przez główną droge i pojawiło sie dziwne zjawisko a mianowicie:

 

przy ruszaniu słychac stukniecie, po odpuszczeniu gazu by zmienić bieg na 2-gi słychać znowu stuknięcie i tak jak by autko opadało /przód/, 2-ka gaz i znowu stuknięcie, przy zmianie na 3-ke jest to samo, przy wyższych biegach nie ma tego odgłosu. Natomiast jesli włacze w głowie "emeryten style" /ruszanie prawie że bez dodawania gazu/ ;) nie ma tego stukania

 

pomożcie, cos wymysle, jutro wioze do mechaniora, ale nie daje mi to spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w pierwszej kolejności poduszki pod silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coyot

też mi w pierwszej kolejności to przyszło do głowy, że któraś poducha szczeliła, zreszta od pewnego czasu takie dziwne odgłosy były słyszalne jakby właśnie któraś poducha miała luzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą być wywalone dwie zarazem, ta pod skrzynią- jak puszczasz pedał gazu to silnik podnosi sie do przodu i można usłyszeć stuknięcie i ta z przodu poniżej chłodnicy- jak dodasz gazu to silnik do tyłu.... najlepiej sprawdź z drugą osobą, jedynka + hamulec ręczny i patrzysz tą poduche z przodu czy nie wyrwana i potem wsteczny bieg i ta z tyłu pod skrzynią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coyot

Jutro sie tym zajme :0 bo teraz bez samochodu jak bez reki :0 mam małe dzieciątko i autko musi być sprawne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrzamosc

siemka tak na dzien dobry bo wlansie sie zaejestrowalem na tym forum i powiedz cos wiecej o tej usterce bo to moga byc rozne rzeczy powiedz mi czy naprzyklad to sie dzieje na prostych kolach i czy nie rszasz w tym momecie kierownica jak jest to przy ruchu kierownica to moze byc servo i prosze mnie nie wysmiac ale mialem takie objawy jak mialem luzy na pasku od wspomogania nie bylo odpowiedniego cisnienia plynu i zaczynalo strzelac takie gluch pukniecia kolejna rzecz to moga byc przegoby jezeli to sie dzieje przy zmianie biegow czyli przy wsprzeglaniu wysprzeglaniu to moze byc to pompa od sprzgla albo zawor jezeli jest to saochod o duzym przebiegu i jezdzony na LPG to mogly sie pojawic poczatki spalania stukowego przejrzal bym jeszcze log na kompie jak nie ma zadnego bledu to gitara ale jak mowie temat jak rzeka :) pozdro i prosze na dzien dobry mnie nie skrytykowac tylko krytykowac tych imbecylow inzynierow germanskich ktory nakombinowali nadarmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość angus77

ja mam te same objawy w 1.8T 2001....jazda na emeryta nie powoduje tego dzwieku..od kilku dni nie daje mi to spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coyot
powiedz mi czy naprzyklad to sie dzieje na prostych kolach i czy nie rszasz w tym momecie kierownica jak jest to przy ruchu kierownica

 

dzieje sie to i przy skręconych kołach i przy prostych, stało sie po mocniejszym ruszeniu z miejsca

 

jezeli jest to saochod o duzym przebiegu i jezdzony na LPG

 

190 000 km udokumentowane, LPG ten samochód w życiu nie widział

 

prosze na dzien dobry mnie nie skrytykowac tylko krytykowac tych imbecylow inzynierow germanskich ktory nakombinowali nadarmo :)

 

Ja obstawiam poduszki silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz kilka razy pisane o poduchach pod silnikiem.

zeby je sprawdzic najlepiej wrzucic 1 bieg, postawic kogos przed autem otowrzyc maske, zaciagnac reczny a druga osoba niech probuje ruszyc samochodem. powinno byc widac czy silnik wyrywa sie z poduszek.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coyot

zrobione :)

 

przednia poducha sie urwała :)

 

koszty:

 

poducha - 49 zł

robocizna - 25 zł

 

komfort jazdy - BEZCENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności