Skocz do zawartości
makaron11

Jakie zabezpieczenie do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukalem na forum ale nie znalazłem na temat na ktory mi trzeba. Czy moze wiecie jakie najlepiej założyc zabezpieczenie do mojego paska oporcz alarmu, zabezpieczenie chce zeby było w miare tajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w miare tanie i skuteczne to zrob sobie ukryty wylacznik, ktorego jak nie zalaczysz to nie masz w ogole zaplonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w miare tanie i skuteczne to zrob sobie ukryty wylacznik, ktorego jak nie zalaczysz to nie masz w ogole zaplonu

 

Niestety (albo stety) nie da się zamontować to tego paska zabezpieczeń w stylu odcięcia zapłonu (komputer nie pozwoli - było na forum), alarm musi być podpięty pod CANa, a oprócz tego można stosować mechaniczne zabezpieczenia typu blokada skrzyni biegów. Sam zamierzam zamontować alarm pod CANa z czujnikami ruchu i położenia (nie mylić z czujnikiem wstrząsu), może jeszcze blokadę kierownicy

 

P.S. makaron11 pyta chyba o "tajne" a nie "tanie" zabezpieczenie

...zabezpieczenie chce zeby było w miare tajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Ja mam założone odcięcie czasowe pompy paliwa i układ napadowy po otwarciu drzwi.Jest to zrobione nie po CAN-ie,jest to zrobione jako całkowicie osobny uklad ukryty.Alarm jest założony ale tylko z powodu wymogów PZU,generalnie jest dla mnie gadżetem ;) i nie ma żadnego związku z ukladem zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duch07 mozesz powiedziec ile kosztowało u ciebie czasowe odcięcie pompy paliwa ?. Chodzi mi o zabezpieczenie tajne i w miarę tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Za moje zabezpieczenie zaplaciłem 250 PLN a że jest skuteczne juz sie przekonałem dwa razy :mad:,dobrze że nie na Passacie ;)

Ono po około dwudziestu sekundach odicna pompe i podobnie po otwarciu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowaną blokadę sensorową - dotykasz jedną ręką masy a drugą czujnika sygnałowego z blokady. Bez rozblokowania - nie odpalisz samochodu. Dodatkowo po otwarciu drzwi w przeciągu 20 sekund musisz ponownie rozblokować urządzenie bo inaczej samochód gaśnie - jet to tak zwany antynapad.

Urzadzenie kosztowało ok. 50 zł a montowałem sam.

Najważniejsza rzecz to odpowiednio ukryć sensor.

A tak w sumie to w Unii Europejskiej jest zakaz stosowania blokad które powodują zgaszenie silnika w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
Ja mam zamontowaną blokadę sensorową - dotykasz jedną ręką masy a drugą czujnika sygnałowego z blokady. Bez rozblokowania - nie odpalisz samochodu. Dodatkowo po otwarciu drzwi w przeciągu 20 sekund musisz ponownie rozblokować urządzenie bo inaczej samochód gaśnie - jet to tak zwany antynapad.

Urzadzenie kosztowało ok. 50 zł a montowałem sam.

Najważniejsza rzecz to odpowiednio ukryć sensor.

A tak w sumie to w Unii Europejskiej jest zakaz stosowania blokad które powodują zgaszenie silnika w czasie jazdy.

 

 

Tak,to powiedz to naszym złodziejom :634:

Zabezpieczenie Twoje jest takie samo jak moje tylko że ja w elektronice jestem totalnym neptykiem,dlatego musiałem płacić za montaż :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odpowiedz i za to ze napisaliscie co mozna zamontowac. Teraz zostało tylko wybrać czy czasowe odcięcie pompy paliwa czy moze propozycja StaruchP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,to powiedz to naszym złodziejom :634:

Zabezpieczenie Twoje jest takie samo jak moje tylko że ja w elektronice jestem totalnym neptykiem,dlatego musiałem płacić za montaż :confused:

o tym wlasnie mowilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie pompy nie musi być czasowe, można je podłączyć na stałe. Ja mam tak, że dopóki nie przycisnę przycisku na pilocie to auto nie odpali - pompa nie ruszy. W tym przypadku nie ma zdziwienia jak się zapomni zdjąć zabezpieczenie i auto po kilkudziesięciu sekundach zgaśnie - to może być niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Matsil że może być to niebespieczne jak zgaśnie silnik w czasie jazdy ale biorąc pod uwagę fakt możliwości wysadzenia kierowcy np. na skrzyżowaniu czy inny tym podobny sposób próby zagarnięcia samochodu już uruchomionego to rozwiązanie które po np. czasie 20 s od dtwarcia drzwi wyłącza silnik jest myśle dobrym zabezpieczeniem. Zbyt daleko ten ktoś nie odjedzie. U mnie na jakieś 5 -7 sec. przed zablokowaniem zaczyna "pikać" system i tym samym ostrzega o zagrożeniu. Należy w tym momencie go rozblokować i dalej wszystko ok.

Wiem że zaraz podniosa się głosy że to tylko elektronika i zawsze może zawieść - ale każdy może mieć swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Matsil że może być to niebespieczne jak zgaśnie silnik w czasie jazdy ale biorąc pod uwagę fakt możliwości wysadzenia kierowcy np. na skrzyżowaniu czy inny tym podobny sposób próby zagarnięcia samochodu już uruchomionego to rozwiązanie które po np. czasie 20 s od dtwarcia drzwi wyłącza silnik jest myśle dobrym zabezpieczeniem. Zbyt daleko ten ktoś nie odjedzie. U mnie na jakieś 5 -7 sec. przed zablokowaniem zaczyna "pikać" system i tym samym ostrzega o zagrożeniu. Należy w tym momencie go rozblokować i dalej wszystko ok.

Wiem że zaraz podniosa się głosy że to tylko elektronika i zawsze może zawieść - ale każdy może mieć swoje zdanie.

Problemem jest tylko jedna rzecz : jak jakis c*** wysadzi Cie z auta odjedzie zgasnie mu tak ze ktos albo on zrobi mu bum, to jak jakims cudem wyjdzie ze to przez takie zabezpieczenie to mozesz zapomniec o wyplacie AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam założone odcięcie czasowe pompy paliwa i układ napadowy po otwarciu drzwi.Jest to zrobione nie po CAN-ie,jest to zrobione jako całkowicie osobny uklad ukryty.Alarm jest założony ale tylko z powodu wymogów PZU,generalnie jest dla mnie gadżetem ;) i nie ma żadnego związku z ukladem zabezpieczenia.

 

Sam nie montowałem w swoim jeszcze żadnego zabezpieczenia, ale byłem w zakładzie montującym (dobrym) i powiedziano mi, że nie da się zamontować zabezpieczeń rozwierających obwód (np. odcięcie zapłonu), bo komputer będzie zgłaszał błąd i trzeba po CAN-ie, może nie dotyczy to odcięć czasowych:confused:

 

A zastanawiałem się (może ktoś wie) czy jest możliwość wykorzystania GPS-u zamontowanego w samochodzie do lokalizacji w przypadku kradzieży. Są sprzęty do takiej lokalizacji, ale cena ponad 1,5k PLN, a te z powiadamianiem przez sms... jakoś nie jestem przekonany.:) (aktywna karta sim, zasięg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj następujący link: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=760856&highlight=

 

Jeżeli chodzi o namierzanie skradzionego samochodu to kiedyś znalazłem ciekawe rozwiązanie:

Można zamiast GPS kupić u jakiegoś operatora telefon na najtańszy abonament i umieść go gdzieś w samochodzie w trudno dostępnym miejscu. Oczywiście trzeba go na stałe podłączyć do ładowarki samochodowej. W przypadku kradzieży takiego samochodu podczas zgłoszenia tego faktu na policji informujesz ich że w samochodzie pozostał telefon o takim nr. i na ich oficjalne wystąpienie operator ma obowiązek ustalić aktualną lokalizację aparatu a tym samym wiemy gdzie jest samochód.

To tylko teoria a w praktyce może być rówżnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Tak,teoria jest wspaniała ale w praktyce złodziej w ciemie nie jest bity i raczej kradnąc fure za ładnych pare z założenia wychodzi że może mieć system śledzenia.Jaki to dla niego nie ma znaczenia,ważne jest dlla niego zagłuszyć cokolwiek to jest.W ten sposób cały misterny plan namierzenia poszedł w pizdu :mad:

 

Może i sobie żartuje ale taka jest niestety prawda,dlatego systemy GPS nie maja jakiegos szczególnego wzięcia,są drogie w zakupie i w eksploatacji a da sie je skutecznie zagłuszyć :confused:

To jest oczywiscie moje zdanie,ktos może inaczej na to patrzeć.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego również uważam że najlepsze są zabezpieczenia proste, niekonwencjonalne i montowane samodzielnie lub przez zaprzyjaźnioną osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prostym w realizacji a zarazem trudnym do znalezienia jest rozłączenie przewodu od wyłącznika krańcowego pedału sprzęgła. Co prawda dotyczy to tylko manualnych skrzynek.Może proste i do tego jest wyrażny komunikat na liczniku ale złodziej raczej nie znajdzie w 2 min gdzie jest co (tak mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Tak,generalnie chodzi o utrudnianie życia złodziejom.Czas działa na ich niekorzyść dlatego jak coś trwa za długo rezygnują.

 

Inna rzecz to dlaczego złodzieje tak lubią niemieckie auta,tzn. na niemieckich numerach.Bo Niemcy nie uznają,poza fabrycznymi,wszelkich zabezpieczeń a jak wiadomo nasi spece tylko ręce zacieraja.Bo buchnąc auto Niemcowi to żadna sztuka,a widząc jak Wy do tego podchodzicie to należy życzyć im powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym jednak nie najtańszym zabezpieczeniem autka jest oznaczenie go mikroczasteczkami, działa oczywiscie jezeli samochod ma zostac przeznaczony na części- nie weznie go żaden paser poniewaz nie da usunac sie tego ani mechanicznie ani chemicznie ( nie sadze aby zlodziej zdzierał lakier na karoserii a nastepnie malował) , oznaczyc mozna kazdy element wozu. system nie zadziała gdy samochód ma jezdzic np. po bezdrożach Rosji :D

 

pomimo tego ma silne działanie prewencyjne i odstrasza miśka który ma ochote przejechac sie naszym wozem bez nas. ja zaplacilem za te przyjemnosc 1000 złotych polskich obiegowych ale mysle, że jest to jednak dobra inwestycja.

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności